Jump to content

W10 Da Antivirüs Kullanmaya Son

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

W8, W8.1 ve W10 Defender gerçek zamanlı koruması Potansiyel İstenmeyen Yazılım tespitleri açık değildir etkinleştirmek için seçenek yoktur.Etkinleştirmek için Regediti çalıştırın

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Win dows Defender

Windows Defender klasörüne sağ tıklayarak Yeni > Anahtar yoluna tıklayın oluşan klasörü MpEngine olarak adlandırın.

screenshot_12.png

MpEngine klasörüne sağ tıklayarak aşağıdaki yolu izleyin

screenshot_13.png

Yeni oluşan kayıt girdisine sağ tıklayın ve MpEnginePus olarak yeniden adlandırın, MpEnginePus girdisine çift tıklayın değerini 1 yapın.

screenshot_16.png

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, güvenli sörfler dilerim.
(konuyu nereye açacağıma bir türlü karar veremedim,yanlış yerde ise bütün yetkili arkadaşlardan özür diliyorum)
  • Like 1

7 dakika önce, mogokce yazdı:

peki defender'ın database'i güvenilir mi sizce? bilmediğimden soruyorum...

Kendi database kullanıyor sistem microsoftun olduğuna göre defenderde geliştirilerek microsoft security essentials olduğunu dahada geliştirilerek tekrar windows defender yapılıp sistemlere entegre edilmiştir.Win 10'da en güncel defender bulunmaktadır.Arkadaşın dediklerini yaparak enteprise sistemlerde manuel olrak açık gelen özellikleri etkinleştirerek çok kapsamlı hale getiriyorsunuz buda güvenliği epey arttırıyor çok pcyi win 10'a geçirip bu ayarı yaptım hemen hemen hepsi redstoneye geçti hiçbiri ek yazılım kullanmıyor güvenlik için ve çok program virüslü şeylere tıkladıkları halde şuan hiçbirine virüs bulaşmadı kısacası işini hakkıyla yapıyor ne performansı düşürüyor ne koruma düzeyi düşük bu şekilde geliştirilmeye devam edilirse şayet 1-2 yıl içinde kaspersky,bitdefender,norton vs büyük firmalara kafa tutacak vaziyete gelecek görüşüm o yönde tek sıkıntısı tarama hızı çok düşük ve sağlıklı sonuçlar vermiyor bu kısım geliştirilirse çok daha iyi olacak diye düşünüyorum ama dediğim gibi bu haliyle bile ev kullanıcıları için fazlasıyla yeterli.

• Like 1

Dayımın işyerindeki bilgisayarda microsoft security essentials kuruluydu nasılsa korunuyoruz diyerek hiçbir antivirüs kurulmamış birgün internete girilemediği için beni çağırdı bir pazar günü birlikte gittik bilgisayara eset antivirüs kurup tarattım tam tamına 635 adet virüs buldu düzeltemedik format attım.Burdan çıkardığım ders bu programların bilgisayarı hiç korumadığıdır.Şimdi eset antivirüs kullanıyor sıfır sıkıntı.

Edited by C@NgO
  • Like 4

• Editor

gözü kaşı ayrı oynayan windows 10 u oturtsunlar, sonra zararlı yazılımlardan sistemlerini koruma işine girebilirler. her ay her hafta hatta her gün iyileştirme, düzeltme, açık kapatma adına yeni güncelleme yayınlayan birilerine ne kadar güvenilebilir acaba -_-

• Like 2

59 dakika önce, MOTUN yazdı:

gözü kaşı ayrı oynayan windows 10 u oturtsunlar, sonra zararlı yazılımlardan sistemlerini koruma işine girebilirler. her ay her hafta hatta her gün iyileştirme, düzeltme, açık kapatma adına yeni güncelleme yayınlayan birilerine ne kadar güvenilebilir acaba -_-

bu düzeltme işleri daha çok uzun sürecek gibi. 

adamlar xbox, pc, tv, telefon hepsi windows 10 la yönetilsin diye ortak çalışmaya gidiyorlar ve ne varsa sisteme ekliyorlar. bunun içinde hergün yeni bir sıkıntı ortaya çıkıyor ve bu yeni eklenen özelliklerle microsoft kontrolü dahada eline geçiriyor. eskiden tüm ayarları windows üzerinde yapabiliyordun. ama şimdi sistemi tam olarak kullanabilmek için çok fazla ince ayar çekmek gerekiyor. ilk çıkan preview sürümlerinde windows 10 çok güzeldi ama. ne zaman piyasaya asıl sürümler çıktı ozman windows 10 sıkıntılı olmaya başladı. windows 10 bence en az 1 sene daha kullanılmaz. veya oturup tüm yapılması gereken değişikliklerin registry lerini vs alıcaksın . ve formatın üzerine 2 gün onla uğraşşıp o şekilde kullancan. yoksa windows 10 dan hayır yok. bence windows 10u sadece pc için stabilize etmelilerdi. ozaman bu sıkıntılar, şişkinlikler bukadar olmazdı :angry:

• Like 1