Jump to content

Exe Dosyasının Simgesi Sorunsuz Nasıl Değişir?

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar exe dosyasının simgesini değiştirmek istiyorum ama o kadar program ve reshacker programını denedim fayda etmedi. Hele reshacker ile simgeyi değiştrdiğimde simdesi değişiyor ama bu kezde program çalışmıyor. İyi forumlar..

program idm ama idm'yi normal autoit ile simgeli katılımsız yapıyorum ama bu katılımsız idm'ye ek olarak IDMGRHLP dosyasınında katılımsızını ekleyip paketliyorum ama simge şöyle oluyor

eQ7JQj.jpg

o yüzden simgeyi değiştirmek istiyorum:

Aslında idm nin son sürümünü katılımsız yaptım istersen indirip bir bak zaten  o zaman daha iyi anlayacaksın :)

[spoiler]http://www.tnctr.com/topic/240246-internet-download-manager-618121-katylymsyz/#entry1402998[/spoiler]

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

Bir denermisin dostum değişecekmi.

http://tr.rghost.net/52230383

Maalesef olmadı aşağıdaki hatayı yoksay dediğimde hem dosyayı siliyor hem de 40 kb'lık dsosya üretiyor simge de değişmiyor.

[spoiler]KdGnz7.jpg[/spoiler]

Resource Tuner tarzı programlarla değişebilirsiniz.

denedim olmadı.

Programı neyle paketliyorsunuz ? Smart install maker tarzı programlar ile paketliyorsanız setup iconu değişmek kolay. Eğer direkt program simgesi değişmesini istiyorsanız.

Resource Tools içinde icon değişmek için bir çok program mevcut.

http://turbobit.net/yqmfmwwckij3.html

Programı neyle paketliyorsunuz ? Smart install maker tarzı programlar ile paketliyorsanız setup iconu değişmek kolay. Eğer direkt program simgesi değişmesini istiyorsanız.

Resource Tools içinde icon değişmek için bir çok program mevcut.

http://turbobit.net/yqmfmwwckij3.html

smart install maker ile çok rahat ikonlu katılımsız yaptım.

SeRCaN şimdi IDMGrHlp.sfx.exe içinde ne var bilmiyorum ama FileInstall ile onuda eklesen ve simgen içinde #AutoIt3Wrapper_Icon=..\icon.ico kullansan daha iyi olmazmı :)

Aslında daha önce ben bunu düşündüm ve foruma yazdım ama cevaplayan olmamıştı. O IDMGrHlp.sfx.exe İçinde IDM'nin fake serial vermemesi için o dosyanın sahtesini idm ana dizinie atıyor içide boş zaten. Fileinstall ile onu da eklesen demişsin ya alsında ben böyle hiç uğraşmasam o idmgrhlp.exe'yi de aşağıdaki autoit koduna eklesem nasıl yaparım ne yapmam gerekiyor burada:

arkadaşlar ben autoit kullanarak idm katılımsız yapıyorum yalnız şu fake serial hatası artık iyice can sıkmaya başladı. Sizden boş bir dosya olarak atadığım IDMGrHlp.EXE dosyasını aşağıdaki idm auit koduna extradan ne yazmam gerekir ki idm ana dizinine kurulum bittikten sonra atsın. Teşekkürler:

[spoiler]

#RequireAdmin
#Region
#AutoIt3Wrapper_Icon=icon.ico
#AutoIt3Wrapper_Compression=4
#AutoIt3Wrapper_Res_Comment=TncTR.com - TNC Team
#AutoIt3Wrapper_Res_Description=TncTR.com - TNC Team
#AutoIt3Wrapper_Res_Fileversion=6.17.5.3
#AutoIt3Wrapper_Res_LegalCopyright=TncTR.com - TNC Team
#AutoIt3Wrapper_Res_Language=1055
#AutoIt3Wrapper_Res_requestedExecutionLevel=requireAdministrator
#AutoIt3Wrapper_Res_Field=CompanyName|TNC Unattanded Installation
#AutoIt3Wrapper_Run_Tidy=y
#AutoIt3Wrapper_Run_Obfuscator=y
#Obfuscator_Parameters=/sf 1 /sv 1
#EndRegion
#NoAutoIt3Execute

If UBound(ProcessList(@ScriptName)) > 2 Then
    Exit 0
EndIf

Opt("TrayMenuMode", 1)
TraySetToolTip("IDM 6.18.19.1 Katılımsız Kurulumu")

DirRemove(@TempDir & "\_idmsetup\")
DirCreate(@TempDir & "\_idmsetup\")

FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\idmsetup.exe", @TempDir & "\_idmsetup\$", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\IDMan.exe", @TempDir & "\_idmsetup\$_", 1)

FileSetAttrib(@TempDir & "\_idmsetup\*", "+HSR-A", 1)

Local $temp, $idman, $r1, $r2, $hosts

$temp = @TempDir & "\_idmsetup\"
$idman = @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\IDMan.exe"
$r1 = "HKLM\SOFTWARE\Internet Download Manager"
$r2 = "HKCU\Software\DownloadManager"

