Jump to content

Siz Ne Yapardınız?

laloa
 Share

Recommended Posts

Çok sevdiğim kendimden bile üstün tuttugum bir dostum vardi. Ayni is yerinde çalıştık 1 sene kadar. Ayni mahallede oturuyoruz. Bir sebepten ötürü uzun zaman konuşmadık birbirimizle. Ne is yerinde ne hali saha maclarinda ne de yan yana oturdugumuz minibuste. Bu duruma katlanamadim daha fazla ve sirf o gururunu kiramiyor diye işten istifa ettim. Oyle ki is yerinde yan yana oturuyorduk. Kus olduğumuz zamanda aynı ortamda bulunmammaya calisiyorduk. O konusunca ben susuyordum ben konusunca da o. Şimdi 1 aydir ne ariyor ne soruyor halen. Gerci bende ararmiyorum soruyorum ama sanki aramasi gereken kisi oymus gibi geliyor. Cunku ben ona kardeşim dostum diyordum o da baskasina diyodu ve ben buna cok aliniyodum. Sanki ihanete uğramış gibi hissettiriyor insani. Dost olduğumuzu hissettirmiyordu bana. Ben Optimist bakiyordum surekli ama nereye kadar.
Kac defa cebimde ki son parayi ona verdim. O hasta olunca inanc konusunda sikinti yasamama ragmen namaz kilip onun iyilesmesi için dua ettim defalarca.
Peki simdi elimde ne var koca bir hic.
Siz boyle bir durumda olsaydiniz ne yapardınız. Onerilerinizi bekliyorum.

kardeş olduğumuza inansaydım yada inandırsaydı beni küsmezdim zaten. gururumu sevdiklerimin üstünde tutan birisi değilim çünkü. bu zamana kadar tek bir temas bile kurmaması kuşkularımı haklı çıkarıyor sanki.

Yıllarca "dostum" diyebildiğim bir sürü kişiyi sildim hayatımdan ben, seninde böyle yapmanı tavsiye ederim. İnsan her şeyden önce kendini düşünmeli. Sizi kötü hissettiren ve - veya zararı dokunan kimselerden uzak durmalı.

Edited by ilx_199

Ama o senin dostun değilmiş yoksa gelirdi. Hainlik yapmış. Daha önce hareketlerinden anlamalıydın. Zaten şu dünyada dost bulmak çok zor. Benim hiç öyle bir dostum olmadı. Birkac arkadaşım var sadece. Bende akrabalarımdan benim yaşıtlarım olanlarla takılıyorum böylesi daha samimi oluyor

İçindeki sese kulak ver o senden daha iyibilir. ki! bu  Mübarek Ramazan ayında Barışmanız daha doğru olur.

Kalın saglıcakla ALLAH'a Emanet OL.