Jump to content

Kuzey Köprüsü Çok Isınıyor

jeyda

Recommended Posts

Merhabalar Gigabyte K8NF-9(Rev. 2.2) anakartım var ve bir süre çalıştıktan sonra kuzey köprüsü yanacakmış gibi çok ısınıyor.

Bir arkadaşım kuzey köprüsüne termal macun sürmemi söyledi sizce ne yapmalıyım termal macun sürsem ısı düşer mi yoksa daha değişik bir çözümü var mı?

Isı bir sorun oluşturuyor mu? Kapanma restart vs?

Öyle bir sorunla karşılaşmadım çünkü ısınma olunca korkudan hemen makinayı kapatıyorum kuzey köprüsüne el değmiyor

ısınma her makinada olur hele bi deki yaz sezonu olusu oda sıcaklıgının arıtısınıda tetikler senin kasanda da tek fan calıısıosa bu normal üstü ısı demek makinanda kapanma yeniden baslatma gibi sorun yasamıosan onlem için simdilik sadece kasana bi fan daha taksan yeterli olur gibime gelio tabi karar yinede senin

Merhabalar Gigabyte K8NF-9(Rev. 2.2) anakartım var ve bir süre çalıştıktan sonra kuzey köprüsü yanacakmış gibi çok ısınıyor.

Bir arkadaşım kuzey köprüsüne termal macun sürmemi söyledi sizce ne yapmalıyım termal macun sürsem ısı düşer mi yoksa daha değişik bir çözümü var mı?

Termal macun kendi başına birişe yaramaz..

Macun soğutucu ile Kuzey Köprü çipi arasındaki temassızlıkları sogutucuya tam olarak gecirmesine yardımcı olur.

Ayrıca Kuzey köprü soğutucuları mevcut. onlardan satın alabilirsin..

http://www.firebal.net/asp/listgroup.asp?group=OVERCLOCK_CHİPS[/CODE]

Burdaki ürünleri incele tavsiye olarak CoolerMasterın chipset sogutucusunu oneririm ustundeki fanla fazlasıyla işini gorur :lol:

Merhaba,

Kuzey köprüsü genelde her zaman sıcak olur. Endişelenmene gerek yok. Kuzey köprüsünün aşırı ısınması PC nin donmasına yani kilitlenmesine de neden olur. Böyle bir durumla da karşılaşıyorsanız geçici olmak kaydıyla köprünün üzerine soğutucu fanlar ekleyerek sıcaklığı engelleyebilirsin. Fakat donma problemi hala yapıyorsa bu durumda ( trnasistörler şişmiş olabilir ) mainbordu garanti kapsamında olduğundan hemen göndermen tavsiye edilir.

NOT: Anakarta herhangi bir müdehalede bulanacaksan garanti kapsamına çıkmamasına özen göster.

Kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...