Jump to content

adsl kotasi hic kullanmadan 373MB olmus?

emily

Recommended Posts

Arkadaslar konu basligindan da anlasilacagi gibi ben daha haziran ayi icinde yeni actim bilgisayarimi ve 373 MB download, 154 MB upload goteriyor. Aslinda bu her ay boyle oluyor? Sizlerde durum nasil acaba?

Arkadaslar konu basligindan da anlasilacagi gibi ben daha haziran ayi icinde yeni actim bilgisayarimi ve 373 MB download, 154 MB upload goteriyor. Aslinda bu her ay boyle oluyor? Sizlerde durum nasil acaba?

Nedenini söliyeyim tt yaptığı birşey 31 deki kota haziran ayına dahil ediliyor.ayın 31 bişiler indirdiysen normaldir.ama indirmeden böyle oldu diyorsan burası tt herşey olur.Bir ara bu yüzden bende şikayet etcektim tekrar olmadığı için vazgeçtim

300mb güncellemi mi olur?

patron yapmıştır :)

yok patrondan once de böyleydi :(

her ayın son günü gece saat 12 olmadan bitiriyorum zaten indirme islerini. Ama ertesi gun genelde bu kadar bi kota oluyor . anlamis degilim. :)

Arkadaşlar ayın son günü ddeğil. Kesim tarihi ne zamansa o zaman o ayın downloadları ve uploadları göz önüne alınır ay bitene kadar yapılan down ve uplar diğer aya devreder. Kesim tarihine bakın faturadan göreceksiniz. Genelde ayın 1i itibari ile kesim yapılır ama bazı durumlarda (tarife değiştirme gibi) aksamalar olmaktadır.

Yani sözün özü, kotanızı doldurmadıysanız her ayın 20 si ile 25 i arasında doldurmaya bakın, 25 inde sonrakiler tehlikeli gibi gözüküyor. aynı acıyı ben de tatmıştım...

30 Mayıs boyut 3.3 GB tı. 700 MB lık bi dosya indirdim ve 31 Mayısta hiç kullanmadım neti, daha bugün (2 haziranda açtim)

mayıs kotası 4,163 MB ayrıca hazirandan da 373 MB gitmiş. işin tuhafi bu yani .. :)

Bir de tnet deki kota miktarı gerçek miktarı yansıtmıyor. Doğru miktarı görmek İçin mutlaka modeminizi kapatmanız gerekiyor. Ben ayın sonları geldiğinde geceden modemi kapatıp sabah açıyorum ve bu sayede güncel kullanım miktarımı görebiliyorum.

Belki msnde bir cam açmişsindir yada bir siteye girmişsindir resimler templere yazildigi için flan hep yaziliyor ya :( msnde cam açiyon yada onlar sana cam açiyor gene bile kotaya işliyor... ztn sınır en az 4 gb 373mb ne olcakki :)

Belki msnde bir cam açmişsindir yada bir siteye girmişsindir resimler templere yazildigi için flan hep yaziliyor ya :) msnde cam açiyon yada onlar sana cam açiyor gene bile kotaya işliyor... ztn sınır en az 4 gb 373mb ne olcakki :)

bilgisayar kapalıyken açıldıysa webcam gitsin tabi o kadar kotadan nolacak ki :D

Neden Sınrlı Bağlantıda Bu Kadar Israr Ediyorsunuz Arkadaşlar..

Vereceğiniz fark sadece 20 YTL. Bir dahada böyle saçma sapan işlerden kurtulacaksınız.

Tekrardan düşünün derim.

Sevgilerimle

Bir de tnet deki kota miktarı gerçek miktarı yansıtmıyor. Doğru miktarı görmek İçin mutlaka modeminizi kapatmanız gerekiyor. Ben ayın sonları geldiğinde geceden modemi kapatıp sabah açıyorum ve bu sayede güncel kullanım miktarımı görebiliyorum.

hayır aslında gerçeği yansıtıyor ttnetin kota sorgulama sayfasındaki yazıyı okudunmu hiç bilmiyorum ama buyur bi bak headerlerden dolayı kota yüksek çıkıyor :)

Açıklamalar:

1) Aylık transfer miktarı, limitli ya da limitsiz, tüm tarifelerdeki kullanıcıları

bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiden yararlanarak, limitli tarife kullanıcıları, limitlerini görebilir,

limit tarifede olmayan kullanıcılar ise, tarife seçim kararlarını alabilirler.

(Örn: Limitli tarifede olmayan bir kullanıcı, aylık download miktarının 4GB'ın altında olması

durumunda limitli tarifeye geçmeye karar verebilir.)

