Jump to content

Kredi Kartı Korkusu ?

yakup8141
 Share

Recommended Posts

Sa arkadaşlar herkese iyi forumlar

Arkadaşlar sim2  problemi yüzünden discovery telefonumu telpaya istanbul garantiye gönderdim 25 tl ücreti cıktı bana sadece kredi kartıyla oldugunu maaş kartıyla ollmadıgını söylediler kredi kartıyla 16haneli numara isim soyisim arkadaki üç rakam ve tarihi girerek hallettim ama hiç onay sorulmadı 5 tl lk alışveriş yaparken bile bankadan onay kodu geliyodu telefona onu girmeden tamamlan mıyodu bu akşam müştri hizmetlerini aradım isterseler cekebilirler istedikleri kadar dediler o yüzden kartı kapattım birincisi bu firmada niye onay istemiyor ikincisi başına bi olay gelen bu yüzden tanıdıgınız varmi ?

Mail order sistemi bu, bunun olması gayet normal. Bildiğim kadarıyla mail order kapattırılabiliyor

abi böyleyken böyle durum daha önce alışveriş yaptım ama hepsinde telefona bankadan bilgi mesajı geliyordu su tutar cekilecek onay kodunu girin istiyorsanız diye gelmeyince işkillendim :)

abi böyleyken böyle durum daha önce alışveriş yaptım ama hepsinde telefona bankadan bilgi mesajı geliyordu su tutar cekilecek onay kodunu girin istiyorsanız diye gelmeyince işkillendim :)

Servise (mecidiyeköy) ulaşım imkanı var ise orada da pos ile işlem yapılabiliyordu aslında :) 

Servise (mecidiyeköy) ulaşım imkanı var ise orada da pos ile işlem yapılabiliyordu aslında :)

birincisi bilgim yoktu ikincisi bilgim olsada düzceden mecidiyeköye 25tl ödemek için gitmek akıllı insan işi olmaz :)

böyle tonla alışveriş yaptım hiç bi sıkıntı yaşamadım

kardesm tonla olmasada bende yapıyorum arada ama şimdi kart babamın kartı hemde banka onayı olmayınca tuhaf geldi :) 

Edited by yakup8141

Sanal POS sistemi bu sistemde banka anlaşması olan firma 3D onayı olmadan para cekebilir ancak bu sistem icin bankaya yüklü bir teminat vermeniz (150k ile 1M Dolar arası) gerekli bu teminatı verebilirseniz siz dahi 3D Secure olmadan para cekebilirsiniz.