Jump to content

Windows 7 Başlangıç Onarım Hatası

ihtiyarTR
 Share

Recommended Posts

w7 yeniden indirip denedinizmi sorun belki isletim sisteminden kaynaklaniyordur ?

10-15 Defa internetten indirmişliğim oldu hepsi aynı sorun cıkarttı :( 

benim pc nin 6 saat sonra uykudan kendiliğinden uyanması zaten kafayı yedirdi birde seninki çıktı şimdi :) nasıl olur böyle bir şey ya. bu windows un içinde olan bir şey biosta öyle bir ayar olacağını sanmıyorum. e partı veya tüm harddiski komple silip temiz format atıncada böyle bir şey olsa dahi silinip gider yeni kurulan windows un ayarları ile normal çalışır diye biliyorum.

valla benim bildiklerim bu kadar mod arkadaşlar falan bilirse bilir veya google dan araştır belki bulursun çözümü. ben daha önce senin sorunla hiç karşılaşmadım, duymadımda. ne diyim sana kolay gelsin.

Valla Sağolasın internette araştırdım bunu kapatmayı da denedim fakat kapatılmıyor bile napıcagımı bende bilmıyorum :( 

bios güncelleme sansiniz varmi ve ayrica pc 220 fisi cekip  ve bios pilini cikarip  baslat dümesine basip bir kac kere bios sifrlayin  bir daha deneyin galiba bios ile alakali  yada baska bir hdd deneyin dedigim sistemi yaptiysaniz daha önce böyle bir sorun ile karsilasmadim cok fazla bir bilgi veremedim icin özür dilerim 

bios güncelleme sansiniz varmi ve ayrica pc 220 fisi cekip  ve bios pilini cikarip  baslat dümesine basip bir kac kere bios sifrlayin  bir daha deneyin galiba bios ile alakali  yada baska bir hdd deneyin dedigim sistemi yaptiysaniz daha önce böyle bir sorun ile karsilasmadim cok fazla bir bilgi veremedim icin özür dilerim 

Başka bir hdd deneme şansım yok çünki imkanım yok :D ama başkalarında sordum harddiskden olabılır dıyorlar sağolun denıycem

HDD hatası olabilir şu anlatımdaki onarmaları dene:

http://seminteknik.blogcu.com/bozuk-hdd-ye-chkdsk-nasil-yapilir/7081175

Teşekkürler bi bakayım ama bunu önceden denedıgımı hatırlıyorum bi yararı omadı dıye hatırlıyorum bırde :) 

harddiskte kendini veya sistemi onar denetle diye bir komut varmı? ben olduğunu hiç sanmıyorum. yalnız en kestirme yoldan advanced system care programını ama free değil pro olarak kurarak derin taramayla hardiskteki hataları tarayabilirsin. var bu özellik o programda ve sonra restartta disk denetimi yapıyor taradıktan sonra. ben doğrusu hdd e ihtimal vermiyorum.

işin en kapandığı yer de zaten kaç kez değişik dvd lerle format atmışken windows nasıl yenilenip düzelmiyor? işte bunun nedenini bulmak lazım en başta? ki zaten esas soruda burdan doğuyor.

ve Thepasific in esd li dvd sinden sonra olduysa bu daha önce yoktuysa ne yani şişmdi bu esd li dvd hdd imi bozdu. hdd veya biosta bozulma varsa zaten kendinin bir şey yapabileceğini sanmıyorum. iş teknik servise düşer.

birde hiç bir şey kurmadan önce hatanın olmadığını söylemişsin. ne yani bir kaç temel sürücü  bir iki program ki biosla hdd le ilgisi olmayacak şeylermi  hdd veya biosu bozacak veya ayarlarını değiştirecek?

Edited by abdülhey

çok ilginç ya windows 7 de başlangıç onarımda ilk haline döndürme gibni bir seçenek normalde yok benim bildiğim çok girdim çıktım oralara nasıl olsun ki bence bunu çözerse ancak ASC7 çözer :D kur tarat hdd yi yada smart defrag 3 kur başlangıçta taratır şekilde ayarlat ve pcyi yeniden başlat  önemli yerleri tarıyor belki olur başka arkadaşta media playerda sorun vardı dediğimde  yine asc7 çözmüştü :D