Jump to content

Chrome Portable Güncelleme Sorunu

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Portable amaçlarından biride gereksiz güncellemelerin önüne geçmektir.

Portableapps unpack olduğu App klasoru içerisindeki .ini uzantılı dosyaları notepad ile aç update satırı varsa ayarını değiştir.

Google chromum sevmiyorum.Netim ceptelefonu kotalı indirip bakma şansım yok.

Firefox candır ;)

İlla chroum diyorsan yandex kullan bildiğim kadarı uzantılar çalışıyor sürekli güncelleme yapmıyor :)

sağolun deneyip bakayım nasıl olacak. 

baktım update satırı yok.

yandex sıkıntılı ayrıca güncelleme ne kadar çok yaparsa o kadar iyi değil mi.

Edited by HARBİKIZ

Bazı programlar exe adı ile ini oluştutrursanız portable çalışıyor.

Örnek Cclenear Cclenear.ini yaparsanız çalışıyor.diğer programları da dahil.Recuva defragler.

Dip not bunların sadece yükleme setup içerisinden 32 bit olanı ve langua 1055 çıkarmanız yeterlidir.

WiseGameBooster.exe de config.ini uzantılı dosya atarsanız portable olabiliyor.

Özetle piyasadaki popüler programların 100 de 80 portable programları olmadan kullanmak mümkündür.

hemen hemen bütün tarayıcılar yüklü hatta avira, UC bile hepsini değişik platformlarda kullanıyorum.

Misal aimp kurulurken kurulum yerini değiştirirseniz portable kuruluma izin vermektedir.

Bazı programlarda ayarlarda ini olarak sakla ayarı vardır.

Msi uzantılı programlarda portable yaperken sorun olabilyor ozaman portable program kullanabilirsiniz.

Bazı setupları kurup unpack olduğu dosyayı kopyalarak regedit ayarları saklayıp da kullanabilirsiniz.

teşekkür ederim ama  olmadı, hayırlı sabahlar diliyorum....

Arkadaşlar google chrome portable tarayıcı güncelleme yapmıyor her güncelleme olduğunda yeniden kuruyorum bunun çözümü nedir acaba, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum....

chrome içindeki güncelleme portable sisteme uygun değil (konum değişince çalışmıyor) hata verir fakat chrome portable dosyasını yeni olan portable dosyalarının üzerine bırakın yeni dosya değişimini onaylarsanız ayarlarınız vede uzantılarınızla beraber yenilenir pek sağlıklı olmasada işe yarar , chrome tabanlı iki program var öneririm portablesi  vede güncellemesi de var 

1-Comodo Dragon Browser Türkçe
medya indirici,güvenli ,hızlı ,normal kurulum sırasında istenirse portable seçim yapılabiliyor

2-Cent Browser  Türkçe
medya indirme ,video pop up ,normal kurulum istenirse portable kurulum seçenekleri var
Edited by 34ero

• 2 hafta sonra ...

Burdan indirebilirsiniz portable platformu ile yükleniyor isterseniz o şekilde kullanın güncelleme gelince manüel güncelleyebilirsiniz isterseniz online kategorili portabla arşivinden indirme yapabilirsiniz

http://portableapps.com/news/2016-03-04--google-chrome-portable-49.0.2623.75-released

Zaten onu kullanıyor.Silmeden güncelleyimezsiniz.

@HARBİKIZ

Sana tavsiyem kullanıcı ayarları gitmeden güncellemek istiyorsan bu programın setup ve user klasoru yedekde dursun.Kurulum yaptıktan sonra user klasorunu yapıştır.Ama bunu her güncellemek istediğinde tekrarlamak zorundasın.

Edited by oVo