Jump to content

Freedos Lenova G510 Hangi Sistemi Kurmalıyım ?

aspfficr
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba, bi siteden g510 aldım yarın elime geçicek, yazılımı yok hangi yazılımı kurmalıyım sitedeki modifiyeli yada nasıl tabir ediliyosa hangisini kurmalıyım en iyi performans alabileceğim, hangisini indirmeliyim,

Lenova G510 modeli bilgisayarın i5 4gb ram 2gb amd ekran kartı 8570 di sanırım.

Arkadaşlar Merhaba, bi siteden g510 aldım yarın elime geçicek, yazılımı yok hangi yazılımı kurmalıyım sitedeki modifiyeli yada nasıl tabir ediliyosa hangisini kurmalıyım en iyi performans alabileceğim, hangisini indirmeliyim,

Lenova G510 modeli bilgisayarın i5 4gb ram 2gb amd ekran kartı 8570 di sanırım.

Walla 64bit kuracağın kesin ama 7 mi 8 mi dersen o konuda görüş ayrılıkları var   :)  

ne gibi mesela hiç bilgim yok, en iyi performansı almak istiyorum.

Windows 8 biraz daha performanslı olduğunu söyleyenler var sanırım bu testlerde de görülüyor. Özellikle açılış ve kapanış süresi yönünden fark atıyor. Ama arada bir değişik sorunlar verebiliyor bazen çökmeler yaşanabiliyor. 

Ben mesela 7 kullanıyorum 8 e nazaran çok daha stabil olduğunu düşünmekle beraber driverların daha stabil çalıştığını düşünüyorum şahsen. Ayrıca görsellik katılabilirliği ve kişiselleştirilebilirliği çok daha kolay ve elverişli. 8 de mesela sisteme çok fazla müdahale edemezsin, 8 müdahaleyi pek sevmiyor hemen küsüyor :)

Gibi bir özet geçiyim. Bunlar benim düşüncem diğer arkadaşlarda fikirlerini katarlar. 

Ayrıca olaya windows olarak baktık ama mesela linux sürümleride var. İçlerinde çok güzel hem görsel hem performanslı sürümler mevcut. Forjest usta özellikle daha bilgi ve deneyim sahibi bu konuda. 

hangi windows 7 ve hangi windows 8 paketini kurmalıyım peki bu sitedeki anlamadığımdan soruyorum, yani link verebilirmisiniz win8 denemeyi düşünüyorum bende hız ve performans bakımından bi kaç arkadaşta öyle söyledi, link verip bunu indir senin işini görür diyebileceğiniz bi link.

windows 8 kur derim.  windows 8 en güzel tarafı formatlama olmada sorunlar hal ediliyor.(eğer bir yerde hata varsa kendisi onarıyor.) . Windows 7 göre daha hızlı .Bana göre en kötü tarafı başlat menüsünün almayışı ve bazı oyunların çalışmayışı.

hangi windows 7 ve hangi windows 8 paketini kurmalıyım peki bu sitedeki anlamadığımdan soruyorum, yani link verebilirmisiniz win8 denemeyi düşünüyorum bende hız ve performans bakımından bi kaç arkadaşta öyle söyledi, link verip bunu indir senin işini görür diyebileceğiniz bi link.

http://www.tnctr.com/forum/109-windows-8/    ben genelde msd kullanirim sizi bilmiyorum ondan dolayi direk forum daki w8 e gönderiyorum sizi :-)

http://www.tnctr.com/forum/91-windows-7/   ayni gine msd kullaniyorum ve msd öneririm w7 isletim sistemine göneriyorum sizi :)

hocam başlat menüsü için windows 8.1 pro 64 bit', yükleyim tamam ben sadece pes oyunu oynucam, başka bi oyun oynadığım yok, ve windows 8.1 pro 64 bit linkini gönderebilirmisiniz varsa, ve bilgisayar ilk geldiğinde win 7 kursam win 8'i indirene kadar kullansam sonra win 8'i yüklesem sıkıntı olur mu peki ?

yanınızda olan driver cd si Windows 7 olabilir yada Windows 8 de olabilir hangisiyse ona göre indirin birde driver cd bakın hangi sistem var üzerin de...

herşeyin en güzeli en güncelidir baskan bunu unutma 7 yi falan bosver ben cok sistem kurdum sildim en iyisi dediğim gibi en son ve en güncel olanı. win 8.1 pro 64bit veya win8.1 64 bit. oyun meraklısıysan da gerek yok pro'ya.. saygılar dostum hayırlı olsun.