Jump to content

Adsl yeni tarifeler 1 temmuzda açıklanabilir

alperen_69

Recommended Posts

Panelin ilk konuşmacısı Türk Telekom Başkanı Dr.Paul Doany şunları söyledi :

ADSL kapasitemizi geliştiriyoruz ve yeni IP/DSLAM yatırımımız da dahil olmak üzere 8 milyon kurulu kapasiteye ulaşmayı planlıyoruz.

Yeni ADSL tarifemiz, yeni toptan ve veri akış tarifelerimizin hemen arkasından 1 temmuzdan sonra uygulanacak. ISS’lere, yerel ağın paylaşımına (YAPA – LLU) ilave olarak, pazarda rekabet şansı yaratan bir imkan oluyor. Ama bu firmaların yatırım yapmaları da gerekiyor.

Sınırsız 1 MB/s ve 2 MB/s hızlar için 2006 başındaki fiyatlara nazaran, toptan tarifelerde % 70 civarında düşme var. Ayrıca 4 MB/s hızı da sunmaya başlıyoruz. ISS’ler 24 ay taahhüt eden kullanıcılarına iyi fiyatlar da sunabilir hale geldiler.

Kırsal alanlar için farklı tarifeler üzerinde çalışıyoruz. Çünkü kırsal alanda switch’leri açtık. Yeni fiyatlarımız, diğer rekabetin yüksek olduğu pazarlarla kıyaslanırsa bir hayli rekabetçi olduğu görülecektir.

toptantarifebq8.jpg

Bunlar toptan tarifeler görüldüğü gibi 256k adsl kalkacak ve 4mbit lik yeni tarife gelecek. Fiyatlar tabi bu tablodakinden daha fazla olacak ne kadar olacağını tahmin edebiliriz ancak.

kaynak :http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=18521

ama bir ihtimal hatta bence yüksek ihtimal ağustos 1 de açılanabilir

Abooo fiyatlara bak. Bunların üstüne ne kadar kâr koyabilirler ki diyecem baya bir koyarlar galiba! 4 mb 71 liraymış toptan. Hemen eczaneye bağlatırım bilgisayarda bi kaç yıl kapanmaz artık :)

ya ben pek anlamadım şimdi bunlar hayal ürünümü yoksa harbi tt mu açıklamıs bi inceleyeyim bakalım :)

HayaL gucu deiL arkadasim Rekabet. TTnet'in yeni imazaladigi sozlesme yuzunden, SuperonLine ve Baska bir Sirket daha (adini tam hatirlamiyorum) ttnet'ten bagimsiz adsl Verebilecek. Sonunda Turkiye'de Net'te Rekabet oLacak..

BakaLim Sonuc Ne oLacak..

HayaL gucu deiL arkadasim Rekabet. TTnet'in yeni imazaladigi sozlesme yuzunden, SuperonLine ve Baska bir Sirket daha (adini tam hatirlamiyorum) ttnet'ten bagimsiz adsl Verebilecek. Sonunda Turkiye'de Net'te Rekabet oLacak..

BakaLim Sonuc Ne oLacak..

Diğer şirket Netone idi.

www.netone.com.tr[/CODE]

Listede bir yanlışlık var gibi bu listeye bakılırsa 512 ila 1 Mbit arasında 3-5 YTL oynuyor ve buda 512 nin kalkması anlamına geliyor bana göre. Kimse 3-5 kuruş için 2 kat hızlı internet kullanmakktan kendini mahrum etmez. Telekom yine bir kurnazlık içinde galiba.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...