Jump to content

İlk Defa Internet Alacağız, Ne Önerirsiniz ?

denizduac5
 Share

Recommended Posts

Ben Boğazköy/Arnavutköy'e yeni taşındım. Daha önceleri komşudan kullanıyorduk. Şimdi ilk defa internet alacağız Dsmart TTnet Superonline Turk.net falan baktım ama hani mesela dsmartta taahhütten sonra normal fiyatla ücretlendirilirsiniz diyor. Bu fiyat kaç olabilir ki. Aylık 60 TL'ye olabilecek en iyi sağlayıcıyı ve paketini önerir misiniz ?

Bulunduğum yerde fiber yok. (sanırsam Arnavutköy'ün hiçbir yerinde fiber yok)

Not: Hız iyi olmalı gerçekten 60 liraya en iyisi olsun. Çok şey indiririm günde 15 gb rahat

Bölgende Kablo TV alt yapısı var ise Turkcell süperonline alabilirsin fiber internetini

Veya ucuza getirme amaçlı olarak Türksat internet var diğer adı uydunet

onun dışında bütün alt yapıların hepsi TTNET'e ait ki hiç bulaşma zaten 

1. Turkcell Süperonline ( Fiyatı Normal Hızı Çok iyi ) 

2. Uydu Net ( Fiyatları gerçekten iyi ) 

Hız kota ve kalite amaçlı olarak bunları terich edebilirsin. Kablo TV alt yapısı yok ise bölgende fiber alt yapısıda olmaz zaten.

Türkiyedeki bütün ADSL alt yapısının hepsi TTNET'e ait bunun dışında TÜRKSAT kendi alt yapısını kullanıyor

Turkcell süperonlinenin fiber interneti ise kendi alt yapısı DSL'si ise TTNET'e ait. 

Fiber alt yapı var ise TTNET'i tercih edeceğinize Süperonline tercih edin hem ödediğiniz paraya uygun hız alıyorsunuz 

TTNET çok Pahalı tavsiye etmiyorum.

Edited by iRealisT

Fiber yok, Uydunet yok hiçbir şey yok yav buralarda

TTnet çok pahalı bence

Sen gene emin olma amaçlı Turkcell süperonline'yi  ara bir sor adresi ver bölgende alt yapı varmı diye bir kontrol etsinler 

Daha sonra Türksat'ı arayıp bölgeni sorgulat alt yapıları varmı diye eyer 2 side alt yapı bölgenizde yok derse

TTNET kaçınılmaz  :D

ben d-smart kullanıyorum hem d-smart hd kutu ve internet 69 tl ödüyorum ancak d-smart bana göre artık bitti maçları vs herşeyi kaybetti o yüzden superonline internetini önerebilirim yada lig tv + internet (superonline altyapası) bende bu pakete geçicem d-smartta pek bir özellik kalmadı artık.

Sen gene emin olma amaçlı Turkcell süperonline'yi  ara bir sor adresi ver bölgende alt yapı varmı diye bir kontrol etsinler 

Daha sonra Türksat'ı arayıp bölgeni sorgulat alt yapıları varmı diye eyer 2 side alt yapı bölgenizde yok derse

TTNET kaçınılmaz  :D

Ben TTnet'in fiyatlarını yeniden bir gözden geçireyim o zaman :D Uydunet'in sitesinde İstanbul'un çoğu ilçesi yer alıyor, Arnavutköy yok. E ilçe yoksa daha küçüğü nereden olsun ? :D

Superonline'da da sizin adresinizde yalın internet var diyor

Ben TTnet'in fiyatlarını yeniden bir gözden geçireyim o zaman :D Uydunet'in sitesinde İstanbul'un çoğu ilçesi yer alıyor, Arnavutköy yok. E ilçe yoksa daha küçüğü nereden olsun ? :D

Superonline'da da sizin adresinizde yalın internet var diyor

TTNET kampanyalara bir göz at o zaman  :D

Kampanya bitiminde yani 24 aydan sonraki fatura nasıl gelecek ? Standart liste fiyatı gelir bence

