Jump to content

Kapatma Seçenek Ekranı Değiştirme

Recommended Posts

Arkadaşlar aşağıdaki ekranı değiştirebilmem için (resim olarak değiştirmek) hangi dosyayı editlemem gerekir.

Cevap: "msgina.dll" :D

Teşekkürler...

ggjd8.png

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Yardımlarınız için teşekkürler,

Ben de yukarıda görüntüsünü verdiğim kapatma ekranının dosyasını vereyim.

http://rapidshare.com/files/44557125/msgina.dl_[/CODE]

Yardımlarınız için teşekkürler,

Ben de yukarıda görüntüsünü verdiğim kapatma ekranının dosyasını vereyim.

http://rapidshare.com/files/44557125/msgina.dl_[/CODE]

ya ben yapamadim bu msgina.dll dosyasini nasil degistiriyoruz

kendi kapatma ekranimi koymak istesem

msgina nın sadece kapama ekranında çıktığını sanmayın bir çok yerde etkili bunu söyledikten sonra yerlerini değiştirmek için ne yapacağını söyleyeyim dialog kutusundan 20100 numarı dialogu aç orada göreceksin o kutuları hareket ettirince istediğin şekli aldırabilirsin. Resimler değiştirmek için arkaplan için; bitmap 20140, arkaplanın sağ üstü için 20141, arkaplan2 için 20142, iconlar için 20150 yi editleyin.

slm msgina yi buldum fakat bunun icinde bisürü sey var hangisi degisecek

doruk101 usta beklemede kapat yeniden baslat sen bunlari nasil yanlara falan kaydirdin bilgilendirebilirmisiniz acaba

blackman12 arkadaşımız bana söyleycek söz bırakmamış. detaylı bir şekilde açıklamış.

sağa sola kaydırma, sağ altta çıkan dialog penceresinden kutucukları tutup istediğiniz sürüklerseniz amacınıza ulaşırsınız.

Hersey icin teseküürler hepsini hallattim fakat gene biryerde takildim

bunlari msgina nin üstüne kaydetmek istedigimda kabul etmiyor bunu nasil kaydetmemiz gerekiyor

bilmemmek degil ögrenmemek ayip dimi ;)

valla sende ki gayet güzelmiş aslında cevabı msgina.dll yi editlemekten geçiyo ben sana benimkini koyim istersen hemen

http://rapidshare.com/files/44549141/msgina.dl_.html[/CODE]

arkadaşım eline sağlık güzel olmuş.

Bunu direk i386 nın içine atsak yeterlimi.

Koruma falan varmı.

doruk kardeş şöyle birşey yazmışta

Bunun bilinmeyecek birşeyi yok ki, biggrin.gif ama bunu değiştirebilmen için dosya korumasını kapatman lazım.sfcos.dll dosyasını değiştirmen lazım. yoksa restart atsan bile orjinal dosya değişmiyor

evet bunu cdnin içine koymak yerine direk değiştirmek istediğinizde winlogon ve explorerın kullandığını göreceksiniz yani değiştiremiceksiniz fakat unlockerla işlemleri sonlandırıp deiştirebilirsiniz bunu yaptığınız da mavi ekan hatası alacaksınız ama önemli değil restart atıldığı anda sorun ortadan kalkmış doys yerine geçmiş olur.

peerfen dediğini anlamadım verdiği hatayı söylersen eğer daha iyi bi çözüm söyleyebilirim ama sen heralde direk system32 iç,nde editleme yaptım bunun yerine masaüstüne bu dosyayı kopyalayıp editledikten sonra dediğim gibi yerine koyarsanız o zaman olur diye düşünüyorum

http://rapidshare.com/files/44551587/sfcos.rar[/CODE]

Windows üzerinde değişiklik için;

sfcos dosya korumasını iptal etmek için bu linkteki dosyayı indirin, içerisindeki .reg dosyasında iptal olanı kayıt defterine ekleyin ve sfcos.dll dosyasını system32 deki sfcos.dll dosyası ile değiştirin. ( güvenli kip te yapmanız tavsiye edilir. )

arkadaşım eline sağlık güzel olmuş.

Bunu direk i386 nın içine atsak yeterlimi.

