Jump to content

Kapatma Seçenek Ekranı Değiştirme

Recommended Posts

11ks4.jpg

cevaplariniz icin tesekkürler simdi hemen deniycem

size bir sorum daha var men yeni bir theme yükledim pc ye

fakat bilgisayari kapat secenegi cok sag tarafa kaymis durumda

onu nasil sol tarafa kaydiririm birde coktandir cözümünü bulamadigim birsey var

su baslat iin symbolunü degistirmek istiyorum bu nasil olur

Saygilar

Başlat butonu için theme kullandığını belirtmişsin.

C:\WINDOWS\Resources\Themes[/CODE]

klasöründeki kullandığın thema dosyasının *.msstyles dosyasını reshacker vb. progamlar resim dosyalarında mevcut ise ordan değiştirebilirsin. kapatma butonu için herhangi birşey aklıma gelmiyor.

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply
QUOTE(blackman12 @ Cum, 27 Tem 2007, 12:34:05)

doruk cab yapmak ta bir çözüm ama daha kolay bi yolu var

başlat > çalışır > cmd > dosyanın olduğu dizine geliyoruz cd ve cd.. komutlarını kullanarak daha sonra makecab msgina.dll yazıoruz ve msgina.dl_ oluşan dosyayı i386nın içine salla:D

Sizin dediğiniz xp cd sine eklemek için.Ben windows altında kapatma seçeneklerini değiştirmenin nasıl olduğunu anlattım.

arkadaslar cab nasil olusturuyoruz bu dosyayi cd ye eklemek icin

birde blackman12 daha acik yazabilirmisin yani dosyanin dizini neresi

cab olayı en az 100 kez soruldu ve bende hep aynı cevabı verdim: forumda arama yapım cabpack die emin olun karşınıza çıkıo. dizin ise dosyanın bulunduğu konum anlamında söyledim. mesel masaüstündeyse başlat > çalıştır > cmd > cd desktop yaparsanız dosyanın bulunduğu dizine gelirsiniz sonrada makecab dosyaadı.uzantısı yazar me dosyaadı.uzantıs_ şeklinde dosya elde edersiniz bunu da i386 içinekoyabilirsiniz.

cab olayı en az 100 kez soruldu ve bende hep aynı cevabı verdim: forumda arama yapım cabpack die emin olun karşınıza çıkıo. dizin ise dosyanın bulunduğu konum anlamında söyledim. mesel masaüstündeyse başlat > çalıştır > cmd > cd desktop yaparsanız dosyanın bulunduğu dizine gelirsiniz sonrada makecab dosyaadı.uzantısı yazar me dosyaadı.uzantıs_ şeklinde dosya elde edersiniz bunu da i386 içinekoyabilirsiniz.

cok tesekkürler blackman12 büyüksün saol

yalniz acilis ve kapanis ekranini degistirmek icin hangi dosyalara ayar yapmam lazim

onuda soyleseydiniz cok daha iyi olurdu :D

Resmi değiştirmek için; bitmap ten 20140 ı editle, arkaplanın sağ üstü için 20141, arkaplan2 için 20142, iconlar için 20150, düzeniyle oynamak için dialog kutusundan 20100 numarayı aç oradaki o kutuları hareket ettir

armut piş ağzıma düş arkadaşım blackman12 bu soruyu daha önce cevaplamıştı.emek sarfedilip buraya yazılmışsa sende az da olsa emek sarfet de araştır bi zahmet

cok tesekkürler blackman12 büyüksün saol

yalniz acilis ve kapanis ekranini degistirmek icin hangi dosyalara ayar yapmam lazim

onuda soyleseydiniz cok daha iyi olurdu :D

Buyur sana vista logon :D

Hemen deneyebilirsin de. İçinden iki dosya çıkacak .exe olanı system32 içine atarsan (var olan dosya ile değiştir) değişikliği görebilirsin. Katılımsız cd'ye eklemek için .ex_ olanı i386 içine atman kafi.

vistalogonef3.jpg

Shot at 2007-08-01

http://rapidshare.com/files/46318369/V__304_STA_LOGON.rar[/CODE]

Logonu kendim hazırladım balckman12. Aslında bendeki biraz daha editlenmiş hali, kendi logomu falan koydum. :D

Ama onu burada vermeyim dedim :D

Sadece duvar kağıdını bulmam yeterli geldi, geriye restoratorla değiştirmek kaldı. :wub:

Duvar kağıdını da

http://www.deviantart.com/[/CODE]

buradan buldum.

Bu şekilde adres vermek yasak mı bilmiyorum ama.... verdim bakalım.

Resmi değiştirmek için; bitmap ten 20140 ı editle, arkaplanın sağ üstü için 20141, arkaplan2 için 20142, iconlar için 20150, düzeniyle oynamak için dialog kutusundan 20100 numarayı aç oradaki o kutuları hareket ettir

armut piş ağzıma düş arkadaşım blackman12 bu soruyu daha önce cevaplamıştı.emek sarfedilip buraya yazılmışsa sende az da olsa emek sarfet de araştır bi zahmet

arkadasim asil sen yanlis anlamissin

benim kapatma ekrani ile bir sorunum kalmadi

windows un acilis kapanis ekranini degistirmek icin duzenlemem gereken dosyayi sormustum

otruumu kapak ekranını editlemek içinse shell32.dll dosyasını ilgili yerleri editlemeniz gereklidir..

