Jump to content

katılımsız olan programları cd ye entegre etmek

Recommended Posts

herkese slm umarım dogru anlatırım... kendime ozel bi dvd cdsinin icine xp pro yu driwerlarımı we tnctr2 cdsindeki bazı katılımsız kurulan programlarla kendi programları entegre etmek istiorum xp we driwerları yaptım nlite ile fakat katılımsız kurulan programları nası entegre edeceimi yapamadım USSF programı code wermior N/A gosterio aceba onları nlite ile cd ye nası entegre ederim yardım ederseniz sewinirim

parametresi olmayanları autoit yöntemiyle yapacaksın; kutılımsız kurulum derslerini incelemeni tavsiye ederim...

usta o program bende sorun werio kac kere denedim ama hic birinde alt+f6 ile calıstıramadım

ondan baska olmasmı o dersleri inceledim ama olmadı :lol:

• 2 ay sonra...

n lite prog çalıştırıyosun ve güncellemeler kısmını işaretleyip programlarını ve güncellemelerini ekleye bilirsin sonra iso oluştur u şec ve yazdır cd ye msfn forumdan yardım alabilrsin ingilizcen varsa tabi:)

alt f6 yla çıkmıyorsa tool bölümünden recorder ı seçip açabilirsin yada başla menüsünde oluşturduğu yerde script writer die bi program var onlada başlatabilirsin ama sen bunları zaten tnc cd sinden aldıysan katılımsızdır niye böle uraşıosun ki ?! eğer unları cd ye eklemek istiyorsan runonceex yada wpi gibi yöntemleri kullanmalısın

• 2 hafta sonra ...

USSF her zaman silent kodları vermez. Bazen normal kurulum yapıp, programın kurulum sırasında oluşturduğu log dosyasını alıp ona göre kurulum yapman gerekir. yada paketlenmiş programlar ilkönce kendini temp klasörüne açarlar, ve next tuşuna basmanı beklerler. Next tuşuna basmadan önce açılmış klasördeki dosyaları alıp silent kodu bu dosyalara göre yazman gerekir.

Bir programa silent kod yazmak için programın install inin neye göre hazırlandığını bilmek gerekir. Eğer hangi program olduğunu yazarsan belki uygun kodları verebiliriz. Aşağıdaki sitelerden yararlanabilirsin. Tabi azda olsa bilgisayar terimlerimden yani ecnebiceden anlamak lazım. Bu sitelerde hem hazır kodlar var hemde olayın mantığı anlatılmış.Siteler şunlar;

(bu sitede bir çok programın silent kurulumu anlatılmış)

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...