Jump to content

En Iyi Sistem Yedeği Alma Programı (Öneri)

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar msi ge 66 apache laptopum var bu freedos geldi ve ben buna ssd sine sistem kurdum bunun yedeğini aldı m değişik programlarla ma  ssd disk ler için ayrı herhalde tam siste yedeği için programlar varmış bunlar nedir ve nasıl ypabilirim

Acronis True İmage programını uzun zamandır kullanıyorum, şahsen sistem imajı almada tek geçerim, en verimli sürümü 2013 versiyonu, 2014 versiyonu'nu denedim çok yavaş geldi, tabiki bu benim fikrim. Saygılarımla.

Ben 2013 - 2014 ve 2015 versiyonlarını kullandım. Hiç sorunsuz stabil çalıştı. Çok kullandım ve çok farklı işletim sistemlerinin yedeğini aldım. Hiçbir sorun yaşamadım. Ve bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Bu konuda oldukça tecrübeliyim.

Ben 2013 - 2014 ve 2015 versiyonlarını kullandım. Hiç sorunsuz stabil çalıştı. Çok kullandım ve çok farklı işletim sistemlerinin yedeğini aldım. Hiçbir sorun yaşamadım. Ve bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Bu konuda oldukça tecrübeliyim.

yedek alırken 100 128 300 mb lık sistem için bölümler ayrılıyor onları nasıl yedekleyip geri yüklüyorsunuz?

yedek alırken 100 128 300 mb lık sistem için bölümler ayrılıyor onları nasıl yedekleyip geri yüklüyorsunuz?

Backup alırken PC nize USB Bellek ya da Harici HDD takarak direkt olarak Backup ınızı bu ortamlara kaydedebilirsiniz. Acronis harici depolama alanlarını otomatik olarak tanır, rahatlıkla kullanabilirsiniz . Bir diğer seçenek olarak, HDD de farklı bir bölüntüye de kayıt edebilirsiniz D olur, E olur. Yedeğini aldığınız bölüntü dışında herhangi bir disk bölüntüsünü kullanabilirsiniz. 

Backup alındıktan sonra ise dosyayı istediğiniz yere taşıyabilirsiniz, bir müzik ya da resim dosyasını taşımaktan, kopyalamaktan farkı yok. İsterseniz Nero vs. gibi programlar vasıtasıyla CD ye yazdırabilirsiniz (Normal modda), imaj vs. gibi şekillerde yazdırmanıza gerek yok.

BackUp alırken Sector By Sector modunu kullanarak tam yedek alırsanız en sağlıklı haliyle bir diğer HDD den devam edebilirsiniz. Ayrıca Acronis ile HDD' in tam yansıma (Klon)unu da alabilirsiniz. Örneğin; HDD de bulunan Recovery, OEM, C bölümü ve daha başka bölüntüler varsa, bu alanları da olduğu gibi bir başka HDD e yedekleyebilirsiniz.

boyut  ile  ilgili  bir  sorun  var mı  örneğin  ben  500 gb  ın  yedeğini  aldım  boyutu 80 gb  bunu  128 gb  ssd  ye  yazdırabiliyormuyum  geçen  win 8.1  de  böyle  bir  sorun  yaşadım 

cevaplarınız için çok asğolun ya benim laptopda 128 gb ssd ki sistem buna kurulu ve 1tb hdd var bunu da ikiye böldüm ben sadece c nin yani sistemin yedeğini mak istiyorum biliyorsunuz ki windows 7 100 mb lik bölüm oluşturuyor o kafa karıştırıyor baştan nasıl yapacağımı anlatırsanız çok sevniirm

Backup alırken PC nize USB Bellek ya da Harici HDD takarak direkt olarak Backup ınızı bu ortamlara kaydedebilirsiniz. Acronis harici depolama alanlarını otomatik olarak tanır, rahatlıkla kullanabilirsiniz . Bir diğer seçenek olarak, HDD de farklı bir bölüntüye de kayıt edebilirsiniz D olur, E olur. Yedeğini aldığınız bölüntü dışında herhangi bir disk bölüntüsünü kullanabilirsiniz. 

Backup alındıktan sonra ise dosyayı istediğiniz yere taşıyabilirsiniz, bir müzik ya da resim dosyasını taşımaktan, kopyalamaktan farkı yok. İsterseniz Nero vs. gibi programlar vasıtasıyla CD ye yazdırabilirsiniz (Normal modda), imaj vs. gibi şekillerde yazdırmanıza gerek yok.

BackUp alırken Sector By Sector modunu kullanarak tam yedek alırsanız en sağlıklı haliyle bir diğer HDD den devam edebilirsiniz. Ayrıca Acronis ile HDD' in tam yansıma (Klon)unu da alabilirsiniz. Örneğin; HDD de bulunan Recovery, OEM, C bölümü ve daha başka bölüntüler varsa, bu alanları da olduğu gibi bir başka HDD e yedekleyebilirsiniz.

disk klonlamayı biliyorum daha önce yaptım yedek almayı da biliyorum ama şimdiye kadarki formatlarımda cyi tek bölüm yapıyordum 100 300 mb lık sistem bölümleri oluşturmadan yapabiliyordum ama 8.1 den sonra artık olmuyor

sector by sector yaparsam geri yükleme sırasında 100 128 300 mb lık bölümler yeniden mi oluşturuluyor

Niye olmasın? 8.1'de aynı. Kuracağınız alanı önceden oluşturup kurulum esnasında  sadece biçimlendirerek kurarsanız o bahsettiğiniz 100 128 300 mb lık bölümler oluşmaz. Dolayısı ile yedek alırken zaten tek bir bölümün yedeğini almış olursunuz. Ghost, Paragon v.s. çoğunu denedim. 2007'den beri acronis kullanırım. Niye Acronis derseniz dikkat edin almış olunan yedeği yıllardan beri farklı donanımlara universal yükleme yapabilen (benim bildiğim) tek marka Acronis...

Haa UEFI kuruluma dair fazla bir fikrim yok. Çünkü anakartlarım eski...

Edited by celal sezer

uefi kurulum yapıyorum her yolu deniyorum diski tek bölüm haline getirmek için mümkün değil hatta diski format atmadan önce usbden çaışan acronis disk director gibi programlarla biçimlendiriyorum

Edited by efes34