Jump to content

Hangi Işletim Sistemi?

EldritchArrowTR
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim ve yazılım bilgin standart bir kullanıcı gibidir.Şimdi bilgisayara hangi işletim sistemi kurma konusunda kararsız kaldım ve size birkaç sorum olacak
1-)Windows 7 mi 8 mi kurmalıyım?Ayrıca bu işletim sistemlerinin hangi versiyonlarını kurmalıyım?(Pro,Ultimate,Professionel.....gibi)
2-)Ayrıca bu Msdn denen sanal marketten bedavaya orjinal windows mu kuruyoruz onu hiç anlamadım,ayrıca forumda linklerini verdiğiniz orjinal ve modifiye edilmiş işletim sistemleri orjinal mi crack mi?
3-)Ayrıca windows ü orjinalleştirme olayı nedir?nasıl yapılır?
4-)Modifiye edilmiş windows nedir?
Ayrıntılı be anlayabileceğim seviyede cevap verirseniz sevinirim:)

ya ben bu işi çok iyi biliyorum yada bu soruyu soranlar yazmayı buradaki linki bir incele ve benim yazdığımı dikkatlice oku
http://www.tnctr.com/topic/252078-hyzlandyrylmyth-win-7/#entry1435147

ya ben bu işi çok iyi biliyorum yada bu soruyu soranlar yazmayı buradaki linki bir incele ve benim yazdığımı dikkatlice oku
http://www.tnctr.com/topic/252078-hyzlandyrylmyth-win-7/#entry1435147

Hocam sistem şu
İ5 4570
Asus H87-plus
8Gb ram
Gtx770
120gb ssd
1tb hdd Edited by EldritchArrowTR

Windows 8.1 pro kurun :)

Hocam neden?
[quote name="neskali" post="1438918" timestamp="1401641502"]Windows 8.1 pro kurun :)[/quote][quote name="neskali" post="1438918" timestamp="1401641502"]Windows 8.1 pro kurun :)
Hocam peki bu forumda paylaşılan işletim sistemleri orjinal mi crack mi?
Birde Modifiye edilmiş işletim sistemi nedir?Daha mı iyidir?

Dokunulmamışları, microsofttan indirip paylaşılmış olanlarıda var, indirilip üzerinde ayar yapılanlarıda. Ancak eğer kendi lisansın yok ise ikisinde de kullanımını crack ile, lisans programlarıyla sağlıyorsun. MSDN Win 8.1 x64 kurmalısın bence, sistemin buna uygun yeterince. Hatta indirirken ESD sıkıştırma olmayanları tercih etmeni tavsiye ederim.  

Hocam neden?
[quote name="neskali" post="1438918" timestamp="1401641502"]Windows 8.1 pro kurun :)
Hocam peki bu forumda paylaşılan işletim sistemleri orjinal mi crack mi?
Birde Modifiye edilmiş işletim sistemi nedir?Daha mı iyidir?

modifiye işletim sistemleri üzerinde oynanmış kimisinde görsellik kimisinde ince ayar artık yapana bağlı oynamalar mevcut bu forumda paylaşılanlar orjinal el değmemişde var modifiyede var ben kullanıyorum 8.1 memnunum ondan kurun bi deneyin dedim hocam :)

Dokunulmamışları, microsofttan indirip paylaşılmış olanlarıda var, indirilip üzerinde ayar yapılanlarıda. Ancak eğer kendi lisansın yok ise ikisinde de kullanımını crack ile, lisans programlarıyla sağlıyorsun. MSDN Win 8.1 x64 kurmalısın bence, sistemin buna uygun yeterince. Hatta indirirken ESD sıkıştırma olmayanları tercih etmeni tavsiye ederim.

Yani bu msdn den indirilenler deneme sürümü gibi mi?Süresi bitince KEY giriyoruz yada crackliyoruz?

Normal indir, daha stabildir. Tabi köylü ve forjest'in sunumları denersen o başka :)

ben modifiyeli yani modifiyeli derken güncellenmiş sürümleri kullanıyoru sıkıntı yok :)

Hocam gönlümde win 7 ultimate x64 var ama hangisi daha performanslıysa onu indiricem,şimdi win 7 ye destek daha var sanırsam,e performans farkı olarak da oyunlarda bir iki fps oynar. 10saniye daha geç açılsa da bir problem olmaz benim için bunları göz önüne alırsak ne önerirsiniz?