Shell32.dll -----> Shutdown Dialog

BITMAP

14351

14353

14354

14355

14356

DIALOG

1089

msgina.dll ------> Logoff Dialog

BITMAP

20140

20141

20142

20143

20150

DIALOG

20100

thx @neo

neccooy bu logon ekranini yapmak icin logonui.exe den nereyi degistirdin resource hacker programi ile

BİTMAP Klasörüne gir, orada 100 numaralı bitmap dosyasını değiştir.

BİTMAP Klasörüne gir, orada 100 numaralı bitmap dosyasını değiştir.

olmuyor kafayı yicem ya

senin asagidaki vermis oldugun linkteki oluyor benim ekledigim resimli olan olmuyor

bu benim eklemek istedigim vista logon resmi ve icerisinde senin yukaridaki linkteki logonui.exe

dosyasi var eger sorun olmazsa icerisindeki vista resmini ekleyip gonderebilirsin bana

iste benim link

Please register to see this content.

Buyur kardeşim,

http://rapidshare.com/files/46407115/vista.rar[/CODE]

Neden yapamadım anlayamadım?

Ben Restorator 2007 kullanıyorum, daha iyi edit yapıyor. Bi de onu dene istersen. Forumda var.

Buyur kardeşim,

http://rapidshare.com/files/46407115/vista.rar[/CODE]

Neden yapamadım anlayamadım?

Ben Restorator 2007 kullanıyorum, daha iyi edit yapıyor. Bi de onu dene istersen. Forumda var.

cok saol bu oldu

Reshacker ile denemistim olmamisti

neden olmadigini bende bilmiyorum logon ekrani gelmiyordu pc acilisinda

restorator 2007 i deneyecegim bundan sonra tekrardan tesekkürler

arkadaşım bunu reshacker da halleder string tableları biraz kurcala orada var

Örneğin String Table > 1 > ilk üç satır yazıtipi

4 > yazıtipi

3 > ün alttarafını tam çözemedim ama font veya renk olması lazım

Renkler İçinde > UIFILE ı kurcalayabilirsin ama bunun için biraz hex değeri bilginin olması ve biraz kodlama bilgisi veya iyi bir hafıza lazım nerenin neresi olduğunu anlaman için hex değerleri için örnek verirsek

button

{

background: rcbmp(112,6,#FF00FF,0,0,1,0);

borderthickness: rect(8,8,0,:D;

}

burada bir button var ve #FF00FF gibi bi renk var yani hex değerlerini çözdüğümüzde pembe rengidir. Peki ben kendi renkler,m için hex değerlerini nasıl örencem dersen google da hextable diye aratabilir veya photoshopu kullanabilirsin.

Hex hakkında biraz daha detay verim örnek üzerinden ff 00 ff şeklinde ayırcak olursa 3 ana renk e göre dağılcak ilk ff bunlardan kırmızının full olduğunu 00 yeşilin olmadığını son ff se mavinin full olduğunu söyler

arkadaşım bunu reshacker da halleder string tableları biraz kurcala orada var

Örneğin String Table > 1 > ilk üç satır yazıtipi

4 > yazıtipi

3 > ün alttarafını tam çözemedim ama font veya renk olması lazım

Renkler İçinde > UIFILE ı kurcalayabilirsin ama bunun için biraz hex değeri bilginin olması ve biraz kodlama bilgisi veya iyi bir hafıza lazım nerenin neresi olduğunu anlaman için hex değerleri için örnek verirsek

button

{

background: rcbmp(112,6,#FF00FF,0,0,1,0);

borderthickness: rect(8,8,0,:D;

}

burada bir button var ve #FF00FF gibi bi renk var yani hex değerlerini çözdüğümüzde pembe rengidir. Peki ben kendi renkler,m için hex değerlerini nasıl örencem dersen google da hextable diye aratabilir veya photoshopu kullanabilirsin.

Hex hakkında biraz daha detay verim örnek üzerinden ff 00 ff şeklinde ayırcak olursa 3 ana renk e göre dağılcak ilk ff bunlardan kırmızının full olduğunu 00 yeşilin olmadığını son ff se mavinin full olduğunu söyler

tesekkürler deneyelim bakalim

benim zaten yapmak istediim renk beyaz

• 5 hafta sonra ...

arkadaslar ayni sekilde oturum kapatma ve yeniden baslatma ekrani gibi

özelliklerden temayi degistirdigimde bekleyin yazili bir ekran geliyor

arka plani oturum kapatma ekranini degistirdigim icin ayarlı

yalniz yazisini ve windows bayragini nasil degistiririm

• 2 ay sonra...

arkadaşlar shell32 ve msgina.dll dosyalarını editledim resimleri değiştirdim ama kurduğumda yine eskileri çıkıyor değiştirme işlemini rshacker ile yaptım yanlış nerde yaptıklarımı ultra iso içine atıp eskileri ile değişimi onaylıyorum ama sonuç hüsran değiştirdiklerimi kontrol ettiğimde görünüyor ama kurulmda değişmiyor

• 1 yıl yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...