Jump to content

Pc Açılmıyor Bios Ekranında Kalıyor

TimeShift
 Share

Recommended Posts

timeshift hiçbirşey olmuyorsa anakart chipsetle sorun alakalıdır. bios chipsete bağlı

bios update yapıyorsunuz misal yarıda yükleme bekliyorsunuz elektirik kesildi. chipsetteki chip değişmesi gerekiyor.

bilgisayar yeniden başlatınca bios ami veya award reklam kalıyor. chipsetle ile ilgili sorun. Eğer hdd çıkar bilgisayar öyle çalıştır bios reklamı çıkıp gidiyorsa hdd arza yine kalıyorsa chipsetle chip arzalı. Çizgi elektroniğe anakarta verme 500 tl chipsetteki chip değiştiriyor. yazık günah yeni anakart al Bizim arakdaş maliyetini çıkardıktan sonra yaptırmadı. Yeni anakart aldı.

HDD Low level format tool ile formatla HDD yi, tekrar test et.

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/HDDLLF.4.40.exe

Sorun devam ederse HirenBootCD varsa elinde içinde hdat2 aracı var onunla Bad Sector onarımı yapmayı dene.

Sonuç alamazsan HDD çöp olmuştur...

Hocam elimde CD-DvD ikiside yok sadece USB var.HDAT2'yi USB ile kullanılmıyor mu ?

Hocam onu daha önce denedim olmuyor. Birde ben dün gece boot tan hdd regenarator yaptım başta 1 tane buldu tamir et dedim edemedi yeni den başlattım başka bir video buldum onda adam numaralarını alıyor sectorlerin sonra elle giriyor öyle temizliyor aynısını yapıcaktım tararıp sector ü öğreniyim dedim bu sefer bad sector bulmadı sonra yeniden başlattım Pcyi hd tune ile baktım oda temiz dedi. Hocam ben şimdi llf yapsam iyi olur mu? Bu işlemi yapan bazı arkadaşlar gözle görülür performans olduğunu söyledi. Birde benim pc başta bios ekranında otomatik geçmiyordu smart hatası yüzünden onu bios dan kapattım şimdi otomatik geçiyor ama llf yapsam oda düzelir mi?

-----------------------------------------------------------

Kurban olıyım birisi yardım etsin