Jump to content

Katılımsız Xp Nasıl Yapılır?

Share

Recommended Posts

hocalarım bir sorum olacaktı katılımsız xp yapabiliyorum ama bu dvd oluyor dvd-r'lerde her bilgisayarda olmuyor bunu 2 veya 3 cd nasıl yapabilirim.. yani xp bir cdde proğramlar ise 2 cdde felan..?

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 ay sonra...

eline sağlık arkadaşım.

ISO dosyalarını düzenlemek için WinISO, UltraISO gibi yazılımlar kesinlikle kullanmayın. Bu dosyalarınızın bozulmasına neden olabilir.

yanlışlık var. Doğrusu:

ISO dosyalarını düzenlemek için WinISO, UltraISO gibi yazılımlar dışında kesinlikle başka bir şey kullanmayın. Bu dosyalarınızın bozulmasına neden olabilir.[/CODE]

olacaktı <_<

ie nin ilk home page ayarını nasıl degistirebilirz nlite ile olmuyor.

yanlışın var nLite ile ayarlanabiliyor ince ayarlardan ama sadece 3 sayfa ayarlayabiliyorsun ben hep google yapıyorum

nlite.jpg

Edited by morning

• 3 hafta sonra ...

merhaba

güzel bir anlatım

klavyenize sağlık emeğinize sağlık

ben bu katılımsız xp cd sini yapıyorum

ancak 2 adet nur gibi sıkıntım var

1. ve en önemlisi ekran çöznürlüğü olayı

1365VidChng.exe iaimli dosyayı olması gerektiği yere koyuyor olması gerektiği komutları yazıyorum

kurulumdada çalışıyor sorunsuz ancak ekranım yine 800*600 olarak kalıyor.

2. sorunum katılımsız officeXP ( 35 mb ) kurulumda hata vermiyor ancak bakıyorum kurulmamış...

tüm bunları sanal pc de yapıyorum

katılımsız officeXp de sorun yok kendi bilgisayarımda çatır çatır kuruluyor

ilginize tşkler

sağlıcakla kalın

olay buydu arkadaşlar

ve bu şekilde ofis xp kurulmuyordu

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "MicroSoft Office XP " /f

REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\software\oficexp\oficexp.exe /f

sondaki /f parametresini kaldırınca tıkır tıkır çalıştı

REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\software\oficexp\oficexp.exe

bu hali ile kusursuz çalışıyor...

tabi dediğim ofs xp katılımsız 35 mb lık office Xp için geçerli

belki işine yarayan olur

sağlıcakla kalın

hiç bi alakası yok oradaki f parametresinin programıyla siz tırnağı kapatmayı unutmuşsunuz

REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\software\oficexp\oficexp.exe" /f

bu şekilde sorunsuz çalışacağına eminim.

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

LÜTFEN ÇOK ACİL BEN BU KAAITLIMSIZ KURULUM VE KATILIMSIZ XP OLAYNI BİR KAÇ GÜNDÜR İNCELİYORUM AMA HEPSİNİ YAPTIM TEK SORUNUM ŞU

BÜTÜN MODİFİYELER VE GÖRÜNTÜLER TAMAM AÇILIŞ EKRANI BİLE DEĞİŞTİRDİM.

SORUN

-- XP YÜKLENİYOR 13 DK KALA PROGRAMLARI YÜKLÜYOR ANCAK WİNDOWS İNSTALLER DİYE BİR HATA VERİYOR GEÇERLİ DEĞİL GİBİ BİR UYARI

.... BİRDE LİMEWİRE YÜKLENİYOR SONRA HATA MESAJI VERİYOR

AMA BU UYARILARA RAĞMEN XP SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE YÜKLENİYOR LİMEWİRE DE YÜKLENMİŞ ANCAK TIKLADIĞIMDA JAVA SAYFASINA YÖNLENDİRİYORE KURDUĞUMDA ÇALIŞIYOR

ŞİMDİ BEN ENTEGRE SIRALAMALARINIDA YAPTIM SIRALAMALARI YAPTIM MESELA NETFREAM.. İLK SIRADA SONRADİRECKX SONRA JAVA DAHA SONRA DİĞERLERİ NEDEN BU UYARILARI HALA ALIYORUM SORUN NE.