2) Upload miktarı bilgilendirme mahiyetinde olup, ücretlendirmeye tabi değildir.

3) Ay içerisinde, bağlantınız halen aktifse, son 12 saatteki transferleriniz bu rakama dahil olmayabilir.

Kesin rakam, bağlantınızı kapatmanız durumunda, yada ay sonunda ortaya çıkacaktır.

4) NetLimiter, DuMeter ve benzeri programlarla yapılan ölçümlerle transfer miktarınız arasındaki

farklılıklar bulunabilir. Bunun sebebi, bu programların %10-15 civarındaki TCP/IP başlık

fazlalıklarını (header overhead) ve tekrar transferleri (retransmission)

hesaba katmamalarından kaynaklanmaktadır.

Neticede, sistemdeki kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılacaktır.

5) Kota kullanımı aylık olarak ücretlendirilmektedir. İlgili ay için kullanılmayan kota miktarı, ertesi aya AKTARILMAZ.

6) Bu sisteme yapılan TÜM erişimler, TÜM işlemler kayıt altına alınmaktadır.

Vereceğiniz fark sadece 20 YTL. Bir dahada böyle saçma sapan işlerden kurtulacaksınız.

Tekrardan düşünün derim.

Sevgilerimle

ama hızı düşük değil mi bizim burda her dakka bağlantı kopuyor hızlı indrimem lazım dosyaları

Arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum adsl bağlantım var fakan konyada okuduğum için bilgisayarımı konyaya görürdüm evdeki adsl bağlantısı devam ediyor. Hiç kullanmadığım bi ayda 700 küsür mb dowland ettiğimi gösterdi :) biraz komik bi surum ama gerçek.

Bi arkadaşımın iste yine aynı şekilde o zamanlar kota sınırı 3 gb tı o zamn adamın 3gb yi geçmişti çocuk geçtiği için ayrıca para bile ödedi Sonra da hattı kapattırdı

Arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum adsl bağlantım var fakan konyada okuduğum için bilgisayarımı konyaya görürdüm evdeki adsl bağlantısı devam ediyor. Hiç kullanmadığım bi ayda 700 küsür mb dowland ettiğimi gösterdi :D biraz komik bi surum ama gerçek.

Bi arkadaşımın iste yine aynı şekilde o zamanlar kota sınırı 3 gb tı o zamn adamın 3gb yi geçmişti çocuk geçtiği için ayrıca para bile ödedi Sonra da hattı kapattırdı

Kablosuz baglantı kullanıyorsanız birileri sizin hattınızı kullanmış olabilir, başka bir açıklama gelniyor aklıma :)

kablolu ise neden 700 mb kullanılmış bilmiyorum.

Kablosuz baglantı kullanıyorsanız birileri sizin hattınızı kullanmış olabilir, başka bir açıklama gelniyor aklıma :)

:D bilgisayar ve modem bağlı bile değil

Tekrardan düşünün derim.

Sevgilerimle

Senin dediğin farklı birşey. Dikkat edersen millet kotasını boş bırakıp son gün dolduruyor ve fazlalık oluşuyor.

Emiliy seninki gene bir derecede. Eczanedeki bilgisayarlarım 3 gün kapalı geldiğimde 450 MB veri trafiği gözüküyordu.

Bir dahaki ay gıcıklığına ayın son günü belki fazladan 1 gb veri indirdim yok abi faturaya yansıtmamışlar bu seferde. Normali 29 geldi.

ARKADASLAR BENİM TOPLAM DOWNLOADIM 3,88 GB ÇOK İYİ BİLİYORUM SADECE OYUN İNDİRDİM ODA 2,42 GB İDİ DİĞERİ MSN DE YAZIŞMA FALAN AMA ADSL KOTA SAYFASINDA HAZİRAN AYI 7,77 GB TELEKOMA GİTTİM MERKEZLERİNİ ARADIM SÜREKLİ AMA YARDIMCI OLMADILAR BU İŞTE BİR İŞ VAR PC DE VİRÜS VEYA SPY YADA TROJEN YOK ANLAMADIM BENDEN BASKA KULLANADA YOK EVDE BİLGİNİZE

Trendmark-->Büyük harf kullanmayınız.Aksi takdirde uyarı alacaksınız .

Kablosuz baglantı kullanıyorsanız birileri sizin hattınızı kullanmış olabilir, başka bir açıklama gelniyor aklıma smile.gif

Duruk101 mesajı bana ilginç geldi nasıl başkası kullanır bu hattı yahu açıklarmısın bi kablosus modeme nasıl bağlanılıyorki böyle sorunlar oluşturuyor aklım ermedide

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...