Jump to content

Asus X555L Driver Cd Elınde Olan ?

emre_toy
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar bugun laptop aldım fakat driver cd sı kutusundan cıkmadı. x555l  ( i5 ) kullanan arkadaslarım varsa drıver cd sının bır kopyasını bana gonderebılmesı mumkunmu ubload seklınde ?.. 
Edited by emre_toy

https://www.asus.com/Notebooks/X555LN/HelpDesk_Download/

Burada cpu modelini seçip işletim sistemine göre driverları indirebilirsin. Çok enteresan l ile ln arasında fark varmı çözemedim. Aynı serinin farklı işlemcili modelleri var acaba tek fark işlemcimi. Recovery olarak gömülü sistem vardır disk te format atacağın zaman onu da kullanabilirsin. Yada driver pack indirip onunla da güncelleme yapabilirsin ayrıca driver programları da var 

Edited by yasak_ask

valla format atacagım zaman nasıl atacagım onuda bılmıyorum elımde wın8 cd sı bıle yok pıyasada hepsi oynanmış olarak mevcut sade el degmemıs ıso bulabılırsem sımdı deneyecegım format atmayı. hemde drıverlerı denemek ıcın

valla format atacagım zaman nasıl atacagım onuda bılmıyorum elımde wın8 cd sı bıle yok pıyasada hepsi oynanmış olarak mevcut sade el degmemıs ıso bulabılırsem sımdı deneyecegım format atmayı. hemde drıverlerı denemek ıcın

Artık üreticiler cd vermiyor. Harddiskte bir alan oluşturup oraya recovery yani kurtarma bölümü gömüyorlar. Yani sistem yedeği oluyor. pc açılışta F9 tuşuna basarak recovery olan bölüme giriyorsun ve fabrika çıkış haline geri çeviriyorsun bilgisayarı 

uzun suredır pc basında olmayınca bır cok seyden mahrum kaldık. sımdıde recovery  bolumu molumu acılmıs wındows 8 cıkmıs bakalm daha neler gorcez.. bu recovery bolumunden bılgısayarı fabrıka cıkısı halıne getırdıgımızde drıverler felanda sıfırlanıyor mu ?

Sanırım aynı bilgisayarı kullanıyoruz. Bende de sürücü dvdsi çıkmamıştı internet üzerinden indirdim. https://www.asus.com/Notebooks/X555LN/HelpDesk_Download/

@yasak_ask in verdiği asusun resmi sitesinden Windows 8 için sürücüleri indirdim. Tabi şu an için windows 7 kullanıyorum sürücüleri ayrı ayrı bulmuştum.

uzun suredır pc basında olmayınca bır cok seyden mahrum kaldık. sımdıde recovery  bolumu molumu acılmıs wındows 8 cıkmıs bakalm daha neler gorcez.. bu recovery bolumunden bılgısayarı fabrıka cıkısı halıne getırdıgımızde drıverler felanda sıfırlanıyor mu ?

Satın alındığı gibi oluyor hocam. İşletim sistemi ve sürücüleri yüklü ve aynı zamanda üreticinin koyduğu bazı özel uygulamalar dahil hazır bir şekilde açılıyor bilgisayar.

Ben şahsen lenovo kullanıyorum ve recovery bölümünü sildim kullanmadığım için. Sadece ekran kartı ve lenovoya özel energy management driverını ayrı olarak indirdim kalanını driverpack solutions ile kuruyorum. Recovery bölümü giriş düzeyi standart kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Fakat ben güncellik açısından recovery kullanmayı uygun görmüyorum.