Jump to content

Router Ve Access Point Kullanabilir Miyim?

anrsg
 Share

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar ben internetimi komşumdan kablolu olarak alıyorum komşumda interneti kendi evinde kablosuz olarak kullanıyor benim gibi 2 arkadaşımada kablolu olarak dağıtıyor yani ağı 4 kişi kullanıyoruz 3 ümüz kablolu, dağıtan kişi kendi evinde kablosuz kullanıyor.Bende kendi evimde gerek telefon gerek tablet gerekse dizüstünde daha rahat kullanabilmek için kablosuz internet bağlantısı oluşturmak istiyorum.

Bunun için access point veya kablusuz router gibi cihazları kullanabilir miyim.Kullanmam dahilinde interneti aldığım kişide herhangi bi problem olur mu çünkü daha önce kendi kullanmadığım kablosuz  modemimi bu amaçla kullanmak istediğimde interneti aldığım kişiyi netten atıyordu. 

Router veya Access point kullanmam dahilinde aynı sorunla karşılaşır mıyım acaba. Aşağıdaki cihazları almak istiyorum.yardımcı olursanız çok teşekkür ederimmm... EN alttaki tercihim..

Komşunun modeminde WDS seçeneği varsa, sende bir WDS li modem alırsın, Yani kablosuz olarak bağlanıp arkadaşının modemine,  sende evde kablosuz olarak bağlanırsın senin cihazlarına..

komşum interneti hem kablolu hemde kablosuz kullanıyor 1 kabloda bana gönderiyor ve ben o kabloyu Airties rt-211 modeme takıp evde kablosuz olarak cihazlarımı nete bağlıyorum bir sorun yaşamadım. Modemde dhcp kapatıp elle ip verdiğim zaman AP görevi görüyor sorunsuz çalışıyor.

internet kablosunu taktığımda modeme ethernet ışığı yanıyor ancak kablosuz gözükmüyor ve wlan ışığı da yanmıyor ne yapabilirim acaba

wlan ışığı yanmaya başladı internette var ama sorun şu an 192.168.1.1 adresinden kendi modemimin arayüzüne giremiyorum bu yüzden şu an şifresiz kamu malı oldu internet bu konuda yapabileceğimiz bişe varmı komşunun modem arayüz ıd ve şifresini bilmiyorum.

Öncelikle mobil bir cihaz ya da laptopunuzdan kendi modeminizin arayüzüne girmelisiniz. Daha sonra Yerel ağ ayarlarından DHCP Sunucusunu kapatıp Modeme yeni bir ip vermelisiniz misal 192.168.2.254 gibi. O sayfayı kaydedip yine arayüzden modeme reset atıp bu sefer modem arayüzüne 192.168.2.254 ip'sinden girin ve kablosuz adınızı şifre bilgilerinizi düzenleyip kaydedin bir daha reset atıp kullanıma başlayabilirsiniz.

Öncelikle mobil bir cihaz ya da laptopunuzdan kendi modeminizin arayüzüne girmelisiniz. Daha sonra Yerel ağ ayarlarından DHCP Sunucusunu kapatıp Modeme yeni bir ip vermelisiniz misal 192.168.2.254 gibi. O sayfayı kaydedip yine arayüzden modeme reset atıp bu sefer modem arayüzüne 192.168.2.254 ip'sinden girin ve kablosuz adınızı şifre bilgilerinizi düzenleyip kaydedin bir daha reset atıp kullanıma başlayabilirsiniz.

Reset atın derken kapatıp açmayı kastediyorsun herhalde. yoksa yaptığı ayarlar reset atınca sıfırlanır.

dostum Kablo ile interneti aldığını söylemişsin,

1:interneti kablolu alıp evinin içinde PC'nin Kablosuzu üzerinden dağıtım yapabilirsin.

2: Kullandığın işletim sistemini söyelrsen daha kolay yardımcı olurum?

3:Conenctify programı ile(crackli olan) çok basit bu işlemi her sistemle yaparsın, yoksa router acces pointle uğraşma:) paranı heba etme, ama her seferinde pc'yi açıp interneti mi dağıtacam dersen O başka, AP alman gerekir.

Reset atın derken kapatıp açmayı kastediyorsun herhalde. yoksa yaptığı ayarlar reset atınca sıfırlanır.

aynen öle resetten kastıp kapatıp açmak. hoş arkadaş sorunu çözmüş sanırım ki yazmamış bir teşekkür dahi etmemiş..

Edited by best_burak

• 1 ay sonra...