Func temizle()
    DirRemove($temp)
    DirRemove(@TempDir & "\IDM_Setup_Temp")
EndFunc ;==>temizle

Func _hosts($site)
    $hosts = FileRead(@WindowsDir & "\system32\drivers\etc\hosts")
    $hostsfile = @WindowsDir & "\system32\drivers\etc\hosts"

FileSetAttrib($hostsfile, "-HSR", 1)

If Not StringInStr($hosts, $site) Then
        FileWrite($hostsfile, @CRLF & "127.0.0.1 " & $site)
    EndIf

If Not StringInStr($hosts, "www." & $site) Then
        FileWrite($hostsfile, @CRLF & "127.0.0.1 www." & $site)
    EndIf

FileSetAttrib($hostsfile, "+HSR", 1)
EndFunc ;==>_hosts

ProcessClose("IDMan.exe")
ProcessClose("idmBroker.exe")
ProcessClose("IDMGrHlp.exe")
ProcessClose("IDMIntegrator64.exe")
ProcessClose("IEMonitor.exe")
ProcessClose("Uninstall.exe")

Run($temp & "$")

WinWait("Internet Download Manager Quick Update", "Internet Download Manager has been successfully updated.", 60)

ProcessClose("IDM1.tmp")
FileSetAttrib($temp & "$", "-HSR", 1)
FileDelete($temp & "$")

If Not FileExists($idman) Then
    temizle()
    TrayTip("IDM 6.18.19.1 Katılımsız", "Kurulum tamamlanamadı. Lütfen tekrar deneyiniz.", 10, 3)
    Sleep(10000)
    Exit
EndIf

FileSetAttrib($temp & "$_", "-HSR", 1)
FileMove($temp & "$_", $idman, 9)

temizle()

RegWrite($r1, "FName", "REG_SZ", "TncTR.com -")
RegWrite($r1, "LName", "REG_SZ", "TNC Team")
RegWrite($r1, "Email", "REG_SZ", "[email protected]")
RegWrite($r1, "Serial", "REG_SZ", "22TH1-9R7NW-GAI4H-RXHLL")

_hosts("internetdownloadmanager.com")
_hosts("registeridm.com")
_hosts("secure.registeridm.com")
_hosts("secure.internetdownloadmanager.com")
_hosts("mirror.internetdownloadmanager.com")
_hosts("mirror2.internetdownloadmanager.com")
_hosts("mirror3.internetdownloadmanager.com")

FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\7-IDM.tbi", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\7-IDM.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\7-IDMHot.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\8.tbi", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\8.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\8_hot.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\ios.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\ios.tbi", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\ios_hot.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\MM_config_3.tbi", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\MM_large.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\MM_largeHot.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\MM_small.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\MM_smallHot.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\Primo.tbi", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\Primo_hot.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\MM_large.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)
FileInstall("d:\program\KATILIMSIZ\idm\Toolbar\Primo_normal.bmp", @ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\Toolbar\", 1)

RegWrite($r2, "ToolbarStyle", "REG_SZ", "8")

RegWrite($r2, "LanguageID", "REG_DWORD", 0x0000001f)

FileCreateShortcut($idman, @DesktopDir & "\Internet Download Manager.lnk")

TrayTip("IDM 6.18.19.1 Katılımsız", "Kurulum tamamlanmıştır.", 10, 4)
Sleep(10000)

[/spoiler]

İkonu değiştirdim fakat bu program boyutu çok küçük dğeilmi IDM için.

http://tr.rghost.net/52230383

Sorun şu: Son yaptığın ile denedim lakin dosyayı seçip idm programını seçerken ikonu seçip değiştir dediğimizde değiştiriyor ama bu kez programıda 64 kb'lık bir dosyaya çeviriyor yani dosyayı kayıt ederken senin program hatalı kayıt yapıyor. 

sanıyorum 7z ile yapıyorsun programı hazırlamadan önce sfx dosyasından iconu değiştir ondan sonra katılımsız olustur

Internet Download Manager.exe'yi auit ile katılımsız ve iconluı yapıyorum ama idmgrhlp.sfx.exe'yi de içine kattığımdan tekrar paketliyorum o yüzden de simge böyle oluyor. Ama dediğin gibi 7z ile yapıyorum. Olmadı paketlerken winrar kullanıp iconu değiştirmeyi deneyeceğim.

Smart install maker ile de yapabilirsin. Kullanımı kolay

Evet öyle yaptım.