ARKADAŞLAR SP3 ENTEGRE OLAYII FELAN TAMAM OLUYORR AMA PROGRAMLARII EKLENMİYORR nlit E İLE EKLİYORUMM SON İSO CD YAZIYORUM AMA CD KURDUĞUMDAA SADECEE ÇIRILÇIPLAK xp sp3 YÜKLÜÜ OLUYORR LÜTFEN YARDIMMM kendi DRİVERLERİMİ VS Bİ CD YAPMAK İİSTİYORUM not: SÜRÜCÜLERDE YÜKLÜÜ OLMUYOIR

Arkadaşlar şurda 10 gün içerisinde burdan öğrendiklerimle ilk xp cd mi oluşturdum. tabi ilkinde başırılı olmam mucize olurdu :) bir kaç hata oluştu. Bu hatalarda hiç denemeden eklediğim programlardan kaynaklandı. Cd yi yaparkende ustaların oluşturduğu bazı sistemleri indirip inceledim ve cd içerisinde hep .exe uzntılı katılımsız kurulum dosyalarını kullandım. Şimdi bazı programları değiştirmek istiyorum ama baştan yapmak yerine sadece bir iki değişiklik ve ek yapacam. Bu .exe dosyaları sanırım svcpack.ini içerisine yazılıyor ama .7z ve .cab dosyalarının nereye yazıldığını tam anlayamadım. Bunları nlite yi tekrar kullanmadan eklemek için ne yapmamız gerekiyor? Bu dosyaları hangi dizine atacaz ve hangi dosya içerisine isimlerini yazdıracaz. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler!

svcpack.in_ dosyasını 7-zip, winrar vb. ile ayıklayın. daha sonra Setuphotfixestorun başlığı altından programları değiştirin (sıralama,silme vb. ) daha sonra başlat > cmd yazın ve cd /D i386 klasörünün tam yolu yazın. şimdi makecab svcpack.inf yazın ve dosya tekrar sıkışsın.

maalesef yanlış anlamışsınız.7z ve cab dosyaları addondur yani nlite veya rvm ile kullanmalısınız.Svcpack klasörüne atınız.7z veya cab dosyalarını açın,içinde svcpack klasörü ve o klasörün içinde exe varsa onu da i386 klasörünüzdeki svcpacke atıp kullanabiliyorsunuz.

Arkadaşlar ikinci xp denememde hüsran :D kurulum sırasında aşağıdaki hata çıktı

sshot10qc4.jpg

ayrıca kurulumun 10. dakikasında yarım saat bekledim. bu üç konu hakkında fikir sahibi olan varmı caba?.

+ daha şifre istemeden çalışan bi nero bulamadım :rolleyes:(( indirdiklerimin sayısı masaüstünü kapladı

Edited by tugrul61

yukarıdaki soruma cevap alamadım ama ben üçüncü denememide yaptım :clapping: yukarıdaki hatalardan ikinsisi hala devam ediyor. onun yanında şimdide bu çıktı arkadaşlar

sshot15hz4.jpg

Bu aşamayı nasıl otomatik atlatabilirim? nLitede doldurmadığım yer kalmadı sanırım :dribble:

+ ben hala bi nero bulamadım yine. yokmu full bi tane yaaaaa. indirdiklerim hep kayıt istiyor.

Ustalar lütfen Yardııım!

Bilgisayar adında Tam adı doldurun ve kurulumu tam otomatik olarak ayarlayın.

bir de winnt.sif dosyanızı koyar mısınız?

http://rapidshare.com/files/129908360/Nero_Micro_8.3.6.0Tr.exe[/CODE]

bu da nero.sanırım deneme için cd'ye yazdırmak amacıyla kullanıyorsunuz.ama denemelerinizi yaparken sanal makine kullanabilirsiniz neden neroyu kullanıyorsunuz ki?