Jump to content

Nokia Lumia Hakkında

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar fazla bütçem yok maximum 1000 tl civarı bütçem var bu bütçede adam akıllı android cihaz bulamadım telefonun beni 3 4 yıl götürmesi gerekiyor çoğu kişi android'in bu kadar götürmeyeceğini söyledi bende lumia'lara baktım çok güzel hoşuma gitti mağaza'da istediğim oyunlar ve uygulamalarıda mevcut baktım günlük kullanım oyun birde iyi bir kamerası olsun yeterli benim için lumia 925'e windows 8.1 güncellemesi geldimi ayrıca arkadaşlar bir forumda ss atmışlar çok güzel olmuş menüler felan hoşuma gitti açıkcası siz hangisini önerirsiniz ? 

Nokia Lumia 920 32 GB

Nokia Lumia 925 16 GB

Nokia Lumia 1320 8GB

Edited by Connoisseur

kuzenim az kullanılmıs lg g2 aldı 2.el ama arkdaki jilatini bile duruyordu.1000 tl ye aldı cok memnun hem benimde elime 1000 tl gecse bende aynısını alacam :D

LG G2'yi açıkcası hoşuma gitmiyor o yüzden hiç bakmadım aklımda s4 vardı ayrıca taksitle alacağım nakit değil hepsiburada'da 1200 tl görünüyor taksite bindiği zaman 1400 tlyi buluyor

selam arkadaşlar nokia lumia 630 bluetooth versiyonu kactır 4 mü 3 mü bir tane bende alcam da

sizden ricam Iphone 5 , s5,lg 2 bunların fiyatı 50 lira da olsa tavsiye etmeyin kafaya taktım lumia alcam

Edited by 3yl3mci

Geçen gün biri daha konu açmıştı taksitli telefon hakkında ona da burayı önermiştim bi incele istersen

s4 taksitli

http://www.n11.com/samsung-i9500-galaxy-s4-16gb-cep-telefonu-P20035578

s3 

http://www.n11.com/samsung-i9300-galaxy-s3-16gb-cep-telefonu-P19270706

Yorumlara baktım pek güvenilir gelmedi bana. 

Lumia 925 öneririm,kullanıyorum.

Emin ol  pişman olmayacaksın.

Bu arada 8.1 aldı.

Hocam 8.1 ile görünümü değiştimi arayüz lumia 930'dakinemi benzedi ? ayrıca şarj durumu nasıl bir günü rahat çıkartabiliyorum günlük kullanım ve oyunda. 

Edited by Connoisseur

Yorumlara baktım pek güvenilir gelmedi bana. 

Hocam 8.1 ile görünümü değiştimi arayüz lumia 930'dakinemi benzedi ? ayrıca şarj durumu nasıl bir günü rahat çıkartabiliyorum günlük kullanım ve oyunda. 

[spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=cAu0YgPnuXM[/spoiler]

Şuan bütün Lumialar için WindowsPhone 8.1 Dev. Pre sürümü ile güncelleme aldı. L925 e geçen hafta Lumia Cyan (WindowsPhone 8.1) güncellemesi resmi olarak yayımlanmıştı, Sonrasında bazı BitLocker hataları sonucunda geri çekildi. Şuan Güncelleme durdurulmuş vaziyette. Büyük ihtimalle salı gününden itibaren yeniden aktif olacak.

Videoda ne görüyorsan hepsi bütün Lumia serisine verildi. Ayrıyetten bu hafta içi de 1gb ram ve üstü cihazlar için yeni kilit ekranı beta olarak yayınlanacak.

Ağustos ayında Windows 8.1 Update 2 ile birlikte de Windows Phone 8.1 GDR 1 güncellemesi ise bir çok özellik kazanması bekleniyor. Bunların içinde İnteraktif Live Title, Klasörleme, yeni kilit ekranı vs.

Bende L920 kullanıyorum, akıcılığından ve seriliğinden hiç pişman olmadım. Daha önce IPhone 4s vardı. WindowsPhone cidden seri bir sistem. Tek sıkıntı Oyun ve Market tarafında şuanda. Her türlü sosyal ağ uygulamasını bulabilirisin ondan yana sıkıntın olmasın ama oyun ve diğer uygulamalar da Appstore ve GooglePlay in gerisinde.

lumia yı tek geçerim her modelini kullandım şimdi lumia 1520 siparişi verdim bekliyorum..gözün kapalı al kardeşim karizma olsun dersen 925 en iyisi müthiş takılma sorunu yok şarjı 1 günü geçiriyor 4 yıl rahat kullanırsın garanti veririm..

