Jump to content

Windows Xp Ara Ara Takılıyor Sorun Ne Olabilir ?

cakomo
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar selam ;

siteden windows XP indirip kurdum sorunsuz şekilde kurulumlar driverlar hepsi tamam. ama küçük bir sorunum var ki yeri geliyor beni bilgisayardan sogutuyor. bilgisayar da ara ara takılmalar donmalar yaşıyorum. mesela word de yazı yazarken aynı zamanda müzik dinleyemiyorum. bilgisayar 1-2 saniye takılma yapıyor dolayısıyla şarkı bozulyoraynı zamanda mouse hareket ettirmek isteyince de aynı sorunla karsılayorum. windows 7-8 yükledim hiç böyle sorunla karsılasmadım gayet sagıklı calısıyorlardı. windows xp daha stabil diye ona geçmek istedim ama hata mı ettim bilemedim.

sizce bunun sebebi nedir ? lütfen yardımcı olun herseyi yüklemişken tekrar format atmak istemiyorum :/

Anlattın Sorunlar Hdd sorun olabileceğini gösteriyor ama Windows 7 de yapmadı diyorsun büyük ihtimal driverlerde sıkıntı olabilir driverleri driverpack kullandıysan bu sıkıntı olabilir orjinal sitesinden yüklersen sıkıntı olmayacanı düşünüyorum...Ama yinede hdd arıza test programlarıyla hdd ni bir test et derim.

Anlattın Sorunlar Hdd sorun olabileceğini gösteriyor ama Windows 7 de yapmadı diyorsun büyük ihtimal driverlerde sıkıntı olabilir driverleri driverpack kullandıysan bu sıkıntı olabilir orjinal sitesinden yüklersen sıkıntı olmayacanı düşünüyorum...Ama yinede hdd arıza test programlarıyla hdd ni bir test et derim.

Hocam diger işletim sistemlerini yükledigimde sorunsuz çalısıyor. mesela suan buraya yazarken müzik bozuluyor takılıyor. önerebileceginiz bir hdd düzeltme programı var mı ? driverları kendi sitesinden yükledim ama hala aynı. harddiskte sorun varsa düzeltebilme imkanım var mı ?