Jump to content

Fanlar Çalışıyor Ama Bilgisayar Açılmıyor

byfandex
 Share

Recommended Posts

Herkese iyi akşamlar. Bir iki yıldır kullanmadığım eski bilgisayarımı atölyeme kurmak amacıyla açmaya çalıştım fakat malesef başarılı olamadım ve açıkçası çalışır halde bıraktığım kasayı power verdiğimde, falnları da çalışmaya başlamışken neden açılmadığını çözemedim. Sizce sorun nedir?

Herkese iyi akşamlar. Bir iki yıldır kullanmadığım eski bilgisayarımı atölyeme kurmak amacıyla açmaya çalıştım fakat malesef başarılı olamadım ve açıkçası çalışır halde bıraktığım kasayı power verdiğimde, falnları da çalışmaya başlamışken neden açılmadığını çözemedim. Sizce sorun nedir?

mesela bu sadece bir ihtimal:

eğer sen kabloları yeniden taktıysan ve senin bu pcde hem harici hem de dahili ekran kartı varsa sen VGA kablosunu harici ekran kartına takman gerekirken dahili (anakart üzerindeki dahili VGA) ekran kartı bağlantısı yaptıysan pc çalışıyor gibi görürsün, yani fanlar çalışır hatta pc tamamen çalışır ama monitöre görüntü gelmez :D

tabi ki sorun buda olabilir ve bu gibi bir çok ihtimal olabilir denemelisin.

Kolay gelsin

Komple bakımdan geçirilmesi gerekli tüm parçalar sökülüp elden geçirmekte yarar var pc'nin uzun süre çalışmaması ve kullanılmasından ötürü parçaların oksitlenme yapma olasığı yüksek daha evvel benzer durumu yaşamıştım sorun üstteki işlemden sonra çözüldü kolay gelsin.

kasayı komple söktüm bi ihtimal statiktir diye, hatta anakart şu an sehpada toplandı epox anakartlarda bi led ekran var orda c1 hatası alıyorum oda ram diye biliyorum fakat farklı ramlerle çalıştığım halde hala bi değişim olmadı merak ettiğim bios ölmüş olabilir mi bence imkansız ama yinede aklımada gelmedi değil

Anakart: " Epox EP-9NPA3J "

Edited by byfandex

• 3 hafta sonra ...

aynı sorunu 2 ocakta yaşadım hala pc elimde değil şöyle özetleyeyim 

4 ocakta gönderdim 40 gün sonra anakart ekran kartı ram işlemci tüm parçaların yenisi gelmiş.

geçen cumartesi tüm parçaları aldığım yer topladı tekrar çalışmadıgını söylediler tekrar gönderdik pazartesi ve şuan çalışmama sebebi anakartın işlemci pinlerinde yamulma varmış aldığım yer toplarken yaptı diye düşünüyorum daha birşey demedim servisi beklemekteyiz eğer servis kullanıcı hatası derse muhtemelen kavga çıkacak sanıyorum ki kabul etmeyecek aldığım yer küçük şehirde olduğum için küçük bir bilgisayarcıdan aldım...

benim pinlerde sorun yok şükür de statik direk işlemciye zarar vermiş olabilir diye düşünüyorum bu arada sen işlemcini kendin mi taktın da senin için sorun olmaz isterse işlemcide ayak kalmamış olsun sonuçta aldığın yer sevislik etti illa alırsın yenisini olmadı paranı ne kadar sürer ona birşey diyemem ama

benim pinlerde sorun yok şükür de statik direk işlemciye zarar vermiş olabilir diye düşünüyorum bu arada sen işlemcini kendin mi taktın da senin için sorun olmaz isterse işlemcide ayak kalmamış olsun sonuçta aldığın yer sevislik etti illa alırsın yenisini olmadı paranı ne kadar sürer ona birşey diyemem ama

aldığım yer küçük bir dükkan yenisini biraz zorlanıcam alırken de kamera sistemi falanda kuruyolar olmadı kurdurucam eksik ödeyecem son çare.

sen ikinci el mi aldın ki yenisini alırken zorlanasın sıfır aldıysan hem garanti var hem montajı yapan mesul olur zira ikinci el olsada montajı yapan mesuldür ki yenisini talep ettiğinde senden ücret alamazlar ama uğraşırsın işte ufak yerde hep sıkıntı çıkar git vatandan falan al nispeten daha ucuz hem garanti iş bozsalarda haberin olmadan yenisini takar adamlar

sen ikinci el mi aldın ki yenisini alırken zorlanasın sıfır aldıysan hem garanti var hem montajı yapan mesul olur zira ikinci el olsada montajı yapan mesuldür ki yenisini talep ettiğinde senden ücret alamazlar ama uğraşırsın işte ufak yerde hep sıkıntı çıkar git vatandan falan al nispeten daha ucuz hem garanti iş bozsalarda haberin olmadan yenisini takar adamlar

0 almıştım arıza yapmıştı garanti 40 gün sonunda yenisini vermişti işte servis olumsuz dönüş yaparsa anakart alıcam tekrar yarı parasını bundan isticem yapacak bişey yok yada kamera sistemi kurdurup 640 tl eksik ödücem.