Jump to content

Winreducer Mount Sorunu Yardım .

Recommended Posts

Winreducer bunyesınde tanımlı olan WİM kalıbı isminin redecer databaseinde olmamasından kaynaklanıyordur diey tahmin ediyorum. (Mesela Windows 7 Ultimate olması gerekırken Win 7 [Ultimate] ise kalıbı tanımamam durumu sozkonusu olabılır.) Tavsiyem orjinal bir windows kalıbında da denemen muhtemelen çalışacaktır. Olmaz ise farklı bir versiyonunu deneyebilirsin.

Edited by Alphonso_Elric

Winreducer bunyesınde tanımlı olan WİM kalıbı isminin redecer databaseinde olmamasından kaynaklanıyordur diey tahmin ediyorum. (Mesela Windows 7 Ultimate olması gerekırken Win 7 [Ultimate] ise kalıbı tanımamam durumu sozkonusu olabılır.) Tavsiyem orjinal bir windows kalıbında da denemen muhtemelen çalışacaktır. Olmaz ise farklı bir versiyonunu deneyebilirsin.

Bir çok iso çalışmasını denedim aynı sorun devam ediyor..

WinReducer81.7z\HOME\SOFTWARE\ klasorunde eksik pro eklentileri olmassa çalışmaz.

1bmm7sO.png

7z.exe 7z.dll iso unpack için imagex.exe dvd isosunda var oda install.wim ve bot.wim mount etmek için

oscdim.exe iso kalıbı yapmak için olmasada olur

Reshacker de özel sistem yaperken exe ve dll leri editlemek için olmasada olur.

Edited by 2016

ilk önce netframework 3.5 install.wim yüklemeni tavsiye ederim.

Program çalışırken iso seç işlem başlıyacakdır.

WinReducer81\WORK\EXTRACT\ExtractedByWinReducer klasorune iso içeriğini de kopyalarak yapabilirsin.

ilk önce netframework 3.5 install.wim yüklemeni tavsiye ederim.

Program çalışırken iso seç işlem başlıyacakdır.

WinReducer81\WORK\EXTRACT\ExtractedByWinReducer klasorune iso içeriğini de kopyalarak yapabilirsin.

netframework 3.5 install.wim yükleme hakkında bilgilendirirmisin tam olarak nasıl yüklemeliyim?

Windows 8.1 ve Windows 10 netframework 3.5 Ekleme
Bu işlemleri yapmak için windows 8.1 kurulu olmalıdır yada dism güncel olmalıdır.

Yazılı kodları cmd olarak kayıt et.

title 2016 www.tnctr.com..!
echo ================================================================================
echo *** WinPc Guncelle ***
echo ================================================================================
mkdir %systemdrive%\TEST\DVD
mkdir %systemdrive%\TEST\DVD\sources
mkdir %systemdrive%\TEST\TOOLS
mkdir %systemdrive%\TEST\WIM
echo+
pause
dism /Mount-Wim /WimFile:%systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim /index:1 /MountDir:%systemdrive%\TEST\WIM
dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:%systemdrive%\TEST\DVD\sources\sxs
dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /Add-Package /PackagePath:%systemdrive%\TEST\TOOLS
dism /Unmount-Wim /MountDir:%systemdrive%\TEST\WIM /commit

TEST\TOOLS klasoru içine imagex koy (imagex.exe windows iso sources klasorunde mevcuttur.)

Güncelleme eklemek istiyorsanız TEST\TOOLS içerisine güncellemeleri ekleyiniz.

TEST\DVD klasoru içeriğine iso içeriğini kopyala (Sadece sources klasorunu kopyalmak da yeterlidir.) işlem sadece instal.wim içinde gerçekleşecekdir.

dism /Mount-Wim /WimFile:%systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim /index:1 /MountDir:%systemdrive%\TEST\WIM

mavi renkle işaretli olan yer install.wim içindeki windows sürümüdür.1 tane sürüm varsa değiştirmeyiniz.

Hangi sürümü Netfx eklemek veya güncellemek istiyorsanız  index:1 sayısını değiştirmeniz gereklidir.

Edited by 2016

Degerli kardeşim ayrı ayrı indirdigin için ve gerekli dosyaların versiyon uyuşmazlığından kaynaklı çalıştıramıyorsunuz. Ben size benim arşivde bulunan winreducer dosyasını gonderecegım. Ayrıca dosyalarınız eksik. Olması gerekn dosyalar aşağıdadır.

3DYM3j.png

olmalıdır. Her gerekli dosya winreducerde malesef çalışmaz.

Saygılarımla.

Malesef sorun hala aynı o ekranda takılıp duruyor acaba 8.1 sürümündemi kaynaklanıyor anlamıyorum sırf bu yüzden farklı işletim sistemi kurdum hala aynı gerçekten çok ilginç.

Edited by benwade_21

Malesef sorun hala aynı o ekranda takılıp duruyor acaba 8.1 sürümündemi kaynaklanıyor anlamıyorum sırf bu yüzden farklı işletim sistemi kurdum hala aynı gerçekten çok ilginç.

Windows indstry pro 32 bit sürümde denedim çalışıyor belki 32 bit 64 birt farkı vardır.Özetle gerekli programları sürüme uygun olanı kullanınız.

Windows indstry pro 32 bit sürümde denedim çalışıyor belki 32 bit 64 birt farkı vardır.Özetle gerekli programları sürüme uygun olanı kullanınız.

64 Bit kullanıyorum ve yazılım 64 bit destekliyor anlamadığım zaten gerekli dosyalara üst yazı sekmesine tıklanınca kendisi otomatik indirip klasöre atıyor belki ek yazılım ihtiyacı istiyordur bazı oyunlarda netframework istemesi vs gibi.

install.esd ise çalışmaz

sıkıştırılmış install.wim yapıldıysa yine çalışmaz

forumda ESD_AYIKLAYICI_V3 vardır

onunla install.esd yi install.wim yaparsın

saygılar

Edited by adbenim

6 mayısda yayınlalnan son sürüm win WinReducer81 sürümü bozuk bendede çalışmadı.

http://www9.zippyshare.com/v/SuKpLtqW/file.html

Yeni yükledim birde bunu dene :)

Bu hata ile karşılaştım tamm diyince ekran çıkmıyor simge durumunda kalıyor.

JYnMjW.jpg

install.esd ise çalışmaz

sıkıştırılmış esd wim yapıldıysa yine çalışmaz

saygılar

ESD siz çalışmamı olması gerekiyor.
Edited by benwade_21