Jump to content

Windows Kurulum Sorunu

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar masaüstü bilgisayarıma win 7 kurmaya çalışıyorum yükle dedikten sonra ekran kararıyor ve öle kalıyor simsiyah kalıyor resetliyorum belli bir süre ekran gelmiyor 5-10 dakka sonra açınca bilgisayarı ekran öle geliyor win7 win8 denedim hepsinde aynı kalıyor usb den kurulum yapıyorum daha öncede yapmıştım bir sorun olmamıştı şimdi ise sorun var CD den kurulum da da aynı anlamadım gitti 

Edited by MaDTuRk

1=)bilgisayarınız sıfırken hangi işletim sistemini kullanıyordu

2=)win 7 win7 demişsiniz :D

win 8 yazacaktım pardon oraya. ben bu bilgisayara 500 yakın format atmışımdır en sonda 1 ay önce maxtor ile hdd sıfırladım kökten sonra bi sistem kurayım dedim böle oldu anlamadım gitti

win 8 yazacaktım pardon oraya. ben bu bilgisayara 500 yakın format atmışımdır en sonda 1 ay önce maxtor ile hdd sıfırladım kökten sonra bi sistem kurayım dedim böle oldu anlamadım gitti

bende böyle bi sorunla karşılaşmıştım masaüstü pcde benimki windows xp kurarken tüm bölümleri silip yeni bölüm oluşturdum kurulmayınca hdd sıfırladım bidahada işletim sistemi kurmayınca teknik servise verdim onlar bişey yaptı bayada bi kazık oldu :D

Bir şekilde çözerim çözmeye çalışacam asla para vermem pc konusunda gidip bir yere servisin bende farkı yok donanımına kadar söküp takabiliyoruz laptopta dahil işte yazılımsal sorunlarla karşılaşıyoruz laptopada hdd sıfırlama yaptım olmadı öle bişi.yeni aldıgım 500 gb wd hdd den kaynaklı galiba daha önceden biçimlendirme ekranını pat pat geçerdi yeni hdd takınca iki saatte anca biçimlendiriyor. bios sıfırladım tek ramla çalıştırdım herşey yaptım olmadı 

ram ve hdd nin neyini test edicem onu anlamadım

hdd de bad sektör olabilir sistem kuramazsınız

ram sıkıntılı olabilir sistem kuramazsınız

hiren boot cd ile sistemi boot et memtest le remlerini test edebilirsin

yine aynı cd ile xp yi çalıştır hddscan ile hdd de bad taraması gerçekleştir hdd regenerator de kullanabilirsin

anakartında sıkıntı olabilir hatta powersupply bile

usb den denemişsin dvd ile denemişsin demekki sıkıntı %90 donanımsal

ram ve hdd nin neyini test edicem anlamadım deyip servislerin benden farkı yok demen komik olmuş

ben hala anlamadım diyorsan üzgünüm işini bilen teknik servislere gitmelisin herkesi aynı kefeye koymak yanlış

saygılarımla..

Merhaba. Hard disk olmadan yükleme yapsan,  Windows sürücü bulunamadı diyecektir. Sorun Hard diskte değil. Sorun Yükleme medyasında veya Biosta. Boş ayarlarını default varsayılan getir. Marka bilgisayarların bazılarında bios kilidi var, loader bunu kıramazsa sistem bozuk çalışıyor ve güncelleme yapamıyor. Başka bir bilgisayarda Sanal sabit disk oluştur ve bu diske Virtualbox ile sistemini kur. Bunun Acronis ile yemeğini al. Bu yedeği Acronis Boot Cd veya USB ile hard diske kur. Sonra bu hard diski sisteme tak. Bu işleri yaparken internet hep kapalı olsun. Kaybedeceğini sadece zaman olur. Sanal sabit disk Windowsta bilgisayarım yönet disk yönetimi içinde SSD oluştur konutunda. Bunları yaptıktan sonra sistem bozuk çalışıyorsa boş loaderı yemedi kilit var demektir :(. Kolay gelsin. :)

Boş diye yazılanlar bios. Otomatik düzenleme ile yanlış yazıldı. Özür.

Bios kilidi için modifiye biosu googleda arattır. Şansın varsa bulursun. Ben kendi biosumu bulamadım. My digital life forumda istek bölümü var , oradan isteyeceğim.

Aslında en garanti yöntem en son normal çalışan sistemi tekrar kurmanız :)

Kurmak istediğiniz sistem ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Farazi anlatımlar yada varsayımlar ile yetinmek zorunda kalacaksınız bu yüzden. Sisteminiz ile ilgili bilgi verir iseniz, gerekli yardıma daha çabuk ulaşacaksınız. Anakartınızın marka ve modeli, mümkün ise BIOS görüntüleri yada BIOS'ta HDD vs ile ilgili ayarların mevcut ayarları, HDD'nin hangi SATA veya IDE portunda bağlı olduğu, Yüklemek istediğiniz Windows sürüm veya güncel sistem ise indirme linki vs gibi bilgileri vermeden sonuca kolayca ulaşamazsınız.

Haydi kolay gele !

Ramların biri 800 mhz biri 533 acaba çakışıyorlarmı daha önceden sorunsuz çalışıyordu ama hdd sata olarak baglı anakarta bugün eylül ayı güncel ultimate esd siz sürüm indirdim kurulum ekranını başarı ile geçti kurulum yapmaya başladı işte yüzde ;%2 diye başladı orada dondu bu sefer  esd li sürümleri kabul etmiyor bunu anladım. etmemesine etmiyorda ben bu pc ye daha önce win 8 kurdum nasıl şimdi sorun çıkarıyor anlamadım