Jump to content

Güvenlik Kamerası Ile Ilgili

professional_bilgisayarci
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhabalar konuyu yanlış yere açtıysam affola güvenlik kameralarının internetten izlenmesi ile ilgili bir problemim var bir işyerinde huawei hg655d modem var modeme gerekli port yönlendirmelerini yaptım fakat modem kendisi 80 portunu kullandığı için dvr cihazına 81 portunu verdim modeme de 81 portunu verdim fakat kameraları telefonla izlemek istediğimizde görüntü alamıyorum ne yapabilirim öneriniz nedir ilginiz için şimdiden çok teşekkürler herkese kolay gelsin.

81 yerinde 8080 versen daha iyi olurmuş ama 80 portu bilgisayar erişimi için ayrılmıştır

cep telefonundan izlemek için farklı portlara ihtiyacın var bazı cihazlar farklılık göstersede

cep telefonu için erişim portları genelde 34599 dur 

dvr cihazının marka modelini paylaşırsan yardımcı olabilirim

Edited by JohnnyBravo

sabit ip mi kullanıyorsunuz?

Evet sabit ip kullanıyorum

81 yerinde 8080 versen daha iyi olurmuş ama 80 portu bilgisayar erişimi için ayrılmıştır

cep telefonundan izlemek için farklı portlara ihtiyacın var bazı cihazlar farklılık göstersede

cep telefonu için erişim portları genelde 34599 dur 

dvr cihazının marka modelini paylaşırsan yardımcı olabilirim

80 portunu modem kendisi kullanıyor 8080 portunuda kamera yönlendirmede kullandım zaten telefonla izleme 80 portuydu fakat onuda modem kendisi kullandığı için dvr cihazını 81 yaptım ama olmadı 34599 portunu deneyeceğim

ben seni anladım dostum bende senin yaptıklarını çalıştığım okulda yaptım okulun dış ipsini yazdıktan sonra /port numarası yazıyorum şifreyi giriyorum bağlanıyorum şöyle dene bi      örnek   diş ip/7000 şifre ***** açılacaktır.

ben seni anladım dostum bende senin yaptıklarını çalıştığım okulda yaptım okulun dış ipsini yazdıktan sonra /port numarası yazıyorum şifreyi giriyorum bağlanıyorum şöyle dene bi      örnek   diş ip/7000 şifre ***** açılacaktır.

statik ip'yi yazınca ve kameraya verdiğim portu girince modemin arayüzüne bağlandım... malesef kameraya giremedim

o zaman port açılıyor ancak modem firewall'ına takıldığı için daha doğrusu portu public açamadığın için WAN'dan değil sadece LAN'dan girişe izin veriyor. ben de bir ara wake on lan yapmaya çalıştığımda benzer problemle karşılaşmıştım. modem arayüzünü bilmiyorum ama bilindik oyunlar için girilmiş standart ayarlardan bakarak bir şeyler yapmaya çalış.

Şimdi meye kuruyorsanız sürümüne dikkat ediniz. Meye Pro vs baya bir meye oldu artık Bullwark ile görüşüp öğrenin. Diğer bir hususta eğer dış IP ile Meye'ye cihazı ekliyorsanız 3G üzerinden deneyin.

Yani kullandığınız telefon kayıt cihazının bağlı olduğu Wifi kullanmasın

Şimdi meye kuruyorsanız sürümüne dikkat ediniz. Meye Pro vs baya bir meye oldu artık Bullwark ile görüşüp öğrenin. Diğer bir hususta eğer dış IP ile Meye'ye cihazı ekliyorsanız 3G üzerinden deneyin.

Yani kullandığınız telefon kayıt cihazının bağlı olduğu Wifi kullanmasın

zaten 3 g üzerinden statik ip ile kameraları izlemek istediğimde izleyemiyorum sorun bu dvr cihazının bulunduğu ağdayken dvr cihazına verdiğim ip ile izleyebiliyorum.

o zaman port açılıyor ancak modem firewall'ına takıldığı için daha doğrusu portu public açamadığın için WAN'dan değil sadece LAN'dan girişe izin veriyor. ben de bir ara wake on lan yapmaya çalıştığımda benzer problemle karşılaşmıştım. modem arayüzünü bilmiyorum ama bilindik oyunlar için girilmiş standart ayarlardan bakarak bir şeyler yapmaya çalış.

arkadaşım portu puplic açamadığı için derken ne kastediyorsun ben nasıl bir ayara bakmam gerekiyor.

port acsanızda her seyi tam yapsanızda yinede seyredemezsiniz .çünkü telefonun işletim sistemi için uyumlu program seçmeniz gerekiyor.bazı androit telefonlarda da sürüm farklılıkları oluyor.söyleki  4,3 androit samsung grant 2 kmeye programı calısıyorken diğer samsung yine 4.3  grant neo da kmeye degilde vmeye programı calısıyor.bazen baglansada goruntu vermeye biliyor.user password hatası dahi verebiliyor.kısaca dogru ayarları yapılıp programları deneyerek secilmesi lazım.saygılarımla