Jump to content

Antalya Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar ilerleyen zamanlarda inşallah antalyanın merkezini gezmeyi düşünüyorum ben merkezde neyi meşhursa yemeyi düşünüyorum evet nesi meşhur ve en iyi neresi yapar ve ne alınır antalya hakkında rehberlik yaparsanız sevinirim :D

Kendine has, meşhur bir şeyi var mı; bilemem fakat Lara'daki "Dürüm Cenneti"nin kuzu şişini deneyin mutlaka, ömrümde bu kadar lezzetli et yemedim. Sonra yine Lara'da, Muratpaşa Mahallesi'nde "Torku Döner" var; Ankaralı olmama rağmen Ankara dönerinde bile öyle güzel bir tat bulamadım. Otel, bar, vb. konusunda da tavsiye isterseniz elimden geleni yaparım :)

çok teşekkür ederim bende biraz araştırdım şişçi ramazan varmış ve paçacı şaban falan meşhurmux bunlar merkezdemi birbirlerine yakınmı birde yenigün reçelleri vramış meşhurmuş bunlar birbirlerine yakınmı merkezde o tarihi yerlerin yakınındamı dediğim gibi ben merkezi merak ediyorum şelalaye falan gitmek için araba gerekir ki bende yok yayan veya otobüsle gideceğim :d tavsiyeleredevam

Yenigün Reçelcisi Işıklar Caddesi'nin girişinde; hemen köşededir. Yürümeyi seviyorsanız Kaleiçi'nden yürüme mesafesindedir. Özellikle patlıcan ve turunç reçelleri meşhurdur, mutlaka tavsiye ederim. Patlıcan reçelini denemeden geçmeyin. Diğer şişçiyi, paçacıyı bilmem :)

Yenigün Reçelcisi Işıklar Caddesi'nin girişinde; hemen köşededir. Yürümeyi seviyorsanız Kaleiçi'nden yürüme mesafesindedir. Özellikle patlıcan ve turunç reçelleri meşhurdur, mutlaka tavsiye ederim. Patlıcan reçelini denemeden geçmeyin. Diğer şişçiyi, paçacıyı bilmem :)

eyvallah hocam çok teşekkür ederim peki otogardan sabah kaçta merkeze servis veya otobüs dolmuş başlıyor  ? ulaşım kolaymı antalyada