Jump to content

Folder Lock Şifrelenmiş Dosyaları Kurtarmak ?

dnzbzkn
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba.
Folder Lock (sürüm 7.3) adlı saçma sapan programla kardeşim dosya şifrelemiş.
Şifreyi unuttuğu için dosyalara ulaşamıyoruz.
Dosyalar da önemli ve yaklaşık 50 küsür gb kadar boyutu var.
Ne yapılabilir ?
Teşekkür ederim.

benim bildiğim açılmıyor zaten programın amacıda bu dosyaları şifreyi bilmeyen açamasın diye.

şifreyi hatırlamaya çalışın bence yada programı lisanslı kullanıyorsanız üretici firma ile görüşün kurtarma yöntemi varsada onlar bilir.

benim bildiğim açılmıyor zaten programın amacıda bu dosyaları şifreyi bilmeyen açamasın diye.

şifreyi hatırlamaya çalışın bence yada programı lisanslı kullanıyorsanız üretici firma ile görüşün kurtarma yöntemi varsada onlar bilir.

Evet hocam açılmıyor programın kendisi dışında.
Yok hocam lisanslı değil maalesef. :D 
Ne biçim iştir.

Tam emin olmamakla birlikte netten araştırırsan programın regeditteki ilgili bölümlerinde değişiklik yapılınca olabilir. Hıı bir de bu hddyi ikinci harddisk olarak bağlamayı ya da live cdler ile açmayı dene belki ulaşabilirsin.

Edited by akura

Tam emin olmamakla birlikte netten araştırırsan programın regeditteki ilgili bölümlerinde değişiklik yapılınca olabilir. Hıı bir de bu hddyi ikinci harddisk olarak bağlamayı ya da live cdler ile açmayı dene belki ulaşabilirsin.

Hocam regedit olayında tam neler yapmam gerek bir fikrim yok.
Araştırdım biraz ama sonuca ulaşamadım.
Ayrıca usb linux ile dosyaya bakamıyorum çünkü dosya formatı gereği sadece folder lock ile görünüyor.

Hocam regedit olayında tam neler yapmam gerek bir fikrim yok.
Araştırdım biraz ama sonuca ulaşamadım.
Ayrıca usb linux ile dosyaya bakamıyorum çünkü dosya formatı gereği sadece folder lock ile görünüyor.

Burada birşeylerden bahsediyor sayfanın geneline ve aşağıdaki very simple ile başlayan konuşmalarda bir yer var. Burayı bir incele istersen. Ben yapmadığım için olur ya da olmaz diyemiyorum ama bakmakta fayda var. Hıı dosyalarında bir sorun olmaması adına o sitede anlatınlanları başka bilg. var ise orada denemelik bir dosya, klasör şifreleyip test ettikten sonra esas dosyalarda uygulaman.

http://thetechnotebook.wordpress.com/2008/07/15/how-to-remove-folder-lock-with-lost-password/

Edited by akura

Burada birşeylerden bahsediyor sayfanın geneline ve aşağıdaki very simple ile başlayan konuşmalarda bir yer var. Burayı bir incele istersen. Ben yapmadığım için olur ya da olmaz diyemiyorum ama bakmakta fayda var. Hıı dosyalarında bir sorun olmaması adına o sitede anlatınlanları başka bilg. var ise orada denemelik bir dosya, klasör şifreleyip test ettikten sonra esas dosyalarda uygulaman.

http://thetechnotebook.wordpress.com/2008/07/15/how-to-remove-folder-lock-with-lost-password/

Hocam teşekkür ederim ilginize ama verdiğiniz linkte arkadaşlar eski sürümler için yardımcı olmuşlar.
Bende son sürüm 7.3 var.Şifrelenen dosyanın formatı da farklı ayrıca.
Bendeki şifreli dosya .flkb uzantılı.
Başka bir yol yordam var mı acaba bildiğiniz ?

Hocam program dosyayı .flk gibi bir formata çeviriyor.
O yüzden başka sistemlerde açamıyorum haliyle.
Ne yapacağımı bilemedim,yok mudur şifresini çözüp dosyalara ulaşmanın ?

