Jump to content

Far Cry4 Çok Kasıyor

Share

Recommended Posts

Beyler benım sıstem

AMD FX6300 3.50 GHz

8GB RAM 1333 MHz

ASUS AMD RADEON R9 270 2 GB 256 Bit

oyunda takılmalar mevcut ubdate yaptım low da bıle takılıyor oyun da ara ara kasmalar meydana gelıyor anlık fps düşüşleri olsun.

Yoğun bir ortama girdiğimde oyun takılmaya baslıyor overvlock yaptım ekran kartının çekirdeklerinin saat degerlerını arttırdım oyun hala aynı belgererımdekı oyunun gamerprofile falan ordan bı kac ayar yaptım denılenlere gore yıne aynı sizce ne yapabilirim ? 

oyun cok harika gercekten yardım edin 

Beyler benım sıstem

AMD FX6300 3.50 GHz

8GB RAM 1333 MHz

ASUS AMD RADEON R9 270 2 GB 256 Bit

oyunda takılmalar mevcut ubdate yaptım low da bıle takılıyor oyun da ara ara kasmalar meydana gelıyor anlık fps düşüşleri olsun.

Yoğun bir ortama girdiğimde oyun takılmaya baslıyor overvlock yaptım ekran kartının çekirdeklerinin saat degerlerını arttırdım oyun hala aynı belgererımdekı oyunun gamerprofile falan ordan bı kac ayar yaptım denılenlere gore yıne aynı sizce ne yapabilirim ? 

oyun cok harika gercekten yardım edin 

ekran kartının en güncel versiyonunu kullanıyorsan malesef son 2 yada 3 güncellemeden beri amd sorunlu driver çıkartıyor.

benimde farcry4 ü oynadığım pcde hd 7850 var AMD Catalyst v14.3 ve AMD Catalyst v14.6 RC2 de sorun olmuyor fakat bu sürümlerden sonrakilerde malesef masaüstünde yaptığım işlemlerde dahi mause hareketlerinde bile bazen takılma oluyor.

çözümün pcindeki amd catalyst in driverini kaldır ve ccleaner benzeri programla regediti temizle ve sonra pcye reset at ve yukarda yazdığım 2 sürümden birini yükle eminim oyundaki kasmalar gidecektir. ben hd7850 ile çok akıcı oynadım herşey ultrada iken

ultrada diyosun bide . ama yazdıgnız 14.6 versıyonu için beta deniliyor bana tam uyumlu olan drıverı atarmısınız acaba ?

evet bu arada son surumu kullanıyorum 

yukarda yazdığım gibi AMD Catalyst v14.3 ve AMD Catalyst v14.6 RC2 bu sürümler sorunsuz veya daha eskileri 

AMD Catalyst v14.6 RC2 beta ama sorunsuz çalışıyor. 

AMD Catalyst v14.9.2 Beta , AMD Catalyst v14.11.2 , AMD Catalyst Omega v14.12 bu sürümlerin hepsini kullandım hepsinde aynı şekilde kasıyor maalesef

hocam 35 fps e dusuyor ama takılma halen mevcut oncekı surume gore gayet ıyı ultrada oynuyorum cok saolun Allah sizden razı olsun :)

o fps olayı için de bir olay var farcry4 te

Documents\My Games\Far Cry 4 klasöründeki GamerProfile dosyasını notpad ile açıp DisableLoadingMip0="0"  değerini DisableLoadingMip0="1"  olarak kaydet ve fps daha iyi olacak emin ol 

oyle kayıtlı hocam zaten baska bı yolu yokmudur bunu ya 

dediğim gibi önce son versiyonu kaldırıp öyle yükledin diymi başka bildiğim bir yolu yok fakat sen birde oyunun hangi versiyonunu oynuyorsun ben v1.4 te bitirdim mesela ama v1.3 ile arasında bana performans farkı gelmedi oyunun v1.5 sürüm güncellemeside çıktı onuda deneyebilirsin.

ha bu arada 

oyun içerik olarak çok iyi 100 üzerinden 95 veririm ben ama konu biraz sapıtılmış oyunun 3 farklı sonu var

oyunun sende bu şekilde kasmaması lazım yav sana birşey diyim birde

gpu-z diye bir program var ekran kartı ile ilgili bazı şeyleri gösteriyor o programda bir baksana grafik kart driver versiyonun kaç gözüküyor

amd nın kendı programında 14.6 rc yazıyor hocam. evet 1.4 versıyonunun ubdatesını yaptım oyuna kasıyor hocam takılıyor fps acayıp sallanıyo yanı sabıt durmuyo hıc cok hızlı düşüp iniyiro 

eğer kota sorunun yoksa birde AMD Catalyst v14.3 versiyonu kurup deneyip yorum yazar mısın ona göre değerlendiririz bir far olacak mı

edit: bir de overclock yaptığında yetersiz güç vermiş olabilirsin onun için overclock u kaldır eğer hala öyle deniyorsan

Edited by hasandgn34

hayır uefi biostakı hız asırtma kutucukları var ya ibreli resimler ordan yaptım onun yapınca anakart kendısı ayarlamıyormu zaten hocam 

o anakart markası hatta bios sürümüne göre bile değişebilir.

bence sen biosa bir reset at ki overclock 0 lansın ve o şekilde dene bazen böyle sorunlar olaabiliyor maalesef

blackbox hocam ali213 attım ılk kurdugumda yanı ubdate yaptıgımda ali213 yapmıstım crack

kardeşim sen update v1.5 reloaded indir ve oyunun yüklü olduğu klasörde ve "bin" adlı klasör içinde "ALI213.ini , ali213.bin , cert64.bin , Skidrow.ini" dosyaları olacaktır. bunları sil ve o şekilde reloaded update yükle ve reloaded crack uygula update ile gelecek olan bu şekilde kullan ben reloaded kullanıyordum

Edited by hasandgn34

tamam hocam bi deniyeyim indiriyorum şuan buda bi çozüm olmazsa sistemmi kaldırmıyor olabılır hocam

sistemle alakalı olduğunu düşün müyorum ekran kartın benimkinde üstün ve zaten çalışması lazım ama oda olmazsa oyunun grafik ayarlarında v-sync diye bir olay var onu aç ozaman oyun 30fps ye kilitlenicek ve fazla ani düşüş olmayacak ve daha rahat oynarsın virde öyle dene bende şinmdi 1.5 i kurdum ve baktım ve grafik ayarlarında yeni bir özellik gördüm  god raysdiye bir ayar var onu "off" yap öyle oynamayı dene

AMD ve onun Driver sorunları vol124684435435.

Oyun re-pack miş bundan dolayıda olabilir. Ama sen bütün güncellemeleri yapıp, son crack i attıysan oyunla olacağını sanmıyorum. Sorun AMD.

Edited by KenanK