Jump to content

Boot Ekranını Düzenlemek

Recommended Posts

arkadaşlar herşeyi bilmek mümkün değil

windows açılıştaki boot ekranının

ntoskrnl dosyasının içeriğini değiştiriyorum cd ye entegre ediyorum ama

33. dakikada donuyor bir türlü beceremedim

tuneup ile demeyin çünki oda sorun çıkarıyor

bir bilen varsa aciiil yardım lütfen

yoksa başka dosyalardamı var ntoskrnl ile beraber çalışan

sevgiler......

111xl8.png

Hatırlatma;

Ntoskrnl.exe tek işlemci içindir

ntkrnlmp.exe ise çift işlemci içindir (ht-core2duo-amd x2)

Birde ntkrnlpa ve ntkrpamp var bunlar yüksek ram için (2 gb. üstü)

Bu dosyalar güncellemeler ile değişen dosyalardır.Değişiklik yapılsa bile yenileri geldiği zaman açılış ekranı orjinaline dönüyor.

Bir ihtimal sistem dosya koruması aktif ise kur kopyalama sırasında sorun çıkartabilir.Diğer bir ihtimal ise dosyalarda değişiklik yaptığında sadece resim kısımları değişmemiş başka bölümlerde uyumsuzluk çıkmış olabilir.

Çözüm olarak boot.ini dosyasında farklı çekirdek dosyası gösterilerek yapılması mümkün

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Deneme" /fastdetect\kernel=ntresimli.exe

hocam onu söyleyen ünlü Filozof sokrates tir....

hocam biliyorum. bir karikatürden esinlenerek söyledim öyle :angry2:

Hatırlatma;

Ntoskrnl.exe tek işlemci içindir

ntkrnlmp.exe ise çift işlemci içindir (ht-core2duo-amd x2)

Birde ntkrnlpa ve ntkrpamp var bunlar yüksek ram için (2 gb. üstü)

Bu dosyalar güncellemeler ile değişen dosyalardır.Değişiklik yapılsa bile yenileri geldiği zaman açılış ekranı orjinaline dönüyor.

Bir ihtimal sistem dosya koruması aktif ise kur kopyalama sırasında sorun çıkartabilir.Diğer bir ihtimal ise dosyalarda değişiklik yaptığında sadece resim kısımları değişmemiş başka bölümlerde uyumsuzluk çıkmış olabilir.

Çözüm olarak boot.ini dosyasında farklı çekirdek dosyası gösterilerek yapılması mümkün

Ne Yazık ki Oda Sorun Çıkartıyor Kardeşim; Bu Yüzden Benim Bilgisayarımda Mükemmel Çalışan Bir Cd İle Başak Bir Bilgisayara 6 Kez Format Attım 1 Günde :D sonunda sorunun düzenlediğim boot.ini dosyasından kaynaklandığını buldum.

• 1 yıl yıl...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar KBoot isminde bir program yazdım, tek tıkla suya sabuna dokunmadan CD'nize boot ekranı ekleyecek, son rötuşları yapıyorum, bi kaç kere denedim problem yok, yakında indirmeye sunacağım..

• 3 hafta sonra ...
Arkadaşlar KBoot isminde bir program yazdım, tek tıkla suya sabuna dokunmadan CD'nize boot ekranı ekleyecek, son rötuşları yapıyorum, bi kaç kere denedim problem yok, yakında indirmeye sunacağım..

elmor bi gelişme var mı yazdığın programda?

dipnot: keşke bunu da res leri düzenlediğimiz gibi düzenleyebilecek bir program olsa (morningin ikon dosyalarının otomatik entegre eden programını kullanıyorum.)

Var KBoot programı çıktı.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=88797&hl=[/CODE]

bulamamıştım Altan teşekkürler :D bu arada elmor'a da teşekkürler :) inşallah bu sefer boot ekran sorunundan temelli kurtulucam :))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...