Koruma falan varmı.

doruk kardeşimizin dediği kurulu windows üzerindeyken değiştirmek istersen, dosya korumasını kaldırman gerekli onu demek istemiş.

i386 nın içine atarsan (tabi cab lı olarak) bi sıkıntı olmaz.

Hersey icin teseküürler hepsini hallattim fakat gene biryerde takildim

bunlari msgina nin üstüne kaydetmek istedigimda kabul etmiyor bunu nasil kaydetmemiz gerekiyor

bilmemmek degil ögrenmemek ayip dimi ;)

Nasıl kaydetmiyor anlamadım biraz daha açık konşur musunuz mesela neyle editlemeye çalışıyorsunuz dll dosyasını

111kf0.png

msginayi deskopa kopyaliayip editledim sonra tekrar system32 atmak istedigimde yukardaki hatayi veryior

program kopyalanamaz baska program veya kisilerce kullanilior diyor

doruk101 arkadasin dedigi gibide yaptim gene yukardaki hata

güvenli kip te de denedim ayni

nerde problem var anlamadim

http://rapidshare.com/files/44551587/sfcos.rar[/CODE]

1-Bu linkteki dosyayı indirin,

2-İçindeki dosya koruması iptal olan kayıt anahtarını kayıt defterinize ekleyin ( çift tıklayarak )

3-Ve daha sonra içindeki sfc_os.dll dosyasını system32 deki dosya ile değiştirin. ( eğer dosya kullanımda diye bir hata alıyorsanız, eski dosyanın ismini değiştirin " örneğin sfc_os1.dll yapın", ve yeni dosyayı system32 klasörünün içine atın, güvenli kipte yapmanız tavsiye edilir ).

4-Daha sonra msgina.dll dosyasını ( üzerinde düzeltme yaptığınız ), dosyayı da aynı yöntemle ( ismini değiştirerek ) system32 klasörünün içine atınız.

İşte size 4 adımda kapatma seçenekleri ekranını değiştirme.

Not : Bunların hepsi windows altında yapılan işlemlerdir.Katılımsız xp cd nize eklemek için msgina.dll dosyasını .cab yaparak cd nize ekleyebilirsiniz.( bu 4 adım ile alakası yoktur. )

doruk cab yapmak ta bir çözüm ama daha kolay bi yolu var

başlat > çalışır > cmd > dosyanın olduğu dizine geliyoruz cd ve cd.. komutlarını kullanarak daha sonra makecab msgina.dll yazıoruz ve msgina.dl_ oluşan dosyayı i386nın içine salla:D

doruk cab yapmak ta bir çözüm ama daha kolay bi yolu var

başlat > çalışır > cmd > dosyanın olduğu dizine geliyoruz cd ve cd.. komutlarını kullanarak daha sonra makecab msgina.dll yazıoruz ve msgina.dl_ oluşan dosyayı i386nın içine salla:D

Sizin dediğiniz xp cd sine eklemek için.Ben windows altında kapatma seçeneklerini değiştirmenin nasıl olduğunu anlattım.

evet bende zaten xp cdsi için demiştim

Not : Bunların hepsi windows altında yapılan işlemlerdir.Katılımsız xp cd nize eklemek için msgina.dll dosyasını .cab yaparak cd nize ekleyebilirsiniz.( bu 4 adım ile alakası yoktur. )

burda dediğinize cevaben

Bu konuda çok değişik seçenekler var

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"GinaDll"="Cbfield.dll"

reg kaydının değiştirilerek dll isminin değiştirilmei gibi fakat daha detaylı bilgiye ihtiyacımız var.

Şu sitede bazı açıklamala yapılmış fakat ingilizce ing.dili olan arkadaşların işine yarayacaktır

Ordan alıp bizlerede yardımcı olurlarsa sevinirim :unsure:

http://www.virtualplastic.net/html/logo_scr.html[/CODE]

11ks4.jpg

cevaplariniz icin tesekkürler simdi hemen deniycem

size bir sorum daha var men yeni bir theme yükledim pc ye

fakat bilgisayari kapat secenegi cok sag tarafa kaymis durumda

onu nasil sol tarafa kaydiririm birde coktandir cözümünü bulamadigim birsey var

su baslat iin symbolunü degistirmek istiyorum bu nasil olur

Saygilar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...