Jump to content

allah aşkına

harktu

Recommended Posts

her muhabbetin allah adıyla baltalanması canımı cok sıkmaya başladı,kilitlenen konuların çoğu bu yüzden kilitleniyor forumda,bugün çok güzel bir konu yine kilitlenmiş,o fıkra gayet güzeldi bence,

fakat allah adı geçen her konuya intifada dalışı yapmayı gorev edinmiş kişiler,amacın güzelliğini her zaman kaçırırlar

okuyun bakalım bu konularda espri yapılır mıymış:

-

"Peygamber Efendimize ihtiyar bir kadın gelir

Ya Resulallah ben cennete girecekmiyim.

Efendimiz ihtiyar kadınlar cennete giremez der.

Kadın çok üzülür ağlayacak gibi tam giderken birden Efendimiz tebessüm ederek üzülme sende cennete gireceksin ancak yaşlı olarak değil genç bir bayan olarak..."

-

Allah kimsenin tekelinde değildir;allah adını konu baltalamak için kullanmayı bırakın artık,yapabiliyorsanız esprisi olan konuları allah adıyla guzelleştirin,ilmi konuları da allah adıyla genişletin,

aaaaaa olur mu Allah için yapılan herşey mübah olan bi ülkede yaşıyoruz dostum..

alışman lazım hizbullah değil mi Allah için insan katleden bi mezarı bile çok gören neler neler...

neyse bu konuda arkadaşımın eleştirisini yerinde buluyorum

her muhabbetin allah adıyla baltalanması canımı cok sıkmaya başladı,kilitlenen konuların çoğu bu yüzden kilitleniyor forumda,bugün çok güzel bir konu yine kilitlenmiş,o fıkra gayet güzeldi bence,

fakat allah adı geçen her konuya intifada dalışı yapmayı gorev edinmiş kişiler,amacın güzelliğini her zaman kaçırırlar

okuyun bakalım bu konularda espri yapılır mıymış:

-

Kadın çok üzülür ağlayacak gibi tam giderken birden Efendimiz tebessüm ederek üzülme sende cennete gireceksin ancak yaşlı olarak değil genç bir bayan olarak..."

-

Allah kimsenin tekelinde değildir;allah adını konu baltalamak için kullanmayı bırakın artık,yapabiliyorsanız esprisi olan konuları allah adıyla guzelleştirin,ilmi konuları da allah adıyla genişletin,

ben böyle birşey görmedim ama görseydim bende senin gibi yapardım bu konuyu dikkate aldığın için sana teşekkür ediyorum

boş laf kimse kimseyi değiştiremez boşuna tartışıyorsunuz...

ayrıca Allah'ın ismini küçük harflerle yazman çok yanlış kendin inanmayabilirsin ama inananlara saygı duyman gerek

bi de bu konudan gene tartışma çıkar bence

1e 10 veriyorum:)

-

güzel bir örnek ve güzel bir konuya değinmişsin.dikkat edilmesi gereken mesele : Peygamberimiz espiri dahi yaparken doğru sözlü olur espirisinde dahi yalan söz olmaz.Verdiğin örnektende anlaşıldığı üzere cennete hiç kimsenin yaşlı girmeyeceğini, cennete genç olarak girileceğini söylemiş.

Yani espiri dahi olsa doğruyu söylemek gerekiyor.

Peygamberimiz bir hadisinde şöyle buyurmuştur :

"Ey Allah'ın Resûlü! dedik, mü'min korkak olur mu?"

"Evet!" buyurdular. "Pekiyi cimri olur mu?" dedik, yine:

"Evet!" buyurdular. Biz yine:

"Pekiyi yalancı olur mu?" diye sorduk. Bu sefer: "Hayır!" buyurdular."

(Muvatta, Kelâm 19)

bir örnekte ben vereyim :

İbn-i Abbas’den rivayet olunduğuna göre, o şöyle demiştir:

Hz. Muhammed, Hüseyin b. Ali’yi omzunda taşımakta idi. Bunun üzerine bir adam,"ey çocuk,bindiğin binek ne güzel binektir."

Hz. Muhammed," o da ne güzel binicidir." buyurdu.

(Tirmizi)

uzatmayın arkadaşlar din kişiden kişiye değişir zaten forumda dini konular ile alakalı bir başlık var eger konu başka bir bölüme açılıyorsa tabiki kilitlenip silinecektir dini konular bölümüde takip altında konu acıldıgında hemen gözükmez e böylede olunca başka bi başlık altına açtırmazlar konuyu tabiki

İşte arkadaşta bundan bahsediyor. Arkadaş "allah" yazdı diye dinsiz ilan ettiniz daha ne olsun.

Bu durumu tekrar eden arkadaşlara uyarı verilecektir. Artık tüm konuları kendi görüşlerinizle rezil etmeyin. Başkalarının görüşlerinede saygı duymayı öğrenin. Eğer imanınız yerinde inancınızda sağlam ise sizi yolunuzdan kimse alı koyamaz. Herkes kendi inancını yaşamalıdır.

Tekrar ediyorum bu konuda artık taviz verilmeyecektir!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...