Jump to content

Windows 8 Amd Ekran Kartı Sorunu

ihsan43
 Share

Recommended Posts

assasins creed3 oynarken çok fazla kasma sorunu yaşıyorum, windows 8de amd ekran kartı ile ilgili sorun olduğunu gördüm araştırmalarımda.

lenovo g510 notebook, işlemci i5 4200m, ram4gb, ekran kartı 2gb modeli amd radeon hd 8570m. Dxdiag dan açıp ekran sekmesine baktığımda intel hd graphics 4600 gözüküyor, sanırım ekran kartını çalıştırmıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim

Aygıt yöneticisinden ilgili sekmeye bak ati kartın intel gözükmesi ilginç aygıt yöneticisinde ne şekilde görünüyor orda zaten özelliklerde çalışıp çalışmadığı sürücü bilgisi görünecektir araştırmalarında sorun sebebi olarak sürücü ön plana çıkıyorsa kendi kurduğun sürücüyse kaldırıp windows update de otamatik güncelleme yolu güncellemelere bak indirme ve kurmayı bana bırak seçeneğiyle arama yap listeye bak sürücü görünüyorsa ordan tek onu seçip kurdurt sürücü zaten updateden yüklediğinse o zaman onu kaldır üretici sitesinin sürücüsünü kurup dene bilmem anlatabildim mi 

örneğin ben üretici sitesindeki go 6600 sürücüsünü kullanamadım windows update den indirip kurdum sorunsuz çalışıyor ses kartımsa windos sürücüsünü kullanamadım üretici sitesindeki sorunsuz çalıştı

kolaygelsin

casper0007 ye katılıyorum. Dxdiagda intel gözükmesi sizi yanıltmasın. işlemci üzerindeki entegre grafik yongasıdır o. Normal kullanımda onu kullanır. Oyun ve yüksek grafiklerde ati kartı kullanır. Sanırım sorunun bu oyunu açtıgında yüksek özellikli ati kartın devreye girmiyo. Ati görüntü ayarlarından uygulamaya göre hangi kartı kullanacagını secebilecegin bir bölüm var. Orayı bir kontrol et derim.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By midhat
      Arkadaşlar instagram ve benzeri platformlarda fotoğrafın yarısı görünmemekte.
      Bunun bir çözümü var mı ?

• By pesimistmf
      Catia Tasarım Programında Dalgalanma
      Merhaba Dostlar, 
      Ekranda görüldüğü üzere Catia V5 tasarım programında toolbar taşırken özellikle dalgalanma oluyor, nedeni neden kaynaklanıyor sizce? 
      Ekran kartı sürücüsü güncel Dell İnspiron 7700 HQ versiyon Laptop var, yeni bilgisayar olmasına rağmen böyle yapıyor belli başlı yapmam gereken farklı bir ayar var mı? 
      Teşekkür ederim.

• By cebah
      arkadaşlar sizlerden ricam msı gtx 1050 ti ekran kartı aldım ama monitörüm vga çıkışlı  kartı takacam fakat nasıl olacak karta vga çıkışı yok.
      eğer olmasa bana monitör tavsiyesi alabilirmiyim.şimdiden teşekkurler...
    • By theater5583
      Elimde Acer 5739 dan çıkma parçalar var.Elimden uygun fiyata Çıkarmak İstiyorum.Lazım Olanlar Pm Atabilir
      1 GB NVIDIA GeForce GT 240M (paylaşımsız)

Ekranın İçi Çalışır Vaziyette.Dış İskelet Yok.

HDD

2 X 2 4 GB Samsung RAM

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...