Jump to content

Samsun Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar geçen sene yazın turla bir samsuna gitmiştik yalnız bir defa gitmeyi düşünüyorum merzifonla arası herhalde yakın bizi o atatürkün atlı heykeline götürdüler vapuru gezdirdiler o hepyekiln olduğu yer merkez mi oluyor benim merak ettiğim tarihi cami vs varmı gezilecek olarak ve birde pidesi meşhumuş herhalde en iyi nerede yenir acaba yardımcı olursanız sevinirim

evet arkadaşlar geçen sene yazın turla bir samsuna gitmiştik yalnız bir defa gitmeyi düşünüyorum merzifonla arası herhalde yakın bizi o atatürkün atlı heykeline götürdüler vapuru gezdirdiler o hepyekiln olduğu yer merkez mi oluyor benim merak ettiğim tarihi cami vs varmı gezilecek olarak ve birde pidesi meşhumuş herhalde en iyi nerede yenir acaba yardımcı olursanız sevinirim

Samsun'luyum fakat babamın rahatsızlık vesilesi ile uzun yıllar sonra gittim,ilkadım ilçesi merkez.Oldukça uzun sahili var malum artık bir çok il merkezi  artık şehirleşti neredeyse.Natural görüntünün dışında avm'ler,marketler alışılmış görüntüler var köylere doğru kaymak gerekli havza kaplıcakları yeme içme ve alışveriş için köy pazarları ve köylere kalkan minibüslerle ve araç var ise oralardan daha çok keyif alınır ve değerlendirilebilir önümüzdeki ay gitme planım var samsun'a saygılar. :)

çarşamba ilçesinde tarihi göğceli camiisine gidebilirsin ayrıca çarşamba pidesi de meşurdur. Ayvacık ilçesine doğa ile başbaşa bir gün geçirebilirsin. Çarşambalı olarak samsun ve ilçelerini 1 günde gezip bitirebileceğini zannetmiyorum