Jump to content

türklerden guinesslik ölümler

emily

Recommended Posts

TÜRK'LERDEN GUİNESSLİK ÖLÜMLER

1.Balkona 50 kişinin çıkması sonucu meydana gelen toplu ölüm.(dudullu'da bir köy nişanı töreninde)

2.TEM'de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda oynak şarkı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve 3'ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü.(adapazarı-hendek)

3.Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi.(rize- tunca köyü)

4.Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına sheltox isimli ilacı sıkması ve sinekten beter ölümü.(istanbul-sultanbeyli)

5.mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü.(kocaeli)

6.aynı işyerinde biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan baba-oğulun motorsikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri.(konya)

7.Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda (üstelik de otoban) sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü(tem otoyolu-gebze)

8.Karabük demir-çelik fabrikasında 600 tonluk pres makinasının arasından emekleyerek geçen işçinin 2450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi.(karabük)

9.Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetlik oluşu.(erzurum)

10.Bir vatandaşın yatağındaki tahtakurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dakınca tahatakurularıyla birlikte zehirlenmesi.(bodrum-yalıkavak)

11.Bir lunaparkta kafadar iki gecebekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri.(göztepe)

12.Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi.(Istanbul-esenler

11.Bir lunaparkta kafadar iki gecebekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri.(göztepe)

bu benim çok garibime gitti yaff!tamam biniyolarda!binerken kim çalıştırıyo makineyi!2side salıncaktayken kendisimi çalışıyo makine :unsure:

bu benim çok garibime gitti yaff!tamam biniyolarda!binerken kim çalıştırıyo makineyi!2side salıncaktayken kendisimi çalışıyo makine :unsure:

+ kusmaktan öleni de ilk defa duyuyorum. Madem kendisi çalışıyor makine, kendisi niye durmuyor?

8.Karabük demir-çelik fabrikasında 600 tonluk pres makinasının arasından emekleyerek geçen işçinin 2450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi.(karabük)

Sıgara sağlığa zararlıdır :)

3.Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi.(rize- tunca köyü)

:)

7.Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda (üstelik de otoban) sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü(tem otoyolu-gebze)

Tekrar konuyu okuduğumda aklıma takıldı. Pek de garipsenecek bir durum yoktur. belki direksiyon hakimiyetini kaybetmiştir, belki yoldan kaynaklanan sorunlardır, yada adamın kendisinden kaynaklanan sorunlardan ( kalp krizi-beyin kanaması vb. ) dolayı kaza yapmış olabilir.Guiness e girecek bir ölüm türü değil bence.

Bir lunaparkta kafadar iki gecebekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri.(göztepe)

hımm böyle bi durumdaki rahmetli ben oluyordum zamanında çalıştırabilirler evet ama durduracak kimse yoksa iki seçenekleri var birisi sandalyeden atlamak ki bunda çevredeki diğer oyuncaklara çarpmazlarsa %50 hayatta kalabilirler hayatta kalırsalar da %75 sakat kalırlar, diğer çözüm zincirden tırmanarak üst göbeğe çıkmak oradan merdiveni kullanarak aşağıya inmek ( ben lunaparkta çalışırdım yazları çocukken uçan sandalyenin üzerinde biraz oturiym demiştim arkadaşta şaka olsun die çalıştırıp gitmişti durduracak kimse olmadığından çok geç kalmadan zincirden yukarı tırmanıp göbek demirinden tutunarak aşağı inmiştim) ben öyle yaptım :D

• 11 ay sonra...

Yurdum İnsanının Ölme Şekilleri

Bir isçinin 600 tonluk press makinesinin arasından emeklemek suretiyle geçerek ucundaki 2450 santigratlık fırında sigarasını yakmaya çalışması. (Karabük Demir Çelik Fabrikaları)

* Kurtarmaya gelen ambulansın suratınıza park etmesi. (E5 Otoyolu, Kumburgaz mevkii)

* Traş olurken berberin "rahatlatır" güdümlü, boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, boynun kırılması. (Erzurum, Merkez Berber Salonu)

* Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu ölümü (Esenler Karate Salonunda)

* Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza sheltox sıkmak suretiyle ölüm (İstanbul/Sultanbeyli)