Bende Başka Bir Kilitleyici İle Kilillemiştim Programın Yapımcısı İle GÖrüş Mesaj E Mail Falan At hallederler ;)

Dosya formatı farklı olabilir ama bir şekilde bir yerde bilgi tutması gerek bu nedenle regedit vs. gibi yerlere bakılıyor

Bir de burayı incele, nette kimileri güvenli modda açınca şifre istemedi vs. yazmışlar belki 6 versiyona ait bir bilgidir.

http://indihex.blogspot.com.tr/2012/03/how-to-hack-folder-lock-password.html

*Sitenin birinde yöntem var ama içerik gizli olduğundan ulaşamadım.

Edited by akura

Dosya formatı farklı olabilir ama bir şekilde bir yerde bilgi tutması gerek bu nedenle regedit vs. gibi yerlere bakılıyor

Bir de burayı incele, nette kimileri güvenli modda açınca şifre istemedi vs. yazmışlar belki 6 versiyona ait bir bilgidir.

http://indihex.blogspot.com.tr/2012/03/how-to-hack-folder-lock-password.html

*Sitenin birinde yöntem var ama içerik gizli olduğundan ulaşamadım.

Bende öyle düşünüyorum hocam ama bulamadım.

Regedit içinde software'den bakıyorum ama anlamıyorum açıkcası.
Verdiğiniz adresteki bilgiler her yerde paylaşılan şeyler.

Aşağıdaki yoldan bahsetmişler,böyle bir yol yok.
Eski sürüm için geçerli sanıyorum hepsi.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Quality Control]

Bende Başka Bir Kilitleyici İle Kilillemiştim Programın Yapımcısı İle GÖrüş Mesaj E Mail Falan At hallederler ;)

Hocam son çare aklımda o var.
Ama yeterli düzeyde ingilizcem malesef yok. :)

Bende öyle düşünüyorum hocam ama bulamadım.

Regedit içinde software'den bakıyorum ama anlamıyorum açıkcası.
Verdiğiniz adresteki bilgiler her yerde paylaşılan şeyler.

Aşağıdaki yoldan bahsetmişler,böyle bir yol yok.
Eski sürüm için geçerli sanıyorum hepsi.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Quality Control]

Hocam son çare aklımda o var.
Ama yeterli düzeyde ingilizcem malesef yok. :)

Benim Kitlediğim Program Türk Yapımıydı kardeşim Artık Google Translate Falan Çevir İŞte :)

çözümü yok olsa cevap yazarız orijinal alsaydın siteden destek alırdın şifre unuttum diyerek ayrı sıfırlama paket verirler

Anladım hocam.
Zaten Akozdem!r hocamda öyle söyledi.
Biraz baktı team ile ama sonuç alamadık.
Bende dosyaları kenara kaldırdım.İlerde çözüm bulunursa tekrar bakacağım.

Orjinal olayına hiç girmedim.
Zaten süreli indirip kullanmış kardeşim.Ben daha sonradan ilaçlayıp nedir diye baktım.
Adamlara mail atsam yardım etmezler herhalde.

Şifre Kırma programları ile veya başka bir yöntemle kırabileceğiniz i sanmıyorum 256 bit şifreleme yöntemi kullanan oldukça başarılı bir program sürekli olarak kullanıyorum. kırılması gayet zor bence. site ye mail atsanız sizden linans numarasını isterler muhtemelen :s 

Şifre Kırma programları ile veya başka bir yöntemle kırabileceğiniz i sanmıyorum 256 bit şifreleme yöntemi kullanan oldukça başarılı bir program sürekli olarak kullanıyorum. kırılması gayet zor bence. site ye mail atsanız sizden linans numarasını isterler muhtemelen :s 

Aynen hocam,kırmak falan zor iş.
Lisans numarası olayı başıma bela açar :)

Gözyaşı hocam aman başım ağrımasın durduk yere.
Dosyalar kenarda beklesin,ilerde çözüm yolu bulunursa bir şeyler yaparım. 

belki çözüm olabilir http://www.youtube.com/watch?v=p9eF2eyAyMs

Hocam bunu izlemiştim ama youtube yorumlarını da görürseniz bu işe yaramıyor.
2 aşamalı şifre var.
1. aşama video da belirtilen ana şifre.Bu şifreyi unuttuysak zaten program serial keyini buraya yazarak şifreyi atlatabiliyoruz.
2. aşama ise dosyanın/klasörün şifresi.Bunu çözmek mesele.

Kardeşim 2.aşamadaki şifreyi unutmuş.1.aşamayı zaten halletmiştim anlayacağınız.
Yine de teşekkür ederim yardımınız için :)