Jump to content

Yeni Windows 10 Kurulumu Hakkında

anrsg
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Windows 8.1 kullanıcısıyım. Bilgisayarımı freedos olarak almıştım.Bunun nedeni zaten üniversitem Microsoft ile anlaşmalı ücretsiz olarak bize Windows işletim sistemini veriliyordu bende daha az ücret ödemek freedos olarak aldım ve şu anda üniversitemin bana verdiği Windowsu kullanıyorum.Ancak Windows 10 kullanmak istiyorum.

Burada sormak istediğim Windows 10 a geçsem bu lisansı kullanmaya devam edebilir miyim.Kullanmak istesem windows 10 nasıl yükseltmeliyim İSO olarakta elimde mevcut iso dan mı yükseltmeliyim yoksa Microsoft un sunduğu araçla İnternet üzerinden mı yükseltme yapmalıyım.

Diyelim ki yükseltme yaptım ancak bana lisans sordu bu bilgisayarımdaki lisansı kullanabilir miyim kullanabilirsem lisansımı nasıl öğreneceğim.

Son olarak windows 10 Windows 8.1 den daha fazla ram ve işlemci kullandığı doğru mudur. Windows 8.1 kullanıcıları cevaplarsa sevinirim.

Çok soru sordum arkadaşlar ama yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikli olarak sistemini yükseltmeni tavsiye ediyorum lisans işin garanti olsun sonra dılersen sıfır kurulum yapma ımkanın olur.

Bi kere yükseltme yaparsan düğer formatlarda sistemin oto lisanslanır

Üsteki yazdıklarımın dışında driver uyumsuzlugu yaşamazsan hiçbi sıkıntın olmaz 8,1 den daha iyi ayrıca fazla ram yedıgı falan yok

kasma donma vs kullanan kimse şikayet etmedi

acele etmene gerek yok , win10 final çıkmasını bekle , yinede sabırsızım diyorsan , sanalda dene derim :)

saygılar

windows  un kararlı sürümü çıktı diye biliyorum.

Öncelikli olarak sistemini yükseltmeni tavsiye ediyorum lisans işin garanti olsun sonra dılersen sıfır kurulum yapma ımkanın olur.

Bi kere yükseltme yaparsan düğer formatlarda sistemin oto lisanslanır

Üsteki yazdıklarımın dışında driver uyumsuzlugu yaşamazsan hiçbi sıkıntın olmaz 8,1 den daha iyi ayrıca fazla ram yedıgı falan yok

kasma donma vs kullanan kimse şikayet etmedi

Cevap için teşekkür ederim.Yükseltme işini nasıl gerçekleştirmem gerek bana yükseltmem için herhangi bir uyarı gelmedi Ben bu  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10siteden kendi bilgisayarıma uygun olan sürümü İSO olarak indirdim. Bu program üzerinden direk olarak online yükseltme mi yapmalıyım yoksa Bilgisyarı boot edip cd üzerinden mi yükseltme yapmalıyım.

Ayrıca birdahaki sıfır kurulumda windows nasıl otomatik lisanslanacak onu tam olarak anlayamadım.yani sonuçta ayrı bi cd ile diski silip tekrar kuracaz. Biraz açıklayabilirmisiniz.

Edited by anrsg

İsoyu usb yada dvd ye yaz isonun içinde bulunan setupla sistem üstünde güncelleme olarak yap güncelleme olarak kurması uzun sürüyor bekleyeceksin kurulumu bitirip yükselttikten sonra windows kefinder gibi bir programla windows 10 lisans anahtarını al. istedigin zaman komple temiz bir format atarsın :D

Dediklerinizi yaptım kurulumu yapmaya başladım  her şey sorunsuz ilerlerken ayarlarınız yapılandırılıyor ekranında kaldı %8 de 3 saat kadar hiç yerinden oynamadı bende reset attım eski windowsa geri döndü.Sizce bu hata neden oldu 

Arkadaşlar sorunu hallettim şu an windows 10 dan yazıyorum herşey için teşekkür eederimmm.

Konu silinebilir.

Edited by anrsg

acele etmene gerek yok , win10 final çıkmasını bekle , yinede sabırsızım diyorsan , sanalda dene derim :)

saygılar

Win 10 final 29 Temmuzda Çıktı Şuan 76 milyon pcye win 10 kuruldu ve win 10lu pcimden yazıyorum haberleri çok  geriden takip ediyorsun sanırım?

Win 10 final 29 Temmuzda Çıktı Şuan 76 milyon pcye win 10 kuruldu ve win 10lu pcimden yazıyorum haberleri çok  geriden takip ediyorsun sanırım?

bu senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem neden acaba çıkarıyo büyük güncellemeleri , henüz senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem yerine oturmamış için olabilirmi acaba ,yani başka değişle, bu senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem final olmayabilir mi acaba ,bi düşünsen , bu arada ben, senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem çıkmadan başlamıstım win10 da yazmaya

saygılar

bu senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem neden acaba çıkarıyo büyük güncellemeleri , henüz senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem yerine oturmamış için olabilirmi acaba ,yani başka değişle, bu senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem final olmayabilir mi acaba ,bi düşünsen , bu arada ben, senin değişinle *Win 10 final 29 Temmuzlu* sistem çıkmadan başlamıstım win10 da yazmaya

saygılar

Final 29 temmuzu sadece o söylemiyor,bütün dünya söylüyor.Ha güncellemeleri söylüyorsan eski sistemler bile güncelleme alırken yeni bir sistem daha çok güncelleme alır sayın kardeşim yaaaa. :)