Jump to content

Pc nin Zamanı gelince Açılması ve yine zamanı gelince kapanması

AcUnBiKe

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Bir den çok bilgisayarı her zaman aynı saatte açıp ve aynı saatte kapatmak can sıkıcı. Bu işi yapan bir yazılım yok mu allah aşkına ya.

Elektrik bağlantısı olan bir PC nin kapalı durumda iken kendiliğinden açıla bilmesi mümkün mü.

ve aynı şekilde kapanabilmesi.

Şimdiden Teşekkürler.

Bu demek oluyor ki mümkün değil hı.

Peki değişik bir açıdan bakalım o zaman

Siz iş yerindesiniz ve evde kimsecikler yok. Evdeki PC ye uzaktan işlem yapmanız gerekiyor. PC yi Açık bırakmadınız, nasıl olacak.

Bu konuyla ilgili olarak geçenlerde bir güç kaynağı konsept tasarımı gördüm.

Değişik bir otomatik konrtrol ile çalışan bir ethernet modemin arayüzünden güç kaynağına ulaşarak pc yi açabiliyordu. Sistemin tek handikapı sadece statik ip ye sahip bir bağantı ile bunun mümkün olabilmesiydi. Fakat şu da açıklanmıştı eğer modemin firmware yazılımında no ip tarzı ya da her reset attığında herhangi bir mail adresine ip yi postalayacak şekilde bir değişiklik yapılırsa bunun da mümkün olabileceğiydi.

Merak etmeyin arkadaşlar km lerce uzaktan bilgisayarları açabilecek sistemler çok uzağımızda değil fakat bu durumda hacker tehlikeleri de ne oranda artar bilemeyiz. Düşünsenize biri siz uyurken pc nizi açıyor ve web cam üzerinden bütün görüntünüzü alıyor..Tamamen özel hayata tecavüz.

bende creative marka fax modem vardı bu modem nezaman telefon calsa kapalı bilgisayarımı açıyordu. hatta bu sorun zamanla sinirimi bozmaya başlamıştı. baya bi nette araştırdıktan sonra biostan kapma yöntemini bulmuş ve rahatlamıştım şimdi sizin isteginizi görünce bu çektiğim çile aklıma geldi ne tuhaf

bende creative marka fax modem vardı bu modem nezaman telefon calsa kapalı bilgisayarımı açıyordu. hatta bu sorun zamanla sinirimi bozmaya başlamıştı. baya bi nette araştırdıktan sonra biostan kapma yöntemini bulmuş ve rahatlamıştım şimdi sizin isteginizi görünce bu çektiğim çile aklıma geldi ne tuhaf

Biosda bu ayar nerede, Anakartınızın markası nedir ?

O zaman bu işi Anakart yapabilir diyebilirmiyiz.

BIOS’ta Power Management Features’da “Wake Up On Lan, Wake Up On Ring,Wake Up On PME özellikleri disable.

Bios ayarlarından klavyeden açılma kısmını enable yaptım. PC kapalı iken CTRL + F1 PC yi açıyor.

Bu durum yazılım olarak yapılamaz mı ?

kardeş otomatik açılmasını bilmemde otomatik kapatmaya yarayan bi program var bende belki sende duymuşsundur. "pc kapat xp only" diye güzel bişi bi bak istersen...

Evet Kapatma ile ilgili var. Kapatma işlemini

bir bat dosyası oluşturup " shutdown -s " komutuyla da kapatılabilir.

:blink: Skyman-->Dikkat ararda ileti göndermek yerine lütfen önceki iletinizi "Düzenle" butonunu kullanarak düzenleyiniz.

• Administrator

BIOS’ta Power Management Features’da “Wake Up On Lan, Wake Up On Ring,Wake Up On PME özellikleri disable.

Bios ayarlarından klavyeden açılma kısmını enable yaptım. PC kapalı iken CTRL + F1 PC yi açıyor.

Bu durum yazılım olarak yapılamaz mı ?

Wake On Ring yaparsan faxmodemine bağlı hattı çaldırdığın zaman bilgisayar açılır.

Arkadaşlar, bu konuda araştırdım Auto Power-on Shut-down 2.03 adında bir programın bu işi yaptığını fakat kullanım izninin 30 gün olarak kısıtlı olduğunu öğrendim.

Bu konu ile ilgilenen ve serialini bulabilecek arkadaşlar bu adresi bir inceleyin lütfen,

" Bence herkesin bilmesi ve de bulunması gereken bir program olduğunu düşünüyorum. "

http://www.programkap.com/auto_power-on__shut-down_2.03.html[/CODE]

Eğer bilgisayarınızın belirleyeceğiniz zamanlarda açılmasını veya kapanmasını ya da başka bir işlem yapmasını istiyorsanız Auto Power-on & Shut-down.

ÖZELLİKLERİ:

* Auto Power-on & Shut-down belirleyeceğiniz zamanlarda:

* Bilgisayarı açabilme

* Bilgisayarı kapatabilme

* Bilgisayarı yeniden başlatabilme

* Bilgisayarı bekleme moduna alabilme

* Bilgisayarı hazırda bekletme moduna alabilme

* İstenilen programı çalıştırabilme

* İstenilen programı sonlandırabilme

* İstenilen herhangi bir dosya formatını açabilme

* İstenilen internet adresine giriş yapabilme

* İstenilen müziği oynatabilme

* Yazacağınız mesajı ekranda gösterebilme

* Ve masaüstünü kilitleyebilme özelliklerine sahiptir

* Programın ayarlarının başkası tarafından değiştirilmesini önlemek için ise şifre koruması uygulanmaktadır.

* Program bilgisayarın açılış ekranına da şifre koyabilmektedir.

* Ayrıca bilgisayarın sistem saatini internet üzerinden otomatik olarak doğrulayabilmektedir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...