Jump to content

Ssdli Sistem Nasıl Olur

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar  şöyle bir osrum olacak iyelim ki ben 250- 300 tl eski bir toplaam pc alsam yani cpu core2 duo lu ram 2gb vs olsa birde ssd alsam şöyle 60 gb lik filan sistem hızlı açılıp hızlı çalışırmı ssdnin hızını ve farkını biliyorum yalnız düşük bir sistemde nasıl olur ayın hız olurmu ?

Farkı olur hissedersin. Ama ikinci elden alacağın sistemin anakartı bitik olur genelde. Canını sıkar. Usb leri düzğün çalışmaz. imzama bakarsan düşündüğün sisteme benzer bir sistem kullanıyorum. Ama anakartım sıfır. Elime çok ikinci el bilgisayar gelir. Düzgün olanı azdır. Bunun nedeni ülkemizde eletiriğin kalitesizliği ve sistem toplarken ucuz power kullanılması. Anakart elektriği reğüle etmeye çalışırken nekadar kondanstör varsa şişiyor. Birde alacağın ssd sataIII(6gb) olacak ama core düolu sistemler sataII(3gbs)ye kadar destekler . ssd çalışır ama yavaş. sata II hızında çalışır. 60 gb da olmaz win 7 25 götürür. geriye kalanda sana yetmez. en az 120 almalısın. Ama açılışlar kapanışlar mükemmel oluyor.

Edited by tutuklu8

ssd harddiskler bilgisayar performansını arttırır.yanlızca işletim sistemi kurarsan tabiyki

eksileri ise diğer harddiskler gibi sürekli format yediğinde hızlanmıyor aksine zamanla performansını iyice yitiriyor

ssd harddiskler fazla formatlamaya gelmiyor.Çok formatladıkça hardiskin özelliği bozuluyor diye biliyorum.

diğer harddiskler gibi disk şeklinde değil.

Farkı olur hissedersin. Ama ikinci elden alacağın sistemin anakartı bitik olur genelde. Canını sıkar. Usb leri düzğün çalışmaz. imzama bakarsan düşündüğün sisteme benzer bir sistem kullanıyorum. Ama anakartım sıfır. Elime çok ikinci el bilgisayar gelir. Düzgün olanı azdır. Bunun nedeni ülkemizde eletiriğin kalitesizliği ve sistem toplarken ucuz power kullanılması. Anakart elektriği reğüle etmeye çalışırken nekadar kondanstör varsa şişiyor. Birde alacağın ssd sataIII(6gb) olacak ama core düolu sistemler sataII(3gbs)ye kadar destekler . ssd çalışır ama yavaş. sata II hızında çalışır. 60 gb da olmaz win 7 25 götürür. geriye kalanda sana yetmez. en az 120 almalısın. Ama açılışlar kapanışlar mükemmel oluyor.

cevaplarınız için saıolun yok saten os ukurup bırakacam diğer dosyaları normal nhdd de tuturam önemli olan pek donmasın açılışı falan hızlı olsun oyun falan önemli değil e peki ikinci el sistem lamayımmı kendim toplasam eski sistem maliyeti fazla olmazmı ??