Jump to content

Bir cd'yi taktığımda 2 tane programı otomatik çalıştırabilirmiyim ?

crazy_pretty_murat

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bir cd'yi taktığımda 2 tane dosyanın veya klasörün otomatik açılmasını istiyorum.örneğin cd'ye taktığımda media playerde şarkı açılcak ama yanı ayna içinde bir klasör otomatik açılcak.Böyle birşey olabilir mi ??

Shellexecute=ses.wmv yaptım mesela ama ben 2 tane istiyorum bu mümkünmü bir sorayım dedim.Belki mümkündür :rolleyes:

cidden ya zaten wmv media player dosyası oalrak tanınıo ne gerek var tüh benm kafama ama araştırırkene

dostan mp3 çalan program bile buldum :Dilgilenirsen adres

http://www.damp-mp3.co.uk/[/CODE]

edit: burada önemli olan bat dosyasının adı deil bat dosyasına setup de x de ne dersen de ama autorunı hazırlarken bu batın ismini yazcaksın oraya önemli olan o diğer sorunada dediğim gibi klasör açmayı bilmiorum sk8er_boi bakar artık

2. edit bat dosyasına explorer.exe surucuharfi:\programlar yazarsan açıo denedim

cidden ya zaten wmv media player dosyası oalrak tanınıo ne gerek var tüh benm kafama ama araştırırkene

dostan mp3 çalan program bile buldum :Dilgilenirsen adres

http://www.damp-mp3.co.uk/[/CODE]

edit: burada önemli olan bat dosyasının adı deil bat dosyasına setup de x de ne dersen de ama autorunı hazırlarken bu batın ismini yazcaksın oraya önemli olan o diğer sorunada dediğim gibi klasör açmayı bilmiorum sk8er_boi bakar artık

Ok bakar sk8er_boi :D

• Administrator

Sen ne yapmak istediğini bir açık söylesen de ona göre tavsiyede bulunsak. bat dosyasının ismini istediğin şey yapabilirsin. Sonuçta autorun.inf ye Shellexecute=istedigindosyaismi.bat olarak yazmayacak mısın?

arkadaşım benm ki gayette güzel çalıştırıo denedim. bak şöle olcak şimdi durum anlatim bir bat dosyası (x.bat olsun) bir ses.wmv dosyası bir de programlar adında bir klasör bunlar yanyana durcak tmm mı bat dosyasının içeriği şu şekilde olacak

start ses.wmv

start explorer.exe f:\programlar

sonra autorun.inf dosyası hazırlayacaksın o da hatırladıım kadarıyla işte

[autorun]

open=x.bat

tüm olay bu kadar

arkadaşım benm ki gayette güzel çalıştırıo denedim. bak şöle olcak şimdi durum anlatim bir bat dosyası (x.bat olsun) bir ses.wmv dosyası bir de programlar adında bir klasör bunlar yanyana durcak tmm mı bat dosyasının içeriği şu şekilde olacak

start ses.wmv

start explorer.exe f:\programlar

sonra autorun.inf dosyası hazırlayacaksın o da hatırladıım kadarıyla işte

[autorun]

open=x.bat

tüm olay bu kadar

Tmm denedim ve yaptım.Sağolun.

sk8er_boi bnm yapmak istediğim şu.Media playere şarkı atıyorum 10 tane mp3 şarkı attım sürükleyerek.Ordan çalmak istiyorum ve cd yi taktığımda bir klasörü açmak ve aynı anda direk media player ın çıkmasını istiyorum.Klasör işi tamam yaptımda media player olmuyo.Bat dosyasını tıkladığımda klasörü açıyo ama media player i açmıyo windows tarafından bulunamadı diyo.Şarkıları sürükleyip attığımdan kısayol olmuş oluyo.Ondanmı açmıyor.Bunu sormak istemiştim.

Anlatabildimmi ki acaba :D

yada mp3leri birleştir biri bitince diğeri çalçak şekilde öle çalıştır bence ama senn yapçaın işi anladım gibi bence sen en iisi autoplay kullan

Birleşik olmaz ama,çünkü şarkı ismi gözükcek ben öyle istiyom :D Çeşitli yollar deniyorum.Sk8er_boi nin dediğinede bakıyorum.Bilmiyorum araştırıyorum

bende cd den müzik dinlerken aynı anda film seyretmek istiyorum,

ama aynı zamanda msn den yazışırken pencerelerin üst üste gelmemesini

ve titreşim gönderince de titreşim sesi yerine

Ajdar dan Çikita Muz Muzz Muzz sesinin çıkmasını istiyorum

:D:(:D

sennki daha kolaymış ya :D sana gelince murat müziğin wmp de oynamasını istiosun 10 şarkı art arda güzel tmm o zaman bu on şarkıyı wmp ye attıktan sonra playlistini al daha sonra playlistle beraber cd ye yaz x.bat dosyasına da start playlist.uzantısı neyse o ya da önce explorer dan klasörü açtır daha sonra start /wait komutlarıyla şarkıların isimlerini tek tek yaz biri bitmeden diğeri başlamaz bundan başka da bişi yapamazsın sna iki tane çzüm verdm

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...