Jump to content

Playstation 2 Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar yeni aldığım psp 2 hakkında bilgi almak istiyorum şimdi bu orjinal olmayan oyunları oynamak için yani netten indirip dvd y çekilen oyunlardan bahsediyorum bunları oynamak için herhalde çip taktırmak gerekiyor.bunun dışında ben bir ara bir oyun salınnuda görmüştüm ps2 nin arkasında bir pc hdd si vardı herhalde atari gibi çinden oyun seçilip oynanıyordu bede böle yapabilirmiyim veya harici hdd takip istideğim oyunu atıp oynayabilirmiyim ve ankarada bunu yapan yer varmı ??

evet arkadaşlar yeni aldığım psp 2 hakkında bilgi almak istiyorum şimdi bu orjinal olmayan oyunları oynamak için yani netten indirip dvd y çekilen oyunlardan bahsediyorum bunları oynamak için herhalde çip taktırmak gerekiyor.bunun dışında ben bir ara bir oyun salınnuda görmüştüm ps2 nin arkasında bir pc hdd si vardı herhalde atari gibi çinden oyun seçilip oynanıyordu bede böle yapabilirmiyim veya harici hdd takip istideğim oyunu atıp oynayabilirmiyim ve ankarada bunu yapan yer varmı ??

Samsunda eskiden tek dvd den 20 30 tane oyun oynuyorduk da hdd varmıydı bilmiyorum .. .

Orjinal olmayan oyunları oynatmıyorsa model numarasına göre chip var ama bilgin yoksa o iş zor. HDD'den oyun oynama olayı ise chip takıldıktan sonra Network Adapter yardımı ile oluyor. HDD'i takınca HDLOADER diye programı yükleyip yapıyorsun...

Detaylı bilgi : 

PS2 ye HDD takma! 
1-Kalın kasa Ps2 ye HDD takma: 

Gerekenler:PS2(kalın kasa),Networkadaptor,uyumlu hdd,HD Advance veya HD Loader diski 
Uyumlu hard diskimizi network adaptöre monte ediyoruz ve ardından ps2 nin hdd yuvasına yerleştirip vidaları bir para yardımı ile sıkıyoruz. 
Hdloader ve Hd advance programlarının iso şeklini dvd ve yaz cd ye yazıyoruz pcmizde.Eger DMS4 veya Matrix gibi chiplere sahipseniz yapmanız gereken Launcher bir program aracılıgı ile Hd loader ve Hd Advance ın elf halini memory card a atmak.VE konsolu burdan açarak(Çipin özelliğine göre) programı şalıştırmak.Diğer çiplere sahip olanlar ise programın açılısını cd veya dvd üzerinden yapmak zorundalar.İlk açtıgımızda programı hdd mizi playstationumuza göre formatlayacaktır.İşlem bittikten sonra sagdaki menuler yardımı ile oyun yukleyabilirsiniz. 

2-SLIM Ps2 ye HDD takma: 
(Network adaptore gerek yoktur) 

USB HDDicon_exclaim.gifvt son zamanlarda Slim makine sahipleri bir hayli arttı.Bu makinelerin lensinin de daha hassas oldugunu düşünür isek hdd takmak isteyen arkadaşların sayısı gün geçtikçe artıyor. 
Fakat durum kalın kasalara göre hiç de kolay değil.Eğer external(USBden) bir hdd takarsanız ihtiyacınız olan program USB Advanced.Yalnız bu durumun yaygınlıgı az buda az sayıda oyunun bu yöntemle çalışıyor olması olsa gerek.Evet çalışan oyunların sayısı az nedeni usbnin aktarım hızı olabilir(Destekleyen oyunu alttaki hdd de çalışan oyunlar listesinden bakabilirsiniz). 

IDE HDDicon_exclaim.gifğer slim bir makineye normal pc hdd si takmak istiyorsak ps2 mizi modifiye etmemiz şart.Bu modifeyeyi türkiyede gerçekleştiren nekadar elektronikçi var inanın hiçbir bilgim yok.Fakat örnek olması açısından şu linke göz atmanızı tavsiye ederim. 

http://www.norcalmods.com/store/inde...ewDoc&docId=15 

Eger bu modifiye işlemini gerçekleştirir seniz kalın kasalardan hiçbir farkı kalmıyor slim makinenizin.Yine HD Advance veya HD Loader programı kullanıyoruz. 

Bu linki gezinirken buldum fiyatı 25 euro gezegendeki yüm ülkelere de yolluyolarmıştongue.gif
http://eu.mod-chip.com/index-cart.ph...t_ps2_main.htm ) 

Uyumlu Hddlerin listesi(Maxtor önerilir): http://ps2drives.x-pec.com/?p=list 
HDD de çalışan oyunlar listesi: http://list.ps2hd.com/ 
HDD Advance ve HDD Loader programları ve daha detaylı bilgi: www.ps2hd.com 
(Oyunları hdd ye ps2 den veya pcnizden de atabilirsiniz:Pcden atmak için Winhip programına eğer ağ baglantısı kurup atmak istiyorsak HDL Dump Gui programı ve ps2 de açmak için hdl dump serverına ihtiyaç vardır:http://hdldump.ps2-scene.org ) 

ÇİPSİZ MAKİNEicon_exclaim.gifğer çipsiz bir makine ye sahipseniz,garanti durumundan ps2nize çip taktırmamış veya ps2 nizi elletmeye kıyamıyorsanız,orjinal HD Loader veya HD Advance programını edinerek çipsiz makinede HDD aracılıgı ile kopya oyunları oynayabilirsiniz