Jump to content

Web Sayfalarındaki Sağ Tıklama Yasağından Kurtulmak

CarleoNe

Recommended Posts

S.A

Bilindiği gibi bazı web sayfalarında mouse sağ tuş etkisiz hale getiren kod kullanılmaktadır. Bu Şekilde Site'deki resim yazı veya diğer metaryellerin alınması engellenmektedir.

Şimdi bunu aşmak için 2 yöntem söyleyeceğim. İkisi'de Çalışmaktadır.

1. Yasaklı site açık iken mouse sağ tuşu tıklayın ve bırakmayın. Burada Karşınıza mesaj geliyor.Bir parmağımızla sağ tuş tıklı durumda iken sol tuş ile Tamam’ı tıklıyoruz ve mesaj ortadan kalkıyor. Şimdi şağ tuşu bırakıyoruz (Basit Koruma Yöntemlerinde)

2. Mantık olarak şöyle düşünüyorum. Yasak Edilen Mouse'nin sağ tuş'u ise bildiğiniz gibi klavyede'de fare tuşu var. (Sağ bölümde Shift’in altında ki mouse ikonlu tuş). Mouse yerine bu tuşu kullandığımızda sorun yine çözülmektedir. (Güçlü Koruma Yöntemlerinde)

Sevgilerimle

Bu yöntem oldukça eskidir. Artık farklı pek işe yaramıyor, arkadaşımızında dediği gibi.

Mesela bu kodlama da olduğu gibi,

<SCRIPT language=JavaScript>curPage=1;

document.oncontextmenu = function(){return false}

if(document.layers) {

window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);

window.onmousedown = function(e){

if(e.target==document)return false;

}

}

else {

document.onmousedown = function(){return false}

}</SCRIPT>

Hiçbiri yaramazsa sayfayı frontpage'de açıp istediğimi kopyalıyorum.

aynen katılıyorum ;) veya bi resim dosyası ise dosyanın adını bulup aratıyorum %90 yakalıyorum ;)

Resim almak için explorer ile resim üzerinde bekleyince farklı kaydetmek için resmin üst köşesinde küçük ikonlar çıkıyor disket işaretine sol tıkla kaydedilebilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...