Jump to content

Opera’da Vpn Standart Hale Geliyor

Cyph3r
 Share

Recommended Posts

Opera Software, internet tarayıcısı Opera‘ya yerleşik olarak VPN özelliğini ekleyecek. Şu anda Opera’nın geliştirici sürümünde yapılan bu güncellemenin yeni sürümlerde son kullanıcılara açılması bekleniyor.

Opera, bir yıl kadar önce sanal özel ağ (virtual private network, VPN) servisi SurfEasy‘yi satın aldığında aslında bu adımı atabileceğini göstermişti. Mobilde veri tasarrufu sağlayan Opera Max uygulamasına da entegre edilmesi beklenen SurfEasy, ilk olarak Opera web sürümünde karşımıza çıkmış oldu.

Opera‘da varsayılan olarak VPN özelliğini kullanabilmek için geliştirici sürümünde gizlilik ayarları bölümünden gerekli seçeneğin işaretlenmesi gerekiyor. Böylece internet erişiminizi daha güvenli ve engelsiz hale getirebiliyorsunuz.

Paylaşılan bilgilere göre SurfEasy’nin bu entegrasyonu sadece tarayıcı üzerindeki internet trafiğini VPN tünelinden geçiriyor. SurfEasy’nin ücretli sürümü ise tüm internet trafiğinizi güvence altına alıyordu. Bu konuda bir güncelleme yapılması ve Opera’nın uygun fiyatla geniş özellikli bir VPN hizmeti sunması mümkün olabilir. Ancak bu konuda henüz bir açıklama yapılmış değil.

v5v4J6.png

İlk aşamada Opera üzerinden VPN kullanımında ABD, Kanada ve Almanya üzerinden erişim sağlanıyor. Ancak bu yılın sonunda yayınlanması beklenen kararlı sürümde daha fazla seçeneğin sunulacağı belirtiliyor.

Diğer yandan Opera Software, Çinli konsorsiyum tarafından süre uzatmasına halen yeni bir yanıt vermiş değil. Eğer Opera hissedarlarının yüzde 90’ı 1,2 milyar dolarlık teklifi 24 Mayıs’a kadar kabul ederse Opera Software’in yeni sahibi Kunlun ve Qihoo 360’ın da dahil olduğu Çinli şirketler olacak.

Kaynak: webrazzi

• Like 5

• Cyph3r changed the title to Opera’da Vpn Standart Hale Geliyor
2 saat önce, Grameradam yazdı:

Adblock tarzı reklam engelleme de standart hale gelmiş. Güzel olmuş.

yalnz o reklam engelleme sistemi ağır ve sıkıntılı çalışıyor epey geliştirilmesi gerek diğer eklentilerle yarışacak düzeye gelmesi gerek bunun içinde uzun bir süreç gerekli bu vpn sistemi içinde aynı şey geçerli

Edited by RaZoRWounD

Artık internet tarayıcısı kurduğumuzda ilk olarak neredeyse yüklediklerimizin başında gelen vpn eklentisinin varsayılan olarak gelme düşüncesi iyi fikir diğer tarayıcılarda herhalde geçerler bu yönteme free olarak kullandığımız eklentiler hızı düşürerek neredeyse tamamı ücretli premium'a geçti şimdilerde büyük talep var.Reklam engelleyici ,gün geçtikçe daha fazla cpu kullanmaya başladı onun yerine

Please register to see this content.
işlemciyi neredeyse hiç kullanmıyor bakalım yeni opera nasıl olacak bekleyip görelim. :) 

• Like 1

43 dakika önce, forjest yazdı:

Artık internet tarayıcısı kurduğumuzda ilk olarak neredeyse yüklediklerimizin başında gelen vpn eklentisinin varsayılan olarak gelme düşüncesi iyi fikir diğer tarayıcılarda herhalde geçerler bu yönteme free olarak kullandığımız eklentiler hızı düşürerek neredeyse tamamı ücretli premium'a geçti şimdilerde büyük talep var.Reklam engelleyici ,gün geçtikçe daha fazla cpu kullanmaya başladı onun yerine

işlemciyi neredeyse hiç kullanmıyor bakalım yeni opera nasıl olacak bekleyip görelim. :) 

islemciyi yordugunu bilmiyordum ama rem yada ram cok fazla kullandigini sait oldum  sizde de öylemi yoksa bendemi sorun anlamadim kurulu gelmedi bende 

kurmaya calisiyorum suan parali sürüm cikiyorvpn de

5 dakika önce, firtina_limani yazdı:

islemciyi yordugunu bilmiyordum ama rem yada ram cok fazla kullandigini sait oldum  sizde de öylemi yoksa bendemi sorun anlamadim kurulu gelmedi bende 

kurmaya calisiyorum suan parali sürüm cikiyorvpn de

Opera,google chrome alt yapısına geçtiğinden beri,işlemci ve ram'i google chrome'a benzer şekilde daha fazla kullanmaya başladı aşağı yukarı herkezce bilinen bir durum arka planda çalışan kullandığımız eklentilerde ilave olunca beraberinde donanımı meşkuliyetleride doğal olarak arttı. var açık kaynak olarak ancak bu eski sürümde de çoğu eklenti çalışmamakta düşük donanımlı pc'ler için uygun tabii.Vpn olarak opera'da 

buluyorum. :)

• Like 1