Aynen Liste fiyatı zaten bakmana gerek yok TTNET seni 7/24 Saat bu konu hakkında uyarır kampanya bitmeye yakın

hiç kafanı yorma bu konuda ustalar taahüdütünz bitiyor yeniliyelimmi    :D  :D  :D

Edited by iRealisT

Aynen Liste fiyatı zaten bakmana gerek yok TTNET seni 7/24 Saat bu konu hakkında uyarır kampanya bitmeye yakın

hiç kafanı yorma bu konuda ustalar taahüdütünz bitiyor yeniliyelimmi    :D  :D  :D

Ya Dsmart ?
https://www.dsmart.com.tr/Kampanyalar/d-smart-internet-ve-aile-paketinde-buyuk-hd-firsati
Şu kampanyada işaretlediğim paketi alsam 24 aydan sonra tekrar 68 liradan fazlasını ödetirler mi ?

OZD9oz.png

günde 15 gb dosya indiririm diyorsun ya Adil Kullanım kotasına 4. günde takılacaksın demektir. İsterse 100 megabit internet al. 5. gün internetin 3 megabit. Eğer d-smart gibi tv paketi istemiyorsan bütün servis sağlayıcılarına bak en ucuz fiyatı hangisi veriyorsa ondan al. Hatta sözleşme süresini bile kıyasla. En kısa olanı seç. Zamanı gelince onlar senin internet fiyatını arttırmazlar. (TTNET hariç) aynen devam edersin. Ama başka bir adsl sağlayıcı kampanya yapğı daha uygun fiyatlı internet verirse ona dönme şansın olur. 

Bir arkadaşıma bilmem kaç sene önce Biriadsl 1 megabit abonesi olduk. Hala öyle devam ediyor. Arada arıyorlar hızınızı arttıralım fiyat şu kadar olacak diye. O da ben memnunum diyor ve devam ediyor. sebebi şu. Arkadaşım köyde oturuyor. Santral da köye 7 km. uzakta. TTNET alt yapısı köye 1,5 megabit interneti veremediği halde herkese 16 megabite kadar sınırsız internet satıyor. Bilmem kaç paraya. Bizim arkadaş herkesle aynı hızda internete giriyor.

Diyeceğim şu ki hangisinin fiyatı en ucuz ise ona abone ol. Sözleşme süresinin sonunda aboneliğini bitirip o anda en ucuz hangisiyse ona geçersin. Hatta pazarlık eder sana daha uygun fiyatlı internet aboneliği teklif etmelerini sağlarsın. Duruma göre değişir. Benim internetimi sorarsan sadedoping. Yani telefonsuz internet. Ayda ödediğim para 49,90TL. (39,90TL internet+10TL hat kirası) ve 16 megabit sınırsız. Sözleşme 3 yıllık. Evimde olduğum ve internetsiz durmayacağım için 3 yıllık sözleşme yapmak işime geldi. Daha ilk yılı bile doldurmadım. Bakıyorum en ucuz internet gene 60 tl. Yani hala kârdayım.

Edited by ersur

günde 15 gb dosya indiririm diyorsun ya Adil Kullanım kotasına 4. günde takılacaksın demektir. İsterse 100 megabit internet al. 5. gün internetin 3 megabit. Eğer d-smart gibi tv paketi istemiyorsan bütün servis sağlayıcılarına bak en ucuz fiyatı hangisi veriyorsa ondan al. Hatta sözleşme süresini bile kıyasla. En kısa olanı seç. Zamanı gelince onlar senin internet fiyatını arttırmazlar. (TTNET hariç) aynen devam edersin. Bir arkadaşıma bilmem kaç sene önce Biriadsl 1 megabit abonesi olduk. Hala öyle devam ediyor. Arada arıyorlar hızınızı arttıralım fiyat şu kadar olacak diye. O da ben memnunum diyor ve devam ediyor. sebebi şu. Arkadaşım köyde oturuyor. Santral da köye 7 km. uzakta. TTNET alt yapısı köye 1,5 megabit interneti veremediği halde herkese 16 megabite kadar sınırsız internet satıyor. Bilmem kaç paraya. Bizim arkadaş herkesle aynı hızda internete giriyor.

