Jump to content

Hangi Okuldansınız, Malum Ygs Dönemi Yaklaştı

0sman55
 Share

Recommended Posts

Dün aklıma takıldı, önceden bu sitede bayağı mühendis vs vardı. Şu anki üyeler nerelerden yani hangi lise hangi üniversite bölüm falan. Hem böylece farklı bölümler arasında fikir alışverişi de yapabiliriz. Ben başlayayım.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde 1.sınıftayım.

Edited by 0sman55

bende ygs sınavına hazırlananlardanım ama netler hiç iç açıcı deyil meslek olarakta net bisey oturmus deyil kafamda bilgisayar mühendisligi ve inşaat dünüyorum ama bunlardada adam akıllı bilgi verecek yok avantajları falan yada iş imkanları hakkın bilgi verecek olan olsaydı en  azında şu mesleği yaparım bu bana göre diyebilirim ama meselef böyle bi durum  yok  şuan icin ybilgisaayar  mühendiğline sıcak bakıyorum allah hayırlısını nasip etsin

bende ygs sınavına hazırlananlardanım ama netler hiç iç açıcı deyil meslek olarakta net bisey oturmus deyil kafamda bilgisayar mühendisligi ve inşaat dünüyorum ama bunlardada adam akıllı bilgi verecek yok avantajları falan yada iş imkanları hakkın bilgi verecek olan olsaydı en  azında şu mesleği yaparım bu bana göre diyebilirim ama meselef böyle bi durum  yok  şuan icin ybilgisaayar  mühendiğline sıcak bakıyorum allah hayırlısını nasip etsin

Bizim ülkemizin genel bir kanısı vardır, mesela yüksek puanlılar TIP okusun gibi. Hindistan'da ise bu durum farklı adamlar gelişme adına yüksek puanlı yani daha başarılı kişileri bilgisayar mühendisliğine yönlendiriyorlar. Ama şu son zamanlarda çıkan temel bilimler yasasını göz ardı etmemek lazım. Boun ya da ODTÜ gibi okullarda Fizik, Matematik, Kimya, Biyoloji gibi bölümler cidden çok iyi özellikle Mat ve Fizik. İlk 5000 e girip tercihini bunlardan yana kullananlara 2000 lira ilk 10000 e girip yine bunları tercih edenlere 1000 lira burs. Bence bu bölümler geleceğin çok önemli meslekleri. Eğer ki mühendislik okuyacaksanız en azından İngilizce eğitim olmasına dikkat edin, ama düşünürseniz saydığım okullardaki temel bilimler bence çoğu okuldaki mühendisliklerden yada TIP bölümünden iyidir.