Hocam gönlümde win 7 ultimate x64 var ama hangisi daha performanslıysa onu indiricem,şimdi win 7 ye destek daha var sanırsam,e performans farkı olarak da oyunlarda bir iki fps oynar. 10saniye daha geç açılsa da bir problem olmaz benim için bunları göz önüne alırsak ne önerirsiniz?

x64 Windows 7 Ultimate tavsiye ederim, bana sorarsan daha kullanışlı, alışılmış ve daha stabil. Dell inspiron 7537'de win7 kullanıyorum. Ama bu soruya herkesin cevabı farklı olur.

64 bit win7 home premium öneririm :)

x64 Windows 7 Ultimate tavsiye ederim, bana sorarsan daha kullanışlı, alışılmış ve daha stabil. Dell inspiron 7537'de win7 kullanıyorum. Ama bu soruya herkesin cevabı farklı olur.

Hocam kısa bir araştırma yaptım ve win 8.1 Pro kurmaya karar verdim peki sizce forjest'in mi köylü'nün mü ThePasific'in mi yoksa orijinalini mi indirmeliyim

Hocam kısa bir araştırma yaptım ve win 8.1 Pro kurmaya karar verdim peki sizce forjest'in mi köylü'nün mü ThePasific'in mi yoksa orijinalini mi indirmeliyim

64 bit olan bi sürüm yüklemen yeterli kimin sistemini yükleyim gibi bi soru yanlış sonuçta hesı anı ışletım sıstemı + ve - olabilir deneyerek sonuca ulaşacaksın

64 bit olan bi sürüm yüklemen yeterli kimin sistemini yükleyim gibi bi soru yanlış sonuçta hesı anı ışletım sıstemı + ve - olabilir deneyerek sonuca ulaşacaksın

hocam son bir sorum olucak bazı modifiyeli işletim sistemlerinde bazı arkadaşlar sonraki ayı bekliyim mi tarzı sorular soruyor,yeni güncelleştirme gelicek mi diye bazen de,zaten yeni güncelleştirmeleri windows update yüklemiyor mu?Bu arkadaşların bahsettiği güncelleştirmeler modifiye eden kişinin yaptığı yenilikler mi?Eğer öyleyse nasıl yenilikler mesela anlatibilir misin?

işletim sistemi kurman icin bilgisayarının performansını iyi bilmen lazım.

İkincisi bilgisayarın donanımı hangi işletim sistemini destekliyor bak bu cok önemli.

işlemcin mesela 64 bit desteği varmı buna göre 32-64 bir işletim sistemi kurman gerekebilir

Ram cok düşükse bilgisayarını diğer işletim sistemi kasabilir,Donanımın çok iyiyse vede 64 bit desteğin varsa

Windows 8.1 pro 64 bit olanını kurun derim.bence soru sorrarken önce donanımı yaz,sonra bu donanıma hangi işletim sistemi gider diye yaz

ozaman herkes yardımcı olur

hocam son bir sorum olucak bazı modifiyeli işletim sistemlerinde bazı arkadaşlar sonraki ayı bekliyim mi tarzı sorular soruyor,yeni güncelleştirme gelicek mi diye bazen de,zaten yeni güncelleştirmeleri windows update yüklemiyor mu?Bu arkadaşların bahsettiği güncelleştirmeler modifiye eden kişinin yaptığı yenilikler mi?Eğer öyleyse nasıl yenilikler mesela anlatibilir misin?

Bekle demelerinin sebebi aslında manasız yaklaşım 8 ile10 arası guncelleme cıkıyor buda sistem yapısında fazla bozulmaya sebebp olmaz burdakı amaç tamamen guncel sistem kurmak fakat updateden zaten yukluyor .Bekleyip güncelini indireyim dersen kendını avutursun gorsel aynı çalışma paylaşılması dusuktur yapılan sıstemı kımse guncellemez yenısıne bakar

Edited by casper0007

Hocam bütün işletim sistemlerini bizadi denemiş birisi olarak şöyle diyebilirim windows 8.1 ve 8 bazı iş yazılımlarında sıkıntı çıkartıyor ve metro arayüzü dokunmatik cihazlar için tasarlandığı için bazen alışmakta sıkıntı yaşabiliyorsun. ara yüzü windows 8 de başlat menüsü ve tema olarak geri getiren bir kaç küçük yazılımla kullanabilirsin. ama tavsiye olarak söylüyorum eğer ramin 3 gb ve üstü ise 64 bit yazılım kullan. ikinci olarak eğer cihazın eski ve ram miktarı düşükse windows 7 ultimate lite 86(yada 32 adıyla geçer) bit sürümleri çok ideal pek çok kullanıcı illa 8.1 kur diyebilir ama ben gerek yazılımlarda sorun çıkarmaması gerek hdd de çok az yer kaplaması gerekse çok hızlı ve satabil olduğu için tavsiye ederim..