Diyeceğim şu ki hangisinin fiyatı en ucuz ise ona abone ol. Benim internetimi sorarsan sadedoping. Yani telefonsuz internet. Ayda ödediğim para 49,90TL. (39,90TL internet+10TL hat kirası) ve 16 megabit sınırsız.

AKK sorun değil ben öyle devam ederim de kotayı aşınca eklenecek tutar sorun işte. Doping internete bir daha bakayım bu arada tv paketi iyi gibi geldi o yüzden bakmıştım ona da. Bu kadar yazıp bilgilendirdiğiniz için sağolun

Sınırsız internet alınca kotayı aşma diye bir şey söz konusu değil ki. Sadece AKK yüzünden hızın 3 Megabite düşer o kadar. Yani extra ücret ödemezsin.

Edited by ersur

Ya Dsmart ?
https://www.dsmart.com.tr/Kampanyalar/d-smart-internet-ve-aile-paketinde-buyuk-hd-firsati
Şu kampanyada işaretlediğim paketi alsam 24 aydan sonra tekrar 68 liradan fazlasını ödetirler mi ?

OZD9oz.png

Merak etme TTNET alt yapısını kullanan bütün firmalar öyle önceden haber veriyorlar sana ama TTNET daha çok baskın bu konularda 

AKK'yi doldurduğun zaman yani aşdığın zaman hızın 3 megabit'e düşüyor ve ay sonuna kadar sınırsız interneti 3 megabit hızla kullanıyorsun. D-Smart ttnetin alt yapısını kullanıyor TTNET'in kampanyalarına baktınmı peki?

Edited by iRealisT

Önceden haber versinler de mesela ne diyorlar, taahhütünüz bitiyor yenilemek ister misiniz gibi şeyler mi ? 

Aynen Seni bıktırana kadar sana söylüyorlar anlatıyorlar senin hiç aramana endişe etmene gerek yok bizzat yaşamış biri olarak :troll:

ben 2011 den beri d-smart kullanıyorum. Fiyat hep aynı taahhüt bitti fiyat değişmiyor hatta kalacaksan başka bi taahhüt filan verip indirim bile oluyor eski müşterilere biz 2 evde Full HD paket+1evde 8 mbit limitsiz 50 gb akn li ( NOT: AKN diyor ama ben AKN nin hiç 50 gb yaptıktan sonra hız düşürdüğünü görmedim hep 110 gb tan sonra hız düşmesi yapıyolar ) bu açıdan d-smartı sevdim. Örnek yalın internet kullanıyorum TTnet 20-25 tl gibi ektra ücret alıyorken, d-smart 13 tl alıyor. Üstüne üstlük ttnet ten d-smarta geçiş yapmıştım 163 tl lik borcuda onlar kapattı. neye dayanarak bu kadar borç çıkardı ttnet hiç bi fikrim yok. ben burda reklam yapmıyorum d-smarttan memnunum bi kullanıcı olarak

ben 2011 den beri d-smart kullanıyorum. Fiyat hep aynı taahhüt bitti fiyat değişmiyor hatta kalacaksan başka bi taahhüt filan verip indirim bile oluyor eski müşterilere biz 2 evde Full HD paket+1evde 8 mbit limitsiz 50 gb akn li ( NOT: AKN diyor ama ben AKN nin hiç 50 gb yaptıktan sonra hız düşürdüğünü görmedim hep 110 gb tan sonra hız düşmesi yapıyolar ) bu açıdan d-smartı sevdim. Örnek yalın internet kullanıyorum TTnet 20-25 tl gibi ektra ücret alıyorken, d-smart 13 tl alıyor. Üstüne üstlük ttnet ten d-smarta geçiş yapmıştım 163 tl lik borcuda onlar kapattı. neye dayanarak bu kadar borç çıkardı ttnet hiç bi fikrim yok. ben burda reklam yapmıyorum d-smarttan memnunum bi kullanıcı olarak

Çok rahatladım bu sözlerinizden. Mesaj atıp yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum, sağolun.