Jump to content

Laptom'um Çok Isınıyor

exper09
 Share

Recommended Posts

Laptop'um çok ısınıyor masanın üstüne koyuyorum 10-15 dk ateş gibi masa yardımcı olur musunuz?

Pc Özellikleri:

Pc Markası: Hp-g62

Model: b12ST

İşlemci: İntel Core i5 460M

buda CPUID HWMonitor Resmi;

Bo9l2Q.png

Normal midir?

8mEp5Q.png

Edited by exper09

HP markalarda ısınma olur. Fakat yüksek sıcaklıklar normal değildir. Fanları temizlemen gerekebilir. HP Coolsense programını yükle. BIOS güncellemesi yap. İşe yarayacaktır. Müşteri hizmetlerini ararsan onlar da BIOS güncellemesi tavsiye edecektir.

Kardeşim aynısı benim laptopda vardı ~85-90 derece oluyordu ilk olarak görev yöneticisinden cpuyu en çok kullanan programa baktım onda sorun yoktu virüs programını kullandım ondada bir şey çıkmadı en son format attım şimdi pc 45-56 derece felan oluyor. Ayrıca bios gunceldi ve fan tertemizdi. :)

Edited by Casdee

HP markalarda ısınma olur. Fakat yüksek sıcaklıklar normal değildir. Fanları temizlemen gerekebilir. HP Coolsense programını yükle. BIOS güncellemesi yap. İşe yarayacaktır. Müşteri hizmetlerini ararsan onlar da BIOS güncellemesi tavsiye edecektir.

Arkadaşın dediklerini yap ama laptop ısınır yani ya =) o yüzden laptop sogutucu almanı tavsiye ederim havalar çok sıcak malum. 15 Tl'ye bulabilirsin standart bir tane.

Edited by wslimwshadyw

Bendede var bitane soğutucu 15 tl ye almıştım bende ama çok güzel değil 30-35 tl lik logitech ler var onlar süper kardeşim ısınma içinse bi laptopun içini actırabilirsen fana bak toz olabilir yada üstüne bir şey gelmiştir. :)

TAHMİNİMCE  KLİMASIZ VE SICAK BİR ORTAMDA ÇALIŞTIRIYORSUNDUR. HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZSAN ORTA BOY MASAYA KOYABİLECEĞİN VANTİLATÖR AL LAPTOPUN YAKININA KOY ÇALIŞTIR, MAKİNAYIDA YERLE TEMASI KESECEK LAP TOP SOĞUTUCUSUNUN ÜZERİNE KOY FAYDASINI GÖRECEKSİN. BEN ÇOĞU KEZ BÖYLE YAPIYORUM VE FAYDASINI GÖRÜYORUM...

leptop bir kac sene kullanilinca termal borusu yani sogutucu bölümü isini bittiriyor yani o icindeki sivi larin is görmedigi

yani isi borulari deyismesi gerekiyor termal macunu kaliteli ve kivaminda sürülmesi gerekiyor

leptop sogutma olayi daha derine girecek olursak  bazi direnc kondostör tarzi birimler zarar gördügünde fazla isinma yapiyor olabilir

leptop sogutan isi borusu ve fan deyismesi ve ayrica leptop sogutma icin harici bir sogutucu daha iyi olur sizinle

Ben daha dün güncelledim al bunu indir yükle aç ve sonra sakın pc kapama yoksa çöker pc hızına göre 5-10 dk sürer not bunu pc si

HP G62-b12ST Dizüstü Bilgisayar

Windows 7 32 bit sürüm

kullanmayanlar sakın kurmasın yoksa pc çöker korkulacak bişey yok kurarken fan çok çalışır ve pc 2 kere kapanıp açılır