Şuan bütün Lumialar için WindowsPhone 8.1 Dev. Pre sürümü ile güncelleme aldı. L925 e geçen hafta Lumia Cyan (WindowsPhone 8.1) güncellemesi resmi olarak yayımlanmıştı, Sonrasında bazı BitLocker hataları sonucunda geri çekildi. Şuan Güncelleme durdurulmuş vaziyette. Büyük ihtimalle salı gününden itibaren yeniden aktif olacak.

Videoda ne görüyorsan hepsi bütün Lumia serisine verildi. Ayrıyetten bu hafta içi de 1gb ram ve üstü cihazlar için yeni kilit ekranı beta olarak yayınlanacak.

Ağustos ayında Windows 8.1 Update 2 ile birlikte de Windows Phone 8.1 GDR 1 güncellemesi ise bir çok özellik kazanması bekleniyor. Bunların içinde İnteraktif Live Title, Klasörleme, yeni kilit ekranı vs.

Bende L920 kullanıyorum, akıcılığından ve seriliğinden hiç pişman olmadım. Daha önce IPhone 4s vardı. WindowsPhone cidden seri bir sistem. Tek sıkıntı Oyun ve Market tarafında şuanda. Her türlü sosyal ağ uygulamasını bulabilirisin ondan yana sıkıntın olmasın ama oyun ve diğer uygulamalar da Appstore ve GooglePlay in gerisinde.

Hocam mağazaya baktım oynadığım oyunlar mağazada mevcut L925 mağazadaki oyunları açabilir değil mi ? ayrıca siz hangi lumia'yı önerirsiniz 1000 tl bütçede ? ve kaç yıl daha güncelleme verilecek 925'e tahmininizce ? 

Hocam mağazaya baktım oynadığım oyunlar mağazada mevcut L925 mağazadaki oyunları açabilir değil mi ? ayrıca siz hangi lumia'yı önerirsiniz 1000 tl bütçede ? ve kaç yıl daha güncelleme verilecek 925'e tahmininizce ? 

Lumia 925 2017'ye kadar güncelleme alacak efendim :)

L925 mağazada bulunan şuanda bütün oyun ve uygulamaları sorunsuz şekilde çalıştıracak kapasitede. Güncel Fiyatlar hakkında bilgim yok, ben alırken 900tl ye L920 almıştım o zamanlar L925 1400 falandı sanırım ama L925 in tipi, led ekranlı oluşu ve 16gb olduğundan ötürü şahsen ben tercihimi L920 den yana kullandım. Memnunum şuana kadar. WP7 de kullanmışlığım olduğundan sistemin şekli hoşuma gidiyor. O kadar çok ağım şahım oyun veya çok kullanan biri değilim aleti ayrıca.

Fotoğraf ve Navigasyon fonksiyonları adamı hayrete düşürecek vaziyette. Diğer sistemlere göre ön plana taşıyan etkenler.

Şuan için açıklanan Bütün Lumia serilerinin WindowsPhone 8 n bütün güncellemelerini alacağı, buda demek oluyor ki 2015in sonuna kadar telefona güncelleme kesin gelecek. WindowsPhone 9 ne zaman ve hangi cihazlara ne şekilde geleceği açıklanmadığı için 2 sene kesin gideri var aletin. Tahminimce WindowsPhone 9 u da 1gb ram ve üstü cihazlara vermeye kalkarlarsa eğer 4-5 sene gideri vardır cihazın.

Hocam arayüz baya bi gelişmiş ilk çıktığında bakıyordum da pek hoşuma gitmiyordu ama şu alttaki ekran'ı gördüm direk alasım geldi :) bayramdan sonra alacağım hepsiburada'da 999 tl indirimli 846 tl teknosada felan 1400 civarı neden öyle acaba ben bu cihazı telefonculardan felan taksitle alabilir miyim ? yada ankarada önerebileceğiniz bir yer var mı ? telefonun donanım olarak eksik yanı bence gpu olmuş telefon için ideal bir gpu ama ileride ki oyunlar için iyi olmayacağını düşünüyorum.

