Jump to content

Tavsiye İnternet Çevirici

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar işyerimde internet var ama bize vermiyorlar, bilgisaylara hep etherhet kabloları takılı kablo ile baglanıyor bilgisayarlar internete o  ethernet kablosunu bilgisayardan çıkarsam bir  tane modem alsam o kablonun ucunu o modeme taksam modemi sonra prize filan o modem bana gelen kablodaki interneti wifi olarak dagıtırmı direk böyle bişi varmı ögrenmek istiyorum.

Edited by MaDTuRk

merhaba dediğiniz iş için modem almanıza gerek yok en sağlıklı bu işi yapmak için Router almanız gerek Routerdeki Wan girişine size gelen Ethernet kablosunu takacaksınız Router üzerinden hem kablosuz olarak hemde isterseniz kablolu olarak internet alabileceksiniz.

aşağıda size almanız gereken Routerden örnek link veriyorum bu ürünü tavsiye ederim incelersiniz.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rt-ac51u-300mbps-433mbps-dual-bant-kablosuz-ac-router.html

Arkadaşlar beni yanlış anladınız galiba işyerinde modem kurulumu yapma müdahele etme şansım yok driver vesaire kurulmuyor kapalı sistem ben bilgisayara gelen ethernet kablosunu çıkarıp aldıgım modeme taksam o modemde bana kablodaki interneti Wifi olarak verse bu ürün işe yarar mı

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr710n-150-mbps-n-wan-lan-usb-portlu-kablosuz-client-repeater-ap-wisp-mini-client-router-menzil-genisletici-p-BD303851

Edited by MaDTuRk

Arkadaşlar beni yanlış anladınız galiba işyerinde modem kurulumu yapma müdahele etme şansım yok driver vesaire kurulmuyor kapalı sistem ben bilgisayara gelen ethernet kablosunu çıkarıp aldıgım modeme taksam o modemde bana kablodaki interneti Wifi olarak verse bu ürün işe yarar mı

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr710n-150-mbps-n-wan-lan-usb-portlu-kablosuz-client-repeater-ap-wisp-mini-client-router-menzil-genisletici-p-BD303851

Evet verdiğin linkteki ürün tam olarak yapmak istediğini yapar. Modeme etkisi yoktur. Ethernet kablosunu bu cihaza bağlarsın wifi noktası oluşturur.

kablodan kurtulmakistiyorsan router alacan linkteki attıkların gibi yoksa kablo takılı kalacaksa bilgisayara usb ye takacağın ufak bir aletle wifi ağı oluşturabilirsin daha ucuz yollu

Kablodan kurtulmak istemiyorum işyerindeki bilgisayara baglı kabloyu çıkarıp aldıgım modeme takıp o modemin bana o kablodaki interneti wifi olarak vermesini istiyorum

• 2 hafta sonra ...

Selam

İnterneti kapalı olan bir modemden(sadece gruplar arası paylaşım), nasıl sinyal alıpta WI-FI olarak aktaracaksınız merak ettim açıkçası..

Var sayalım ki oldu. Sinyal gücü kuvvetli olan her zaman devrede olacak ve diğer bağlantı kopacaktır.. Genelde LAN bağlantısı aktiftir ve WI-FI kopar bu durumda.

Köprüleme kurulur diyebilirsiniz ama dediğim gibi köprüleme işleminde de kuvvetli olan sinyal her zaman devrededir ve diğer bağlantı işlem yapmayacaktır.

Bu işi Lnux ile çözenler var ama nasıl yaptıklarını bilmiyorum.

Hoşça kalın ve iyi seneler..