Jump to content

Windows 7 Format Sonrası Ses Gelmiyor.

venom3535
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Windows çok proğramlarla dolduğundan, Format atarak Windows'u temizledim. Ama Sadece C:/ Bölümündeki sistem yerini sildim. Yani D:/ bölümünü bıraktım çünkü içinde sadece Film ve Müziklerim Bir de resimlerim vardı. Tüm proğramlarımı kullandığım nero vs. yükledim. Hatta oyun bile yükledim ama  Her bir şey çalışıyor ama ;

Hiç bir şeyden ses gelmiyor. Windows Ses aygıtınız sağlam ve çalışıyor diyor ama ses yok Driver 'ı da bulamadım. DAha öncede Windows 7 kullanıyordum onda sıkıntı yoktu ama şimdi Neden böyle bir sıkıntı çıktı anlamadım yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıntıları Resimde paylaştım.

Anakartım : http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-p31-s3g_10/

Arkadaşlar Lütfen yardım edin Acayip sinir bozucu bir durum. Kendi sitesindeki driverda azalia gibi bir şey yazıyor onu da denedim ama olmadı.

vQdREv.jpg

yanlız directx vs. her şeyi yükledim . Ekran kartını da yükledim tek sorunum, Ses gelmemesi.

Arkadaşlar Lütfen yardım edin. İşi gücü bıraktım bu sorunla ilgileniyorum artık çakma driverlar bile denedim. Daha yeni formatt attım ama Virüs kaptı gene PC. Daha fazla bozmadan çözmem gerek bu işi. Daha önce nasıl çalışıyordu bir fikrim yok

Directx. VC redist Sitesindeki Driver Vs. yükledim ama olmadı. Sanırım ufak bir ayar ile çalışıyordu ama o ufak ayarı bulamadım. Bunlarda aygıt yöneticisindeki uyumlu kimlik  zımbırtıları.

HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&CTLR_DEV_27D8&VEN_10EC&DEV_0662&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&VEN_10EC&DEV_0662&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0662&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&CTLR_DEV_27D8&VEN_10EC&DEV_0662
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&VEN_10EC&DEV_0662
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0662
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&CTLR_DEV_27D8&VEN_10EC
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&VEN_10EC
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086&CTLR_DEV_27D8
HDAUDIO\FUNC_01&CTLR_VEN_8086
HDAUDIO\FUNC_01&GF&VEN_10EC&DEV_0662&SUBSYS_1458A002&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01

saatin ordaki hoparlör simgesine sağ tıkla 

kayıttan yürütme aygıtlarına tıkla

hoparlör üzerine gel varsayılan aygıt olarak ayarlayı seç sonra varsayılan iletişim aygıtı olarak ayarlayı seç dene

olmazsa aşağıdaki ses sürücünüz onu yükle tekrar dene

http://download.gigabyte.asia/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_azalia.exe

Edited by oguzhan43

Kardeş Realtek High Definition sürücülerin bazılarında böyle bir sorun oluyor. Bende de oluyor. Sana anlattıklarımı yapma. Olma ihtimali yüzde 50 ama denemende fayda var.

1- Sisteminde ses ile ilgili yüklü olan bütün driver, program vs. ne varsa kaldır.

2- Bilgisayarı yeniden başlat.

3- ftp://WebUser:[email protected]/pc/audio/Win7_Win8_Win81_R275.zip adresindeki dosyayı indir. ZIP'den çıkar ve yüklemeyi tamamla.

4- Bilgisayarı tekrar yeniden başlat.

5- Görev çubuğunda ki Realtek'in simgesine çift tıkla ve Realtek HD Audio Yöneticisini aç. (Realtek'in simgesi turuncu renkli bir hoparlör)

6- Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi önce sağ üst köşedeki klasör simgesine tıkla, ardından Ön panel jak saptamasını engelleyin yazan kutucuğu işaretle ve tamam de.

WcWjWXw.png

Ir5uWdK.png

Artık sesin çıkması lazım.

Herkese teşekkürler ama bir sonuca ulaşamadım. Daha doğrusu ses kendiliğinden 5 Dk kesintisiz kaliteli geldi .... Aman olmuştur  kurcalamayayım diyip, kapattım pc'yi Sonra tekrar açtığımda gene bozuktu. Bende vatan bilgisayardan 21 Tl'ye USB Ses kartı aldım tak çalıştır. Onu kullanıyorum şu an için pek sıkıntı hisstemedim yani eskisinden farksız ses geliyor açıkçası.

bazi sistemler de sorun olabilir söyle söylemek lazim diriver silinsede bir süre bir yerde parcalari kaliyor yani tam silmiyor sadece devreden cikariyor 

diriver i formatlayip yeniden  güncel indirmeniz uyumlu sürücüyü kurdugunuzdan emin olmaniz ve sistemdeki ses kartini  live bir linux da olur baska ilsetim sistemleri de olur onlarla kontrol etmenizi tavsiye ederim