Y3BpGE.png

Edited by Connoisseur

Hocam arayüz baya bi gelişmiş ilk çıktığında bakıyordum da pek hoşuma gitmiyordu ama şu alttaki ekran'ı gördüm direk alasım geldi :) bayramdan sonra alacağım hepsiburada'da 999 tl indirimli 846 tl teknosada felan 1400 civarı neden öyle acaba ben bu cihazı telefonculardan felan taksitle alabilir miyim ? yada ankarada önerebileceğiniz bir yer var mı ? telefonun donanım olarak eksik yanı bence gpu olmuş telefon için ideal bir gpu ama ileride ki oyunlar için iyi olmayacağını düşünüyorum.

Y3BpGE.png

Ankara hakkında bilgim yok maalesef. Bursa dayım ben.

GPU olayı da Apple gibi bir politika ile uygulama ve oyunlar ilerlerse bence sorun olmaz. Telefonun eksik yanı bence hafızası. IPad im var ve mobile oyunları genelde onda oynarım 16gb tın oyuna, müziğe ve uygulamalara az geleceğini düşünmekteyim.

Taksit olayını bilmiyorum hiç. Vatanbilgisayar her türlü yapıyor da telefoncular ne derler bilemicem.

925 almanı tavsiye ederim büütcenede uygun ben kullanıyorum ve çok memnunum lumia ailesinin tasarım bakımından en iyi telefonudur ve türkiyede 8.1 güncellemesini alan ilk modeldir microsoftunda sevdiği modeldir yani :)

Ankara hakkında bilgim yok maalesef. Bursa dayım ben.

GPU olayı da Apple gibi bir politika ile uygulama ve oyunlar ilerlerse bence sorun olmaz. Telefonun eksik yanı bence hafızası. IPad im var ve mobile oyunları genelde onda oynarım 16gb tın oyuna, müziğe ve uygulamalara az geleceğini düşünmekteyim.

Taksit olayını bilmiyorum hiç. Vatanbilgisayar her türlü yapıyor da telefoncular ne derler bilemicem.

Subway Surfers ve asphalt 8 real racing 3 en fazla bu 3'ünü yüklerim müziklerimde 2 gb ti geçmez zaten fotoğrafları da yandex hesabıma aktarmayı düşünüyorum böylelikle yeter sanırım şuan vatan'a baktım 1399 tl gözüküyor hepsiburada'da ise 999 tl anlamadım açıkcası ayrıca alan arkadaşlar avea vodafone veya turkcell bayilerinden taksitle alma şansımız var mı ? 

Subway Surfers ve asphalt 8 real racing 3 en fazla bu 3'ünü yüklerim müziklerimde 2 gb ti geçmez zaten fotoğrafları da yandex hesabıma aktarmayı düşünüyorum böylelikle yeter sanırım şuan vatan'a baktım 1399 tl gözüküyor hepsiburada'da ise 999 tl anlamadım açıkcası ayrıca alan arkadaşlar avea vodafone veya turkcell bayilerinden taksitle alma şansımız var mı ? 

Real racing 3 bizim platforma daha gelmedi yalnız :) haberin olsun da.

Ben taksitle Turkcell'den satın aldım,24 ay tahattüt şartı ile,tarifiye ek ödemekteyim,vodafone ve avea'da aynı şekilde tahattüt ile vermektedir.

Real racing 3 bizim platforma daha gelmedi yalnız :) haberin olsun da.

Acelesi yok hocam ne zaman gelirse fark etmez :)  sizce nokia lumia 920 32 gb'mi yoksa 925 16 gb'yimi tercih etmeliyim ? 

Ben taksitle Turkcell'den satın aldım,24 ay tahattüt şartı ile,tarifiye ek ödemekteyim,vodafone ve avea'da aynı şekilde tahattüt ile vermektedir.

Hocam şimdi ne kadar ödüyorsunuz toplam 24 ay ? turkcell'in siteisne baktım kdv dahil 1.399 tl diyor 24 ay toplam bu kadar mı ödemiş oluyorsunuz ?

Edited by Connoisseur

Acelesi yok hocam ne zaman gelirse fark etmez :)  sizce nokia lumia 920 32 gb'mi yoksa 925 16 gb'yimi tercih etmeliyim ? 

Hocam şimdi ne kadar ödüyorsunuz toplam 24 ay ? turkcell'in siteisne baktım kdv dahil 1.399 tl diyor 24 ay toplam bu kadar mı ödemiş oluyorsunuz ?

1 GB İnternet Paketi ve 500 Dakika her yöne konuşma paketi ile cihaz dahil aylık 100 tl ödüyorum.

100*24 2400 TL totalde..