Jump to content

Mavi Ekran Hatası Pc Nin Yeniden Başlatması Yardım

halilkan
 Share

Recommended Posts

Slm arkadaşlar elimde masa üstü pc var anakart yeni  aldım.... mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum ingilizce yazılar cıkıyor resmini cekemedim fakat bir sitede aynı hataya benzeri buldum... RAM degiştim olmadı ekran kartını yeniledim olmadı powersab yeniledim olmadı hardisk denedim olmadı zaten geriye anakartla işlemci kaldı... formant attım olmadı... caresiz kaldım yardımlarınızı  bekliyorum pc özellikle youtebe videolu müzik dinlerken yapıyor...boştayken yapmıyor sanki yüklenmede yapıyor bana öyle geldi... Resime        bu linkte http://www.dosya.tc/server4/2t1ha2/2w4wacm.jpg.html

https://hizliresim.com/XoVzLk

Edited by halilkan

Selam ve iyi Bayram'lar...

Dur hatasını Microsoft Ekran kartı ses sürücüsünden kaynaklandığını yazmış(Hdaudio.sys). Ama siz aşağıdaki vereceğim linke girerek tüm detayları okuyunuz.

Ayrıca; Mavi ekran hatalarını durdurmak için(tam okuyabilme veya resim çekmek adına) Aşağıdaki reg ayarını değiştirin.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CrashControl]
"AutoReboot"=dword:00000000

Dur hatası 0x00000019 Linki: https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2832829

Kolay gelsin..

A problem has been delected and windows has been shut down to prevent damage to your computer IROL_NOT_LESS_OR_EQUDAL ıf this is the first time you 've seen this stop eror screen restart your computer If this screen appears again follow these steps check to make sure any new hardare or software is properly installed If this isa new installation ask your hadware or software manufacturer for any windows uptades you might need If problems continues disable or remove any newly installed hadware or software Disable BİOS memory optinons such as caching or Shadowirg If you need to use safe mode toremove or disable components restart your computer press F8 to Select advanced startup options and then slect safe mode Technical informaion STOP: 0X0000000A 0X00000004 0X00000002 0X00000001 0X82AB493A      Collecting data for crash dump... Initializing disk for crahs dump...  Beginning dump of psysical memory.    Dumping physical memory to disk 100...  Physical memory dump compelete.    contact your system admin or technical support group for further assistance.

pc nin mavi ekran yapıyor bu yazılar cıkıyor yazmaya çalıştım...

slm arkadaşlar ankartın mıodeli  D-TECH AMD AM2+/AM3 940 SOKET DDR2/DDR3 ANAKART güncel bios nerden bulabilirim...

Selam

D-Tech internet sitesinde bu veya diğer anakartlarla ilgili bir şey bulamadım. Muhtemeldir ki, bu anakartı başka firmaya kendi adına yaptırmış olasılığı var.

Siz bunu AIDA64 ile öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki örnek resme bakınız.

Eq75nq.jpg

İlave:

Yazdığınıza göre, sistem farklı farklı hatalar veriyor. Bu hataların %90'ı sürücülerle(drivers) ilgilidir. @BIOS olasılığı da var ama kanımca çok düşüktür.

Mümkünse anakartın kendi sitesinden orijinal sürücülerini indirip kurun. 3. parti sürücüler sorun yaratabiliyorkar.

Kolay gelsin..

Edited by Bay_KG

Merhaba halilkan,

Eğer bios güncellemesi yapmadıysanız size bir yöntem tavsiye edeceğim.

Bilgisayarınızdaki harici ekran kartını söküp, vga kablosunu onboard'a takıp bilgisayarınıza temiz bir format çekin.
Format atma işlemini bitirdikten sonra, bilgisayarınızı kapatın.
Ekran kartının slota giren bakıra benzer kısmını kolonyalı mendil ve ya benzeri bir alkolle temizleyin. (Silgide kullanabilirsiniz.)

Ekran kartınızı taktıktan sonra, bilgisayarınızı açıp ekran kartını sürücüsünü indirip kurun. Sorun devam ederse burdan belirtin.

Saygılarımla...

slm bay_KG elimde anakartın kendi üzerinde gelen cd var driverleri yükledim...durum devam ediyor emmioglu dün çok ugraştı benden daha tercübeli ingilizcesi çok mükemmel diyebilirim pc den çok iyi anlıyor mavi ekran hatası farklı hatalar veriyor dedi  ugraştı yüzde 90 anakart olabilir dedi yüzde 10 hardisk dedi hardiski başka pcde calışıyor sorun devam ediyor...

Edited by halilkan

slm bay_KG elimde anakartın kendi üzerinde gelen cd var driverleri yükledim...durum devam ediyor emmioglu dün çok ugraştı benden daha tercübeli ingilizcesi çok mükemmel diyebilirim pc den çok iyi anlıyor mavi ekran hatası farklı hatalar veriyor dedi  ugraştı yüzde 90 anakart olabilir dedi yüzde 10 hardisk dedi hardiski başka pcde calışıyor sorun devam ediyor...

Anakartı iade edin başka bir anakart alın.

Selam

Ben de sorunun anakartta olduğunu tahmin ediyorum. Kondansatörlerde şişme, patlama veya soğuk lehim gibi sıkıntılar varsa, bu durum hiç hoş olmayan arızalardır.

Öncelikle kartı söküp inceden inceye kondansatörleri kontrol etmeniz gerekecek. Böyle bir durum varsa, bir anakart tamircisine gitmeniz gerekecektir.

Benim size uzaktan önerebileceğim buraya kadar sınırlıdır maalesef. :(

Normal kondansatör durumu aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Yani şişme patlama gibi sorunu olmayan görseldir.

elektrolitik_kondansatorr.png

Kolay gelsin ve başarılar..

Ortalıkta bir karışıklık var. İlk iletinizde 0x00000019 ( Bad Pool Header ) hatası alıyorum diyorsunuz, ikinci iletinizde ise 0x0000000A ( IRQL Not Less Or Equal ) hatası alıyorum diyorsunuz. Hangi hatayı aldığınızı net olarak söyler iseniz ona göre yardımcı olalım. Yada en kolayı Blue Screen View programı ile aldığınız BSoD (Mavi Ekran) hatasına ait resmi gönderin, yanına da, MSINFO32 ve AIDA64 ile sisteminiz ve yapılandırması ile ilgili detaylı bilgi içeren TXT dosyalarını ekleyin ki, eksik veya hatalı ne var ise bilelim ki ona göre cevap verelim.

[spoiler]

bluescreenview.gif

pre_1353902274__msinfo32.png

pre_1353902309__aida64.jpg

[/spoiler]

Haydi kolay gele !