Jump to content

Pc Toplama Çabaları

Share

Recommended Posts

Aralık Ayı itibariyle pc toplamayı düşünüyorum. Elimde hali hazırda seçilmiş parçalar var fakat parça uyumluluğu hakkında biraz acemiyim. Ayrıca sistemim için kaç watt Power Supply gerekiyor ? Yardımlarınız için teşekkürler. Aklımda ki sistem parçaları :

Anakart :          Asus MAXIMUS VIII HERO | Z170  Bu anakartta kararlıyım.

Üretici sayfası : http://www.asus.com/tr/Motherboards/MAXIMUS-VIII-HERO/overview/

İşelmci:            Intel Skylake Core i5 6600K    veya     Intel Skylake Core i7 6700K    Bu iki işlemci arasında 438 TL gibi bir fark var. Acaba değer mi ?

Bellek:             G.Skill Ripjaws4 16GB (4*4) 2400MHz DDR4 (F4-2400C15Q-16GRK)    Sadece fiyatı uygun geldiği için.

Ekran Kartı :   Asus STRIX GTX960 | DC20C | 128Bit | 4GB | DDR5   128 Bit olması canımı sıkıyor sadece

Bunun yerine şu sebebden dolayı şunu kullanırsan şöyle olur şeklinde cevap yazarsanız mutlu olur ve bilgilenmiş olurum. İnşallah açıklama yapabilmişimdir. Yardımlarınız için Şimdiden Teşekkürler....

1 ay önce bir makina toplamıştım.960 tl fiyatı vardı.ekran kartı yok.anakart msı r7 onboardlı.8 gb ram kingston.amd işlemci x2.2 tb wester digital.

berbat bi istem gibi duruyor.bencede öyle :)

gta5 kurdum..high ayarlarda kasmadan oyun açtıgını görünce.msı anakartın uçtugunu hissettim..bunu neden yazdım.

asuslara güvenmem zerre kadar..sıkıntısı çok olur..fazla detay vermem..denemek istersen al derim..ama değmez..çok sıkıntı yaşarsın baştan diyim :)

oyun için kesinlikle msı bi anakart-kingston yada gskill ram-ekran kartına gerek yok :)..son karar tabiki senin:)

Ne amaçla kullanıcaksın PC'yi ve Max bütçen ne kadar ?

Knight Online Oynuyorum ve video çekiyorum. Farklı oyunlar ile video çekmek gibi bir düşüncem var fakat elimde ki pc 20 dakikalık editlenmiş bir videoyu ortalama Sony Vegas üzerinden 3 saatte alıyorum. Knight online eski bir oyun olduğu için işlemcinin sadece tek çekirdeğini kullanabiliyor. Tek çekirdek işlem bazında güçlü olması gerekiyor.

Çektiğim Örnek Video :

https://www.youtube.com/watch?v=p2jfPwvv_fQ

Bütçe aşşağı yukarı 3500-3800 arası

Edited by LegalSecurity

Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2666MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram   8 gb tek modulde alabilrsin fiyat yarıya düşer  onu yerine ekran kartını yükseltebilirsin örnek GTX 970 Gibi bir kart alıp oyunlarda daha yüksek perdorsmans elde dedersin

Sapphire R9 380X NITRO 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı gtx 960 %25 30 daha hızlı bir karttır

gerisi sana kalmış artık

Edited by xboxhunter16

Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

MSI Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2666MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram   8 gb tek modulde alabilrsin fiyat yarıya düşer  onu yerine ekran kartını yükseltebilirsin örnek GTX 970 Gibi bir kart alıp oyunlarda daha yüksek perdorsmans elde dedersin

Sapphire R9 380X NITRO 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı gtx 960 %25 30 daha hızlı bir karttır

gerisi sana kalmış artık

Ekran kartı için Nvidia üzerinden önerebileceğin var mıdır ? Ayrıca Power Supply kaç watt gerekiyor ?

http://www.donanimhaber.com/da mesut çevik ekran kartı bit mi mhz mi video izlemiştim şu anda silinmiş o video,ekran kartında çekirdek hızı ve bellek hızı'nın önemi var diyordu bit önemli değil yani,yeni oyunlar ayrıca daha fazla belleğe ihtiyaç duyuyor,2016 da amd yeni işlemci çıkaracağını okudum acele etmeni tavsiye etmem.

Edited by gangstarap