Jump to content

Kablolu Interneti Kablosuz Kullanma

kayseri204
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bi sitede gördüm.Şimdi benim bilgisayar masaüstü,komşudan wireless adaptör ile interneti çekiyorum.Bende telefondan wifi kullanmak istiyorum.Bu bilgisayar nasıl paylaştıracak?Böyle birşey varsa süper :D

http://tayfundemirbas.net/bilgisayardaki-interneti-telefonlarda-kullanma-mypublicwifi/

:) karadenizlimisin :) wi fi ile aldığın interneti direkt telefonunun wi fi ını açarak ve tabi şifresini girerek kullanabilirsin.

yani acaba yanlışmı anlıyorum diyorum ama sanmıyorum zaten kabşosuz kullanıyorsun demektir wireless adaptör ile kullandığına göre interneti..?

:) karadenizlimisin :) wi fi ile aldığın interneti direkt telefonunun wi fi ını açarak ve tabi şifresini girerek kullanabilirsin.

yani acaba yanlışmı anlıyorum diyorum ama sanmıyorum zaten kabşosuz kullanıyorsun demektir wireless adaptör ile kullandığına göre interneti..?

hmm kardeşim burda şöyle bir ayrıntı var.Hani telefonların uzaktaki agları görme gücü yok ya o yüzden baglanamıyorum :D

bir adaptör aynı anda hem alıp hem dağıtamaz ama

kasana kablo ile interneti alırsan sende bulunan wireless adaptörüyle dağıtabilirsin :)

Yoo alıyor kardeşim kim almaz diyor Connectify adlı yazılım sayesinde aldığın internetide dağıtabilirsin çekim kuvveti Wi-Fi adaptörüne göre olacaktır :)

Bende o programı indirdim ama işi çözemedim hata veriyor galiba.Adaptör alfa .Yapabilirsem süper bişey olacak :D

Connectify.Pro işini gorur, senın verdıgın programı hıc denemedım ama bu program ıle kablosuz bılgısayarının netini dagıtabılırısn

Şimdi olayı ben anlayamadım .Elimde Alfa nhr modeli wireless adaptör var.Bunun öyle dagıtma özelligimi varmış ? :)

Connectify.Pro yu şuan okuldaki tahtaya kurdum kabloyle gelen fibek interneti boşta duran wifi anteniyle dağıttım bütün kat kullanıyor . hepsi duacı oldu :D

tnctr.com/topic/234155-

Yuh :D :D

Burada yanıtlamak daha doğru olur

Benim anlayamadıgım nokta şu masaüstü bilgisayar nasıl yayın yapacak.Wireless adaptörden dediniz,Onun öyle bir özelligimi varmış.Yada bu program tüm adaptörleri destekliyormu?Şuan kurulu  ve bişey oldugu yok.Kafamda karmaşık sorular :D :D

Şöyle Anlatayım;
Mesela karşı binadan kablo ile interneti masaüstü bilgisayarına çekiyorsun.
Evde bazı zamanlar bilgisayardan değilde telefondan veya tablet ten girmek istersin ama interneti karşı binadan çektiğin wireless sinyali evine kadar gelmiyor. 
Sen kendi evinde internetini kablosuz olarak kullanmak istersen Tam burada yardımına Connectify Hotspot Pro  yetişiyor.
Bilgisayrının başına geçiyorsun ve marka veya modelinin ne olduğu önemli olmayan bir wireless antenini usb girişinden bağladıktan sonra wireless anteninin driverini yüklüyorsun
Son olarak Connectify Hotspot PRO'yu bilgisayarına  kuruyorsun
Kurduktan sonra Bilgisayara reset çekip resimdeki gibi wifi ismini ve şifresini programdan dolduruyorsun
Aşağıdan START HOTSPOT butonuna tıklıyorsun ve telefonundan belirlediğin şifre ile wirelessine giriş yapıyorsun
Artık modem Karşı binada olmasına rağmen seninde evinin bütün odalarında(antenin gücüne göre) sinyal oluyor :D
t4rq.png

:whip:  Bu anlatımıda okudum yinede anlamadım diyorsan kintaroyu çağırıyorum kırbaçlasın seni biraz  

Başka bir alternatifte bir access point kullanmak olabilir. Universal repeater yada -eğer alacağın access point desteklerse- WISP client router modunda kablo ile ethernetten masaüstü PC'ye bağlanırsın (Bu durumda USB adaptör kullanılmaz, boşa çıkar. Onuda ikinci el satarak değerlendirebilirsin.). Bu şekillerde kablosuz ağ, bulunduğun mekanada taşınmış olur yada bu mekanda yeni bir ağ oluşturulmuş olur. Bunun sana maliyeti 50 ile 100 Lira arası birşey olur.

Edited by temmuz