Jump to content

biri bana yardım etsin

arslantay

Recommended Posts

Bence bilgisayarını önce bir tarama yaptır sonra, başlat>çalıştır>msconfig açılan pencereden windows başlarken başlayan programlar listesinde yabancı gördüğünün prgramları deaktif yap,sonra restart at ve masaüstünden bir daha silmeye çalış....

olur heralde

düzenleme

tarama yapmışsın zaten sen 2.kısmı uygula bence...

Bence bilgisayarını önce bir tarama yaptır sonra, başlat>çalıştır>msconfig açılan pencereden windows başlarken başlayan programlar listesinde yabancı gördüğünün prgramları deaktif yap,sonra restart at ve masaüstünden bir daha silmeye çalış....

olur heralde

düzenleme

tarama yapmışsın zaten sen 2.kısmı uygula bence...

oturumu adminstratorda aç yoksa işe yaramıyo...

iki sekilde silmen mümkün

1- boot xp (tnc boot xp) yi yoksa indir cek cd ye onla rahatca silersin onun içindeki explorerle sil.

2. secenek dosa geç o hangi klasordeyse dostan sil birde attrib komutu ile sil tüm virusleri ben attrib kullanarak siliyorum.. misal filashta bir virus var ve bulasmadı ama temizlemek istiyorsunuz

cmd yazıp dos acın ardından o klasore gelin ve attrib yazın normalde klasorde gözükmeye dosyaları da görürsünüz.. dileylim copy.exe diye bir esey var bu virusse(ki virus adı var böle) sonra attrib s- -h dosyaadı

enter.. sonra del dosya adı(yada windowstan direk siledebilirsiinz sağ tıklayıp.. attrib onu silineiblir hale geitriyor..)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...