* Bir arabaya 11 kişi binip viyaduge uçmak (molla Gürani Viyadükü/İstanbul)

* Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm.(Dudullu'da bir Köy nisan töreninde)

* Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek, anaa ne güzel!? diyip aksama evde ölü bulunan Türk ailesi (Datça'da)

* Yatağındaki tahtakurusu veya bilumum haşeratı öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak göçmek (kavakKöyü)

* Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan tası çıkartmak için ayağını silkelerken elektrik çarptığını sanan yardımsever bir Laz tarafından kafasına kürek, kalas vb vurularak ölmek. (Rize/Ardeşen Kasabası/Tunca Köyü)

* Denizcilik isletmesinin Gaziantep tankerinde gecen bir olay: Geminin üçüncü mühendisi kontrol için geminin buhar kazanına girer (kimseye haber vermemiştir). Daha sonra işgüzarın biri "niye bu kazan kapağı açık" der ve kapağı kapatır akabinde gemi sefere çıkar. (Kocaeli/Dilovasi İskelesi)

* Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi (Gene Dudullu'da)

* İşkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek (Gayrettepe İstanbul İl Emniyet Md.lüğü Nezarethanesi)

* Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Ziraat Bankası, Bozcaada Şubesi)

* Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde sik rastlanan birvakka)

* Nüfus sayımı nedeniyle bom boş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu ölümü. (TEM otoyolu Gebze mevkii)

* Ayni is yerinde biri gündüz bir gece vardiyasında olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan biri mobylette motor ile ise gitmekte diğeri ise bir başka mobylette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karsılaşmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri. Konya, Meram Mahallesi)

* Kafalar güzel bir şekilde TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin ; süper fm'de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve Otoyol da göbek atmaya başlaması sonucu ölüm. Daha da ilginci bu 5 kişiden 3'ünün ölümü ve üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması. (Adapazarı/Hendek)

* Kahvede arkadaşlarla okey oynarken üzerine inek düşmesi. Kütahya,Tavşanlı Kazası)

Ağlıyayım mı güleyim mi bilemedim.Bizim insanımız çok farklı.Bu yüzden insanımızı seviyorum bir yandan da üzülüyorum.

Ama şuna inanıyorum bizim insanımız yardımsever çalışkan hoşgörülü her ne kadar zıttı insanlar olsa da....

" "

I

__

• 4 hafta sonra ...

Bir marangozda iki arkadaş hava kompresorleriyle şakalaşıyor biri diğerine karşı şakayı abartıyor kıç.ına filan... Diğeride yediremiyor, şaka öyle değil böyle yapılır deyip diğerinin makatına köklüyor kompresoru adamın iç organları patlıyor... :clapping:

• 2 ay sonra...

1.Balkona 50 kişinin çıkması sonucu meydana gelen toplu ölüm.(dudullu'da bir köy nişanı töreninde)

2.TEM'de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda oynak şarkı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve 3'ünün ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü.(adapazarı-hendek)

4.Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına sheltox isimli ilacı sıkması ve sinekten beter ölümü.(istanbul-sultanbeyli)

5.mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü.(kocaeli)

6.aynı işyerinde biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan baba-oğulun motorsikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri.(konya)

9.Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetlik oluşu.(erzurum)

10.Bir vatandaşın yatağındaki tahtakurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dakınca tahatakurularıyla birlikte zehirlenmesi.(bodrum-yalıkavak)

12.Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi.(Istanbul-esenler)

;):(:D

Garip ama 2 ay önce kartal topselvidede garip bir ölüm oldu .

köyde hanımını ve çocuklarını bırakıp eve dönen adam evde yemek bulamayınca 2 kg leblebi yemiş üstüne bol bol su içmiş ve bağırsak düğümlenmesinden hayatını kaybetmiş.

Bir diğeride daha 2-3 hafta önce oldu pendik sapanbağlarında bir bayan 50li yaşlarında 4. katta evinde tansiyonu düşmüş yardım çağırmak için zor bela merdiven başına gelmiş ama oradan aşşağı düşmüş yani evinde kalsaydı olmazdı.

oruçlu oruçlu güldüm Allah da seni güldürsün @emily abi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...