Aslında daha önce ben bunu düşündüm ve foruma yazdım ama cevaplayan olmamıştı. O IDMGrHlp.sfx.exe İçinde IDM'nin fake serial vermemesi için o dosyanın sahtesini idm ana dizinie atıyor içide boş zaten. Fileinstall ile onu da eklesen demişsin ya alsında ben böyle hiç uğraşmasam o idmgrhlp.exe'yi de aşağıdaki autoit koduna eklesem nasıl yaparım ne yapmam gerekiyor burada:

[spoiler]

autoit

[/spoiler]

bu kadar uğraşmana gerek yok çok karmaşık bir hal almış :( idm kendi bilgisayarına kurduktan sonra kendi adına  patch yapıyorsun yaptığın patch haliyle IDMan.exe dosyasını değiştirmekte patchlediğin  IDMan.exe'i  IDMan dizininden alıp FileInstall ile tekrar atarsın katılımsız kurulum anında. bu aşamadan hemen sonra  hangi bilgilerle patchlediysen aynısını RegWrite ile kayıt defterine eklersin.

bu kadar uğraşmana gerek yok çok karmaşık bir hal almış :( idm kendi bilgisayarına kurduktan sonra kendi adına  patch yapıyorsun yaptığın patch haliyle IDMan.exe dosyasını değiştirmekte patchlediğin  IDMan.exe'i  IDMan dizininden alıp FileInstall ile tekrar atarsın katılımsız kurulum anında. bu aşamadan hemen sonra  hangi bilgilerle patchlediysen aynısını RegWrite ile kayıt defterine eklersin.

onu sormuyorum ben. Ben normalde idm'yi katılımsız ve iconlu bir şekilde zaten yapıyorum. Ama benim yapmak istediğim belirttiğim autoit koduna bu idmgrhlp.exe'yi nasıl ekleyebilirim hangi kodu girmem gerekiyor böyle birşey mümkün mü? (idmgrhlp.exe'yi fake serial uyarısı yüzünden atmak zorundayım.)

onu sormuyorum ben. Ben normalde idm'yi katılımsız ve iconlu bir şekilde zaten yapıyorum. Ama benim yapmak istediğim belirttiğim autoit koduna bu idmgrhlp.exe'yi nasıl ekleyebilirim hangi kodu girmem gerekiyor böyle birşey mümkün mü? (idmgrhlp.exe'yi fake serial uyarısı yüzünden atmak zorundayım.)

Sadece idmgrhlp.exe'yi winrar veya 7zip ile çıkartılacak yolu ayarlayarak sfx.exe yap. Autoit içine al ve çalıştır. Gerekirse autoit içerisinde sfx'i çalıştırmadan önce idmgrhlp.exe'yi autoit komutu ile sildir daha sonra sfx.exe'yi çalıştır. Ne Icon sorunun olur nede başka bir sorun olur. Sanırım istediğin çözüm bu...

FileInstall("idmgrhlp.exe",@ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\idmgrhlp.exe" ,1)

bu hatayı veriyor:

[spoiler]epWXy0.jpg[/spoiler]

Sadece idmgrhlp.exe'yi winrar veya 7zip ile çıkartılacak yolu ayarlayarak sfx.exe yap. Autoit içine al ve çalıştır. Gerekirse autoit içerisinde sfx'i çalıştırmadan önce idmgrhlp.exe'yi autoit komutu ile sildir daha sonra sfx.exe'yi çalıştır. Ne Icon sorunun olur nede başka bir sorun olur. Sanırım istediğin çözüm bu...

idmgrhlp.exe zaten öyle. Boş idmgrhlp.exe dosyayını idm anadizinine atıyor zaten. Autoit içine al ve çalıştır diyorsun ama nasıl yapacam onu bilmiyorum ki silmesi için ne yazmak gerekiyor bilmiyorum.

Arkadaşlar bilen bir arkadaş bana team ile bağlanabilir mi? Rica etsem.

FileInstall("idmgrhlp.exe",@ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\idmgrhlp.exe" ,1)

bu kodu şöyle ekleyince mükemmel oldu:

FileInstall("e:\PROGRAM\KATILIMSIZ\idm\idmgrhlp.exe", @TempDir & "\_idmsetup\$", 1)

Artık hem kurulurken hiçbir ekran çıkmıyor :good: Tam istediğim gibi Teşekkürler TNCTR Ailesi :)

bu kodu şöyle ekleyince mükemmel oldu:

FileInstall("e:\PROGRAM\KATILIMSIZ\idm\idmgrhlp.exe", @TempDir & "\_idmsetup\$", 1)
Artık hem kurulurken hiçbir ekran çıkmıyor :good: Tam istediğim gibi Teşekkürler TNCTR Ailesi :)

x86 ve x64 kurulumunda sıkıntı çıkarabilir. Bu da benden olsun. İyi çalışmalar...

ProcessClose("IDMan.exe")

If @OSArch = "X86" Then

FileDelete(@ProgramFilesDir & "\Internet Download Manager\IDMGrHlp.exe")

FileInstall("IDMGrHlp.exe", @TempDir & "\IDMGrHlp.exe", 1)

RunWait(@TempDir & "\IDMGrHlp.exe") ;sfx'ten gerekli ayarları yaptığını kabul ederek sadece exe'yi çalıştırır       

Else

FileDelete(@HomeDrive & "\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMGrHlp.exe")

FileInstall("IDMGrHlp.exe", @TempDir & "\IDMGrHlp.exe", 1)

RunWait(@TempDir & "\IDMGrHlp.exe") ;sfx'ten gerekli ayarları yaptığını kabul ederek sadece exe'yi çalıştırır 

EndIf

Edit: Kusura bakma aceleyle yanlışlıklar oluşmuş. Bir de şimdi dene bakalım...

Edited by celal sezer