Jump to content

Müzikteki Sesi Temizleyici Ve Ses Ekleme

Recommended Posts

Şu işe bir açıklık getir 

Müzikte zaten sadece ses var video yok

Sesi kimin sesi olduğunumu değiştirceksin silip başkamı ekleyeceksin

Mesala bir şarkıdan şarkıcının sesini silecem sadece altyapısı kalacak sonra o altyapıya arkadaşın sesini ekleyecem.

Edited by kaan_karabey

ayıramazmıyız hiçbir şekilde

bir ara forumda vardı ama öyle bir program ama ismini unuttum ben ozaman denemiştim yapammıştım

google da arayınca çıkıyor bir şeyler (sesi müzikten ayıran program) ismini buldum programın adobe audition

Edited by yawuz58

bir ara forumda vardı ama öyle bir program ama ismini unuttum ben ozaman denemiştim yapammıştım

google da arayınca çıkıyor bir şeyler (sesi müzikten ayıran program) ismini buldum programın adobe audition

ben araştırdım aslında ama pek adam akıllı bir program düzgün ayırabilen bulamadım müziğin kalitesini düşürüyor.

bak mesala bu adam yapmaya çalışmış olmamış

https://www.youtube.com/watch?v=3jHiuP6TEBw

bende şöyle bir program buldum bu sesi ayırmıyor alt yapıyı kendin oluşturuyorsun o da nota bilgisi falan istiyor açıkcası biraz zor göründü gözüme bu program 

programın adı : Fl Studio

Örnek Video:

https://www.youtube.com/watch?v=y0ZOJoaaSbc

Yada bunlarla hiç uğraşmayacam şöyle bir hatun bulacam o alt yapıyı yapar :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=702240653158296&set=vb.436026963113001&type=2&theater 
Edited by kaan_karabey

Dostum Bende Bir ara Kafayı Takmıştım Sesi Müzikten Ayırma İşine Ama Olmuyor

Ne yaparsan Yap Hangi Baba Proğramı Kullanırsan Kullan Sesi Temizlerken Müzik Bozuluyor

Kullandığım Proğramlar

Adobe audition

GoldWave

sony audio suite Denedim Uğraştım Araştırdım Olmi olmi

Dostum Bende Bir ara Kafayı Takmıştım Sesi Müzikten Ayırma İşine Ama Olmuyor

Ne yaparsan Yap Hangi Baba Proğramı Kullanırsan Kullan Sesi Temizlerken Müzik Bozuluyor

Kullandığım Proğramlar

Adobe audition

GoldWave

sony audio suite Denedim Uğraştım Araştırdım Olmi olmi

En iyisi üsteki mesajda belirttiğim gibi öyle bir hatun bulmak oyle bir hatun bulursam alt yapıyı yapar bize :D

Edited by kaan_karabey

Bunu birtek Adobe Audition yapabilirsin ama hiçbir zaman %100 olmaz hatta bazen berbat çeviri olur ama genede denemek lazım 

nasıl yapıldığına burdan bakabilirsin

http://www.youtube.com/watch?v=i3ovUxpPIE0

Müzikteki Sesi Temizleyip Tekrardan Ses Ekleyebileceğimiz Karaoke da Dahil Ses Ekleyip Kayıt Yapabileceğimiz Bir Program Var mı???

Böyle bişeyi dünya üzerinde yapabilen bir Program yok..! Bunu filanca veya Fişmanca Program yapıyor diye yazarlar ama alakası yok, Zaten akıllı biri bunun Olamayacağını düşünerekte bulabilir... Konu iyi anlaşılması için ve tamamiyle benim 14 Yıldır çalışma alanımla ilgili birşey sorduğunuzdan Bir Örnekle açıklıyayım size, Sizin gibi bunu merak edenler veya Şu veya bu program yapıyor gibi idda da bulunanlarda olamayacağını anlasınlar...

Bunu hiç bir Program yapamaz Çünkü ;

Mixajı bitmiş bir ses dosyasının, yani müzikle konuşma sesinin ve enstrumanların birleştiği bir Mp3 ve benzeri bir dosya kısaca Menemen Yemeğine benzer :)  Cidden Şaka değil bu gerçek belkide ne alaka diyeceksiniz ama mantıklı düşünelim; Konuşma sanatcı sesi ( yumurta ) + ensturmanlar ( domates ) + vokaller ( biber ) + Efektler ( soğan vs ) diye düşünürsek  ortaya ne çıkar = Filanca sanatcının şarkısı o da ( Yani Menemen dir ) :D

Doğal olarak pişmiş hepsi birbirine karışmış bu Menemenden ( mixajı bitmiş ses dosyasından ) Yumurtayı tamamiyle çıkarmak ( sanatcı sesini yok etmek ), yada içinden domatesi tamamiyle iptal etmek ( yani ensturmanları ayırmak ) mümkün olabilirmi ? Akıl var, mantık var dimi, bencede aklı beyni biraz çalışan bir insan bunları pişmiş yemeğin içinden tamamiyle çıkamayacağını anlar... Doğal olarakta içinden sesi siliyor yada alt yapıyı siliyor ama sanatcının sesi kalıyor gibi açıklama yapılan yazılımların hepsi yalan böyle bişeyinde olması imkansız....

Haaa  bu tarz Programlar ne yapar ? Menemenin içindeki biberleri, soğanları çatalla ayıklamanıza olanak sağlar, Peki bu nedemek oluyor ? Maksimum %40 oranında ayrıştırma yapabilir yani, herhangi birşeyin sesini belli olaranda ( max. %40 ) kısabilir veya yükselte bilir hani öyle %100 sesi kesen sadece müzik bırakan veya müziği %100 kesen sanatcının sesini bırak hiç bir program yoktur teknik olarakda mümkün değildir ve yukarıda verdiğim basit örnektende bu anlaşılabilir kolay gelsin..!

Edited by EASMurat